Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Yarışmalar *** / CQ WW WPX CW YARIŞMASI 2022
« Son İleti Gönderen: TA4RC 27 Mayıs 2022, 09:53:58 »


HERKES!
2022 CQ Dünya Çapında WPX Yarışması
2022 CW: 28-29 Mayıs 2022

Başlangıç: 0000 UTC Cumartesi Bitiş: 2359 UTC Pazar

AMAÇ:
Dünya çapındaki amatörlerin yarışma süresi boyunca mümkün olduğunca çok sayıda amatör ve önek ile iletişim kurması için.

II. ÇALIŞMA SÜRESİ:
48 saat. Tek Operatörlü istasyonlar, 48 saatin 36'sında çalışabilir - kapalı süreler, hiçbir QSO'nun günlüğe kaydedilmediği en az 60 dakika olmalıdır. Çok operatörlü istasyonlar tam 48 saat çalışabilir.

III. BANTLAR:
Yalnızca 1.8, 3.5, 7, 14, 21 ve 28 MHz bantları kullanılabilir. Yerleşik grup planlarına uyulması şiddetle teşvik edilir.

IV. TAKAS:
RS(T) raporu artı ilk kişi için 001 ile başlayan aşamalı bir iletişim seri numarası. Not: Çoklu-İki, Çoklu-Sınırsız ve Çoklu-Dağıtılmış girişler, her bantta ayrı seri numarası dizileri kullanır.

V. PUANLAMA:
A. Puan: Nihai puan, çalışılan farklı öneklerin sayısı ile çarpılan toplam QSO puanlarının sonucudur.

B. QSO Puanları: QSO puan kredisi için bir istasyon her bantta bir kez çalıştırılabilir:

1. Farklı kıtalardaki istasyonlar arasındaki temaslar 28, 21 ve 14 MHz'de üç (3) puan ve 7, 3.5 ve 1.8 MHz'de altı (6) puan değerindedir.

2. Aynı kıtadaki, ancak farklı ülkelerdeki istasyonlar arasındaki temaslar 28, 21 ve 14 MHz'de bir (1) puan ve 7, 3.5 ve 1.8 MHz'de iki (2) puan değerindedir. İstisna: Yalnızca Kuzey Amerika istasyonları için—Kuzey Amerika sınırları içindeki istasyonlar arasındaki temaslar (her iki istasyon da Kuzey Amerika'da olmalıdır) 28, 21 ve 14 MHz'de iki (2) puan ve 7'de dört (4) puan değerindedir, 3.5 ve 1.8 MHz.

3. Aynı ülkedeki istasyonlar arasındaki temaslar, banttan bağımsız olarak 1 puan değerindedir.

C. Önek Çarpanları: Önek çarpanı, çalışılan geçerli öneklerin sayısıdır. Her ÖN EK, bant veya aynı önek üzerinde kaç kez çalışıldığına bakılmaksızın yalnızca bir kez sayılır.

1.ÖNEK, amatör aramanın ilk bölümünü oluşturan harf/rakam birleşimidir. Örnekler: N8, W8, WD8, HG1, HG19, KC2, OE2, OE25, LY1000, vb. Numaralandırma, harflendirme veya sıralamadaki herhangi bir farklılık ayrı bir önek olarak sayılacaktır. Çağrı işaretiyle belirtilenden farklı bir DXCC varlığından çalışan bir istasyonun taşınabilir imzalaması gerekir. Taşınabilir ön ek, ülke/çağrı alanının yetkili bir ön eki olmalıdır. Taşınabilir çalışma durumunda, taşınabilir tanımlayıcı daha sonra önek olacaktır. Örnek: Wake Island'dan faaliyet gösteren N8BJQ, N8BJQ/KH9 veya N8BJQ/NH9'u imzalayacaktır. Ohio'da faaliyet gösteren KH6XXX, ABD 8. bölge (/W8, /AD8, vb.) için yetkili bir önek kullanmalıdır. Numarasız taşınabilir tanımlayıcılara, önek oluşturmak için taşınabilir tanımlayıcının ikinci harfinden sonra sıfır (Ø) atanacaktır. Örnek: PA/N8BJQ, PAØ olur. Numarasız tüm aramalara, önek oluşturmak için ilk iki harften sonra sıfır (Ø) atanacaktır. Örnek: XEFTJW, XEØ olarak sayılır. Denizcilik mobil, mobil, /A, /E, /J, /P veya diğer lisans sınıfı tanımlayıcıları önek olarak sayılmaz.

2. Özel etkinlik, hatıra ve diğer benzersiz önek istasyonları katılmaya teşvik edilir. Ön ekler, faaliyet gösterdiği ülkenin lisans makamı tarafından verilmeli veya izin verilmelidir.

VI. GİRİŞ KATEGORİLERİ:
Tek Operatör Klasik Yerleşimi dışında tüm kategorilerde QSO uyarı yardımının kullanımına izin verilir.

A. Tek Operatör Kategorileri: Bir kişi (operatör) tüm çalıştırma ve kayıt fonksiyonlarını gerçekleştirir. Bant değişimlerinde sınır yoktur. Herhangi bir zamanda yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir.

1. Tek Operatör Yüksek Gücü (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

2. Tek Operatör Düşük Güç (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 100 watt'ı geçmemelidir .

3. Tek Operatör QRP (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 5 watt'ı geçmemelidir .

B. Tek Operatör Bindirme Kategorileri: Gereksinimleri karşılayan herhangi bir Tek Operatör katılımcısı AYRICA Cabrillo günlük dosyası başlığına uygun CATEGORY-OVERLAY satırını ekleyerek aşağıda gösterilen kategorilerden birine girebilir. Bindirme kategorisi girişleri sonuçlarda ayrı ayrı listelenecek, Tüm Bantlar olarak puanlanacak ve Yüksek Güç ve Düşük Güç (QRP dahil) olarak gruplandırılacaktır.

1. Tribander/Tek Eleman (TB-WIRES): Yarışma sırasında bir katılımcı 10, 15 ve 20 metre boyunca sadece bir (1) tribander (vericiden antene tek bir besleme hattı olan herhangi bir tip) kullanacak ve 40, 80 ve 160 metrede tek elemanlı antenler. Bu kategoride ayrı alıcı antenlere izin verilmez.

2. Rookie (ROOKIE): Bu kategoriye girmek için operatörün yarışma tarihinde üç (3) yıl veya daha az bir radyo amatörü lisansı almış olması gerekir. SOAPBOX alanında operatörün ilk ehliyet aldığı tarih belirtilmelidir . Daha önce yayınlanmış herhangi bir CQ yarışmasında plaket kazanan bir operatör Çaylak kategorisi için uygun değildir.

3. Klasik Operatör (KLASİK): Katılımcı yalnızca bir telsiz kullanacak ve 48 saatin 24'üne kadar çalışabilir - kapalı süreler, hiçbir QSO'nun kaydedilmediği en az 60 dakikadır. Günlük 24 saatten fazla çalışma gösteriyorsa, bindirme puanı için yalnızca ilk 24 saat sayılacaktır. Yarışma süresince herhangi bir türde QSO uyarı yardımının kullanılması yasaktır (bkz. kural IX.B). İletim sırasında almak da yasaktır.

4. Gençlik (GENÇ): Operatör, yarışmanın başlangıcında 25 yaşında veya daha gençti. SOAPBOX alanında doğum yılını belirtin.

C. Çoklu Operatör Kategorileri (yalnızca All Band): Resmi yarışma döneminde final skoruna birden fazla kişi katkıda bulunabilir. İletilen sinyal sayısına veya konum sayısına göre kategori seçin

1. Tek Verici (ÇOKLU BİR): Herhangi bir zamanda yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir. Herhangi bir saat içinde (00 ila 59 dakika) maksimum on (10) bant değişikliği yapılabilir. Örneğin, 20 metreden 40 metreye ve sonra tekrar 20 metreye geçiş, iki bant değişikliği olarak sayılır. Tüm günlük için tek bir seri numarası dizisi kullanın.

a. Yüksek güç. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

b. Düşük Güç. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 100 watt'ı geçmemelidir .

2. İki Verici (ÇOKLU İKİ): Herhangi bir zamanda iki farklı bantta maksimum iki iletilen sinyale izin verilir. Her iki verici de herhangi bir istasyonda çalışabilir. Hangi vericinin kullanıldığına bakılmaksızın, bir istasyon bant başına yalnızca bir kez çalıştırılabilir. Günlük, her bir QSO'yu hangi vericinin yaptığını belirtmelidir (CQ yarışmaları için CABRILLO QSO şablonunun 81. sütunu). Her verici herhangi bir saat içinde (00 ila 59 dakika) maksimum sekiz (8) bant değişikliği yapabilir. Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

3. Çoklu Verici (ÇOKLU SINIRSIZ): Herhangi bir zamanda bant başına bir tane olmak üzere maksimum altı iletilen sinyal. Altı bant aynı anda etkinleştirilebilir. Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

4. Dağıtılmış Çoklu Verici (ÇOKLU DAĞITILMIŞ): Farklı konumlardaki istasyonlardan herhangi bir zamanda bant başına bir tane olmak üzere maksimum altı iletilen sinyal. Tüm ekipman (vericiler, alıcılar, amplifikatörler, antenler vb.), uzaktan kontrol edilen ekipman dahil olmak üzere aynı DXCC varlığı ve CQ Bölgesinde bulunmalıdır. Altı bant aynı anda etkinleştirilebilir. Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir . Cabrillo günlük başlığı aşağıdaki satırları içermelidir: CATEGORY-OPERATOR: MULTI-OP, CATEGORY-STATION: DISTRIBUTED. Kurallar XE, XF ve XG bu kategori için geçerli değildir.

D. Checklog: Log kontrolüne yardımcı olmak için gönderilen girdi. Girişin sonuçlarda bir puanı olmayacak ve günlük kamuya açıklanmayacak.

VII. ÖDÜLLER:
Tek bantlı bir log yalnızca tek bantlı bir ödül için uygun olacaktır.

A. Plaketler , bir dizi kategoride en iyi performansı takdir etmek için verilir. Plaketlerin ve sponsorların güncel listesini < www.cqwpx.com/plaques/ > adresinde görüntüleyin.

Katılım başına sadece bir plaket verilecektir. Dünya plaketi kazanan bir istasyon alt alan ödülü olarak değerlendirilmeyecektir. Bu ödül, eğer giriş sayısı ödülü haklı çıkarırsa, o alan için ikinciye verilecektir.

B. Sertifikalar: Elektronik sertifikalar, zamanında giriş yapan herkes için indirilebilir hale getirilecektir.

VIII. KULÜP YARIŞMASI:
Kulüp puanı, üyeler tarafından gönderilen günlüklerden alınan toplam puandır. İki ayrı kulüp yarışma kategorisi vardır.

A. ABD Kulüpleri: Katılım, kulüp bölgesinin merkezinden 250 millik bir yarıçap içinde ikamet eden kulüp üyeleriyle sınırlıdır.

B. DX Kulüpleri: Katılım, YA kulübün bulunduğu DXCC ülkesinde VEYA kulübün merkezinden 400 km yarıçaplı bir daire içinde ikamet eden kulüp üyeleriyle sınırlıdır.

C. Genel Kulüp Kuralları:
Ulusal organizasyonlar (örn. JARL, REF veya DARC) kulüp yarışması için uygun değildir.
Tek operatörlü girişler yalnızca bir kulübe katkıda bulunabilir. Çok operatör puanları, operasyona katılan kulüp üyelerinin sayısının yüzdesi olarak birden fazla kulübe tahsis edilebilir. Günlük girişi, tam kulüp adını (ve çoklu işlemse kulüp tahsislerini) hecelemelidir.
Bir kulübün sonuçlarda listelenmesi için en az dört günlük alınması gerekir. Kontrol günlüğü girişleri kulüp puanı için sayılmaz.
“İkamet etmek” kelimesi şu şekilde tanımlanacaktır: Daimi veya sürekli ikamet etmek veya bir kişinin sabit, daimi ve asıl meskeni olarak yasal amaçlarla bir yeri işgal etmek.
IX. TERİMLERİN TANIMLARI:
A. İstasyon konumu: Tüm vericilerin, alıcıların, yükselticilerin ve antenlerin bulunduğu alan. Tüm vericiler, alıcılar ve amplifikatörler 500 metre çapında tek bir daire içinde olmalıdır. Antenler, RF iletim hatları ile vericilere, alıcılara ve yükselticilere fiziksel olarak bağlanmalıdır.

B. QSO bulma yardımı: Operatöre bir sinyalin çağrı işareti veya çarpan tanımlamasını sağlayan herhangi bir teknolojinin veya başka bir kaynağın kullanılması. Bu, bir CW kod çözücünün, DX kümesinin, DX tespit web sitelerinin (örneğin, DX Summit), yerel veya uzak çağrı işareti ve frekans kod çözme teknolojisinin (örneğin, CW Skimmer veya Reverse Beacon Network) kullanımını içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir veya diğer bireyleri içeren işletme düzenlemeleri.

X. TÜM KATILIMCILAR İÇİN GENEL KURALLAR:
A. Katılımcılar, sundukları puanları etkileyebilecek herhangi bir aktivite gerçekleştirirken seçtikleri kategorinin sınırları dahilinde hareket etmelidir.

B. Her giriş için farklı bir çağrı işareti kullanılmalıdır. Katılımcının puanına yardımcı olmak için yalnızca katılımcının çağrı işareti kullanılabilir.

C. Herhangi bir bantta seçilen kategorinin toplam çıkış gücü sınırlamasını aşmayın. Herhangi bir zamanda herhangi bir banttaki toplam çıkış gücü, aktif amplifikatörün/amplifikatörlerin son çıkışında ölçülür.

D. Kendi kendini tespit etmeye veya tespit edilmeyi istemeye izin verilmez.

E. Tüm işlemler bir istasyon konumundan yapılmalıdır. Tüm vericilerin, alıcıların ve antenlerin fiziksel konumu tek bir istasyon konumundaysa, uzaktan çalıştırmaya izin verilir. Uzaktan çalıştırılan bir istasyon, tüm istasyon lisansı, operatör lisansı ve kategori sınırlamalarına uymalıdır. Kullanılan çağrı işareti, istasyonun bulunduğu yerin Düzenleyici Makamı tarafından verilmiş veya izin verilmiş olmalıdır.

F. İstasyon konumu dışındaki uzak alıcılara izin verilmez.

G. Bir bantta herhangi bir zamanda yalnızca bir sinyale izin verilir. Aynı bant üzerinde iki veya daha fazla verici bulunduğunda, aynı anda birden fazla sinyali önlemek için bir donanım cihazı KULLANILMALIDIR.

H. Bir bantta iki veya daha fazla frekansta değişen CQ'lara izin verilmez.

I. Tüm iletişim talepleri, çağrılara verilen yanıtlar ve çağrı işaretlerinin ve yarışma değişimlerinin kopyalanması, yarışma süresi boyunca yarışmanın mod ve frekansları kullanılarak gerçekleştirilmelidir.

J. Herhangi bir veri tabanı, kayıt, e-posta veya QSO'ları teyit etmek için diğer yöntemler kullanılarak yarışmadan sonra kaydedilen çağrı işaretleri ve değiş tokuşların düzeltilmesine izin verilmez.

K. Kaydedilen çağrı işaretleri, QSO sırasında katılımcılar tarafından kablosuz olarak değiştirilenlerle aynı olmalıdır.

L. ITU Bölge 1 istasyonları için: SSB (telefon) yarışması hafta sonu boyunca 7200 KHz'in üzerinde 40m bandında iletim yapılmasına izin verilmez.

M. İTÜ Bölge 1 istasyonları için: Yarışma hafta sonlarında 1810 KHz'in altında iletim yapılmasına izin verilmez.

XI. GÜNLÜK TALİMATLARI:
Tüm katılımcılar için günlüklerin elektronik olarak sunulması gerekir .

A. Günlük, her kişi için aşağıdakileri GÖSTERMEK ZORUNDADIR: UTC'de doğru tarih ve saat, frekans (veya bant), çalışılan istasyonun çağrı işareti, gönderilen santral ve alınan santral. Gerekli tüm bilgileri içermeyen bir günlük, Checklog'a yeniden sınıflandırılabilir. Kişiler, tamamlandıktan hemen sonra günlüğe kaydedilmelidir. Dünya, Kıta ve ABD ödülleri için yarışan istasyonlar, kayıttaki tüm temaslar için doğru frekansları sağlamalıdır.

B. Tek bantlı katılımcılar , diğer bantlarda olsa bile, yarışma süresince yapılan tüm temasları dahil etmek zorundadır . Sadece Cabrillo başlığında belirtilen bantta yapılan temaslar puanlama amacıyla dikkate alınacaktır. Yalnızca bir bantta kişileri olan günlükler, tek bantlı girişler olarak sınıflandırılacaktır.

C. CABRILLO dosya formatı, günlükler için standarttır. CABRILLO dosya başlığının doldurulmasıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için www.cqwpx.com/cabrillo.htm adresine bakın. Başlığın doğru doldurulmaması, girdinin yanlış kategoriye yerleştirilmesine veya Kontrol Günlüğü olarak yeniden sınıflandırılmasına neden olabilir. Not: ABD istasyonları, CABRILLO başlığında istasyon konumunu belirtmelidir (örneğin, LOCATION: OH).

D. Web yüklemesi, günlük göndermenin tek yöntemidir. Günlüklerin web'e yüklenmesi < www.cqwpx.com/logcheck/ > adresinde mevcuttur. Alınan tüm günlükler e-posta yoluyla onaylanacaktır. Alınan günlüklerin listesi < www.cqwpx.com adresinde bulunabilir. >

E. CABRILLO OLMAYAN elektronik günlükler için talimatlar: Bir CABRILLO format günlüğü gönderemiyorsanız, lütfen başka bir format gönderme konusunda yardım için Yarışma Direktörü ile iletişime geçin.

F. Giriş Onayı: Alınan tüm günlükler e-posta ile onaylanacaktır. Alınan günlüklerin listesi < www.cqwpx.com adresinde bulunabilir. >.

G. Log geri çekme: Bir katılımcı, log son teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde herhangi bir nedenle sunulmuş log'u geri çekebilir. Talimatlar için Yarışma Direktörü ile iletişime geçin.

XII. GÜNLÜK SON TARİHİ:
A. Tüm girişler, yarışmanın bitiminden sonra BEŞ (5) GÜN İÇİNDE gönderilmelidir: SSB günlükleri en geç 2359 UTC 1 Nisan 2022, CW günlükleri en geç 2359 UTC 3 Haziran 2022. Son başvuru tarihinden sonra bir girişin yeniden gönderilmesi sonuçlanacaktır. içinde geç bir günlük olarak kabul ediliyor.

B. < direktör@cqwpx.com > adresine e-posta ile bir uzatma talep edilebilir . Talep, meşru bir neden belirtmeli ve günlük kaydının son tarihinden önce alınmalıdır. Uzatmalar yalnızca Yarışma Direktörü tarafından onaylandıktan sonra verilir.

C. Son teslim tarihinden sonra gönderilen günlükler sonuçlarda listelenebilir, ancak ödül için uygun değildir.

XIII. YARGILAMAK:
CQ WPX Yarışma Komitesi, yarışma girişlerini kontrol etmek ve karara bağlamaktan sorumludur. Katılımcıların kurallara ve en iyi amatör radyo uygulamalarına uymaları beklenmektedir. Müsabaka kurallarının ihlali veya sportmenlik dışı davranış, Komite tarafından disiplin cezası verilmesine neden olabilir.

A. Sportmenlik Dışı Davranış: Sportmenlik dışı davranış örnekleri aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Telefon, İnternet, anlık mesajlaşma, sohbet odaları, VoIP, sosyal medya veya web siteleri gibi amatör olmayan HERHANGİ bir radyo aracını kullanarak yarışma sırasında herhangi bir kişiyi DÜZENLEMEK veya ONAYLAMAK.
Katılımcı tarafından lisans sınırlamaları dışındaki frekanslarda yapılan aktarımlar.
Bant değişikliği veya kapalı zaman kurallarını karşılamak için günlükte değiştirme süreleri.
Aşırı doğrulanamayan QSO'lar veya doğrulanamayan çarpanlar için kredi almak.
Aşırı bant genişliğine sahip sinyaller (örn. sıçrama, tıklama) veya diğer bantlarda harmonikler.
Çalışan istasyonlar, çağrı işaretlerini göndermeden 3'ten fazla kişi oluşturuyor.
2
Yarışmalar *** / Ynt: BALTIC CONTEST 2022
« Son İleti Gönderen: TA2SE 19 Mayıs 2022, 21:03:50 »
Bu sene için iptal edilmiştir.

Rıfat - TA2SE
3
Yarışmalar *** / BALTIC CONTEST 2022
« Son İleti Gönderen: TA4RC 18 Mayıs 2022, 10:56:17 »


HERKES
Baltık Yarışması : 2100Z, 21 Mayıs - 0200Z, 22 Mayıs
    Coğrafi Odak:   Dünya çapında
    Katılım:   Dünya çapında
    Ödüller:   Dünya çapında
    Mod:   CW, SSB
    Bantlar:   Sadece 80m
    Sınıflar:   Tek Operasyon CW/SSB
Tek Operasyon Destekli CW/SSB
Tek Operasyon CW
Tek Operasyon SSB
Çoklu Tek
SWL
    Takas:   RS(T) + Seri No.
    İş istasyonları:   mod başına bir kez
    QSO Puanları:   ES/YL/LY İstasyonları: AB
ES/YL/LY İstasyonları ile QSO başına 1 puan: AB dışı AB İstasyonları ile QSO başına 2 puan: ES/YL/LY
ile QSO başına 10 puan
AB İstasyonları: QSO başına 1 puan -AB AB
Dışı İstasyonlar: ES/YL/LY ile QSO başına 20 puan AB dışı İstasyonlar: ES/YL/LY
olmayan ile QSO başına 1 puan
    çarpanlar:   (Yok)
    Puan Hesaplama:   Toplam puan = toplam QSO puanı
    Günlükleri gönder:   1 Haziran 2022
    E-posta günlükleri:   balticcontest@inbox.lt
    Günlükleri şuraya postala:   Baltık Yarışması
Posta Kutusu 210
LT-44003 Kaunas
Litvanya
    Kuralları şurada bulun:   http://www.lrsf.lt/en/balticcontestrules/
http://www.lrsf.lt/en/balticcontestrules/
4
Yarışmalar *** / EU PSK DX YARIŞMASI 2022
« Son İleti Gönderen: TA4RC 18 Mayıs 2022, 10:40:13 »


EU PSK DX Yarışması : 1200Z, 21 Mayıs - 1200Z, 22 Mayıs
    Coğrafi Odak:   Dünya çapında
    Katılım:   Dünya çapında
    Ödüller:   Dünya çapında
    Mod:   BPSK63
    Bantlar:   80, 40, 20, 15, 10m
    Sınıflar:   Tek Op Tüm Bant (24h/12h)(Yüksek/Düşük)
Tek Op Düşük Bantlar (Yüksek/Düşük)
Tek Op Yüksek Bantlar (Yüksek/Düşük)
Tek Op Tek Bant (Yüksek/Düşük)
Çoklu Tekli (YM/OM)
Çoklu -Çoklu (YM/OM)
    En yüksek güç:   HP: 100 watt
LP: 10 watt
    Takas:   AB: RST + AB alanı AB
dışı: RST + QSO No.
    QSO Puanları:   Aynı ülke ile QSO başına
1 puan Farklı ülke, aynı kıta ile QSO başına 2 puan
Farklı kıta ile QSO başına 3 puan
AB dışı İstasyonlar: AB ile QSO başına 5 puan
    çarpanlar:   Her DXCC ülkesi bant başına bir kez
Her AB alan kodu bant başına bir kez
    Puan Hesaplama:   Toplam puan = toplam QSO puanı x toplam çoklu
    Günlükleri gönder:   27 Mayıs 2022
    Günlüğü şuraya yükleyin:   http://ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en
    Günlükleri şuraya postala:   (Yok)
    Kuralları şurada bulun:   https://eupsk.club/eupskdx/eupskdxrules.pdf
        
5
Yarışmalar *** / HIS.MAJ. THE KING OF SPAIN CW YARIŞMASI 2022
« Son İleti Gönderen: TA4RC 18 Mayıs 2022, 10:22:48 »


Katılımcılar: HERKES

Tarihler: CW: Mayıs ayının 3. tam hafta sonu, Cumartesi 1200 UTC'den 1159 UTC Pazar gününe kadar (21-22 Mayıs 2022).

Bantlar: 10, 15, 20, 40, 80 ve 160 metre, bu mod için IARU tarafından önerilen segmentlerde .

Kategoriler.-

1. Tek Operatör Tüm bant EA, Yüksek Güç (TEK OP TÜM YÜKSEK).

2. Tek Operatör Tüm bant EA Düşük Güç (TEK OP TÜM DÜŞÜK).

3. Tek Operatör Tüm bant EA QRP (SINGLE-OP ALL QRP).

4. Tek Operatör Tüm bant EA YOUTH (TEK-OP TÜM GENÇLER).

5. Tek Operatör Tek Bant EA. (TEK-10M vb.).

6. Tek Operatör Tüm bant DX Yüksek Güç (TEK OP TÜM YÜKSEK).

7. Tek Operatör Tüm bant DX Düşük Güç (TEK OP TÜM DÜŞÜK).

8. Tek Operatör Tüm bant DX QRP (SINGLE-OP ALL QRP).

9. Tek Operatör Tüm bant DX YOUTH (TEK-OP TÜM GENÇ).

10. Tek Operatör Tek Bant DX. (TEK-10M vb.).

11. Çoklu Operatör EA, Çoklu Bant Yüksek Güç (MULTI-MULTI ALL HIGH).

12. Çoklu Operatör EA, Çoklu Bant Düşük Güç (ÇOKLU TÜMÜ DÜŞÜK).

13. Çoklu Operatör DX, Çoklu Bant Yüksek Güç (MULTI-MULTI TÜM YÜKSEK).

14. Çoklu Operatör DX, Çoklu Bant Düşük Güç (ÇOKLU TÜMÜ DÜŞÜK).

NOTLAR:

a. Yüksek güç (her ülkede maksimum yasal sınır), Düşük güç (maks. 100 watt) ve QRP (maks. 5 watt).

b. Kümelerin kullanımına tüm kategorilerde izin verilir. Kendi kendini tespit etme, başkalarından sizi tespit etmelerini isteme, gizli noktalar veya çok operatörlü ekip üyelerinden herhangi bir nokta, bu diskalifiye edicidir.

c. Tek Operatör kategorilerinde, herhangi bir zamanda yayında yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir.

d. Tek Operatör tek bant kategorilerinde, QSO'lar diğer bantlarda yapılabilir, ancak operatör yalnızca bir bantta ödül seçebilir. Çağrı işareti en az 5 listede görünmelidir.

e. Çoklu operatör kategorilerinde, herhangi bir anda bant başına yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir. Tüm vericiler, alıcılar ve antenler 500m'lik bir yarıçap içinde olmalıdır.

f. Yarışma süresince yalnızca bir çağrı işaretinin kullanılmasına izin verilir.

g. GENÇ kategorisine katılmak için yaş sınırı en fazla 25 olacaktır.

Geçerli Kişiler: Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir istasyonla iletişim kurulabilir.

İstasyonlarla bant başına yalnızca bir kez iletişim kurulabilir. Bir QSO'nun geçerli olması için en az iki günlükte görünmesi gerekir.

Değişim: İspanyol istasyonları RST ve Eyalet kısaltmasını gönderir ve Özel istasyon Majesteleri İspanya Kralı (EA0) kısaltmayı (SMR) geçer. DX istasyonları, 001 ile başlayan RST ve seri numarasını gönderir.

İspanyol istasyonları, kullanılan önek ne olursa olsun, İspanyol ulusal topraklarında faaliyet gösteren istasyonlar olarak kabul edilir.

Puanlama.-
EA istasyonları:
EA istasyonları (EA, EA6, EA8 ve EA9 dahil) arasındaki QSO'lar iki (2) puan.
DX istasyonlu QSO'lar , bir (1) puan.

DX istasyonları: DX istasyonları arasındaki QSO'lar, bir (1) puan.
EA istasyonlarıyla QSO'lar (EA, EA6, EA8 ve EA9 dahil), üç (3) puan.

Çarpanlar: Her banttaki Çarpanlar, hem EA hem de DX istasyonları için aynıdır ve aşağıdaki gibidir:

– EADX-100 varlıkları.

– İspanya eyaletleri (52).

– Özel istasyon Majesteleri İspanya Kralı (EA0) kısaltmayı geçecek (SMR)

Nihai puan: Tüm bantlarda elde edilen tüm çarpanların toplamı ile çarpılarak elde edilen puanların toplamı.
Ödüller DX
– Tüm kategori kazananları için Kupa veya Plaket ve Kağıt Sertifika.

– Çoklu Bantta en az 200 geçerli QSO alan her EADX100 varlık kazananına Kağıt Sertifika.

– Tek bantta en az 50 geçerli QSO veya çoklu bantta 100 geçerli QSO yapan tüm istasyonlar için indirilebilir pdf Sertifikaları.

– Kazanan Multi operator istasyonlarındaki tüm operatörler için indirilebilir pdf Sertifikaları.

* Bir Kupa ve basılı Sertifikaya hak kazanmak için en az 200 geçerli QSO Multiband ve 100 geçerli QSO Monoband ve en az 5 katılımcı Multiband ve 3 katılımcı Monoband kategorisine sahip olmak gerekir.
Günlükler: Tüm günlükler elektronik olarak cabrillo formatında gönderilmelidir.

Günlük gönderme talimatları: Günlük dosyası, https://concursos.ure.es/en/logs/ aracılığıyla Cabrillo formatında gönderilmelidir.

Günlüğün alındığı, günlükteki olası hataların bir mesajını içeren bir e-posta ile otomatik olarak onaylanacaktır. UBN dosyanızı e-posta ile alacaksınız.

Gönderilen günlükler GDURE'nin (otomatik ödül doğrulama amaçları için kullanılan URE günlük defteri) bir parçasını oluşturacaktır.

Günlüğünüzü web sayfasına gönderirken sorun mu yaşıyorsunuz? Lütfen HF Yarışma Komitesi ile iletişime geçin hf@ure.es
Günlükler 6 Haziran 2022'ye (15 gün)
İSPANYOLCA İL:
EA1 : AV, BU, C, LE, LO, LU, O, OU, P, PO, S, SA, SG, SO, VA, ZA
EA2 : BI, HU, NA, SS, TE, VI, Z
EA3 : B, GI, L, T
EA4 : BA, CC, CR, CU, GU, M, TO
EA5 : A, AB, CS, MU, V
EA6 : IB
EA7 : AL, CA, CO, GR, H , J, MA, SE
EA8 : GC, TF
EA9 : CE, ML
6
Yarışmalar *** / YOTA 2022
« Son İleti Gönderen: TA4RC 18 Mayıs 2022, 10:10:47 »


HAYDİ TÜRKİYE HAYDİ GENÇLER HAVAYA !!!!

YOTA Yarışması 2022

1. Organizatör: MRASZ (Macar Amatör Radyo Topluluğu) ile işbirliği yapan IARU R1 Gençlik Çalışma Grubu

2. Amaç: Gençlerin yayındaki etkinliğini artırmak, YOTA programının itibarını güçlendirmek ve dünyanın her yerindeki gençlere desteğin gösterilmesi.

3. Tarih ve saat:

a. 1. tur: 21 Mayıs, 0800 – 1959 UTC
b. 2. tur: 23 Temmuz 1000 – 2159 UTC
c. 3. tur: 30 Aralık, 1200 – 2359 UTC

4. Katılımcılar:

a. Dünyadaki her amatör telsiz operatörü, bu yarışma kurallarını kabul ederek buraya yapıştırılır.
b. YOTA: IARU (Uluslararası Amatör Radyo Birliği) tarafından tanımlanan, 25 yaşından küçük herhangi bir genç

5. Bantlar: 80m, 40m, 20m, 15m, 10m

6. Modlar: CW ve SSB

7. Kategoriler:

a. Tek Operatör 3 Bant Karışık (açık)
b. Tek Operatörlü 3 Bant Karışık (YOTA)

ben. Çalışılan en yüksek puana sahip 3 bant logdan otomatik olarak seçilir, bu nedenle bunların önceden belirlenmesine gerek yoktur.

c. Tek Operatör Tüm Bantlar Karışık (açık)
d. Tek Operatör Tüm Bantlar Karışık (YOTA)
e. Tek Operatör Tüm Bantlar Karışık 6 saat – sadece YOTA

ben. En az 1 saat çalışma kesintisi ile maksimum 6 saat çalışma süresi. Bu, QSO'lar arasında 60 dakikadan uzun bir molanın çalışma süresi olarak sayılmadığı anlamına gelir.

f. Çoklu Operatör Tek Verici Tüm Bantlar Karışık – sadece YOTA (her 2 genç operatör için maksimum 1 genç olmayan operatör)

ben. Bant değişiklikleri için 10 dakika kuralı geçerlidir. Kısıtlama olmadan aynı bant içinde modları değiştirebilirsiniz.
ii. Bir seferde en fazla 2 sinyal iletilebilir: biri “RUN” bandında ve diğeri “MULT” bandında.

g. Kısa Dalga Dinleyiciler (SWL) Tüm Gruplar Karışık

ben. Her QSO için puanlar, SWL'nin konumuna göre her bir QSO ortağının puanlarının toplamıdır (örneğin, SWL'nin kıtasındaki YOTA olmayan istasyon ile 23 yaşındaki bir YOTA istasyonu arasındaki bir QSO 11 puan değerindedir (aynı kıta dışı -YOTA istasyonu ve YOTA istasyonu için 10) ii.Dinlenen
her istasyon, bant ve mod başına yalnızca bir kez geçerlidir.Yalnızca belirli bir istasyonun dinlenmesi, puanın düşmesine neden olur.

h. İstasyon sponsorları: Gençleri davet eden istasyon sahipleri, gönderilen fotoğraflarla ayrı bir kategoriye başvurabilir ve çabaları için ödüllendirilebilir.

ben. Lütfen operatör listesinde sponsor çağrı oturumu sağlayın.

8. Yarışma kişileri:

a. Herkes herkesle çalışabilir.
b. CW ve SSB modlarında aynı bant üzerinde aynı istasyon ile çalışmak mümkündür.

9. Değişim:

a. Tek operatör: RS(T) + 1 Ocak'taki yaş
b. Çoklu operatör: RS(T) + 1 Ocak'ta ortalama yaş veya 25, hangisi daha küçükse

10. Puanlama:

a. Kendi kıtasıyla QSO, 25 yaşın üzerinde bir istasyon (genç olmayan): 1 puan
b. QSO, diğer kıta (DX), 25 yaşın üzerinde bir istasyon (genç olmayan): 3 puan

ben. Kıtalar şu şekilde tanımlanır:
Kuzey Amerika (NA), Güney Amerika (SA), Avrupa (AB), Afrika (AF), Asya (AS) ve Okyanusya (OC)

c. Kıtadan bağımsız olarak gençlerle QSO:

ben. < 12 yıl: 13 puan
ii. 12-16 yaş: 12 puan
iii. 17-21 yaş: 11 puan
iv. 22-25 yaş: 10 puan

d. Çarpanlar: e modundan bağımsız olarak bant başına farklı borsalar (“yaşlar”) çalıştı
. Nihai sonuç, bant ve mod başına kazanılan puanların toplamı ile bant başına çalışılan çarpanların toplamı ile çarpılır.

11. Günlükler:

a. Cabrillo dosya formatı (V 2.0 ve üstü) https://contest.ham-yota.com adresinden yüklenebilir
b. Log gönderimi için son tarih: Yarışmanın bitiminden 7 gün sonra. Katılımcılar, gönderimden sonra bir e-posta onayı alacaktır. Log gönderimi ile ilgili olarak son tarihe kadar yarışma@ham-yota.com adresinden katılımcılardan gelen sorular yanıtlanmaktadır .
c. Her istasyon 1 log gönderebilir. Aynı çağrı işaretiyle 1'den fazla kayıt gönderilirse, sonuncusu sayılır.

12. Günlük kontrolü:

a. Günlükler, özel olarak tasarlanmış yazılım ve insan değerlendirmesi kullanılarak kontrol edilir.
b. Dupe temasları ceza puanı ile sonuçlanmaz.
c. Yanlış çağrı işareti, değişim, tarih, saat içeren kişiler 0 puan değerindedir.

13. Değerlendirme:

a. Ayrıca yılda 3 tur için genel bir değerlendirme yapılacaktır.
b. MRASZ, günlükleri kontrol etmek, değerlendirmek ve sonuçları yayınlamaktan sorumludur.
c. Katılımcıların amatör telsiz operasyonlarının yazılı ve yazılı olmayan kurallarına uymaları beklenmektedir. Yarışma kurallarının ihlali veya sportmenlik dışı davranışlar, YOTA Yarışma Komitesi tarafından işlem yapılmasına neden olabilir.

14. Ödüller:

a. Her turda tüm kategorilerde ilk sırada yer alan istasyonlar için plaketler.
b. Tüm katılımcılar için ödüller, sonuç değerlendirmesinden sonra indirilebilir.

15. Diğer hükümler:

a. Telsizler ve antenler birbirinden 500 metre mesafede bulunmalıdır. Bu konum seçimi, belirli bir çağrı işareti için sabittir. Tek bir yarışmada farklı lokasyonlardan katılmak isteyen katılımcıların her biri için farklı çağrı işareti kullanmaları gerekmektedir.
b. Çiftleri veya yapılan kişileri silmeyin! Tek Operatör 3 Bant kategorisinde gönderseniz bile, lütfen herhangi bir bantta yapılan tüm QSO'ları yarışmaya dahil edin.
c. Kayıtlı kişiler için, 2 istasyonun günlük kayıtları arasındaki zaman farkı 3 dakikayı aşamaz. Bunu aşarsanız, kişi silinir. Bu, hiç kimseye yarışma süresi dışında iletişim kurma yetkisi vermez. Yarışmadan önce bilgisayar saatinizi GPS veya İnternet saat sunucunuzla senkronize etmeniz önerilir.
d. Küme kullanımına herhangi bir kategoride izin verilir, ancak kendi kendine tespit ve spot istekleri kesinlikle yasaktır. Çağrı işaretiyle değil, operatörle ilgili açıkça tanımlanabilir bir kendi kendine tespit durumunda, etkilenen istasyonun günlüğü yalnızca kontrol günlüğü olarak kabul edilebilir ve diskalifiye ile sonuçlanacaktır.
e. Katılımcının logger programı arızalanırsa veya yarışma kuralları dışında amaç dışı çalışırsa, katılımcıya YOTA Yarışma Komitesinin kararlarına ve değerlendirmesine itiraz hakkı vermez. Bu nedenle operatörler, günlük dosyalarını okunabilir bir Cabrillo formatında göndermekten sorumludur . Diğer dosya türlerinin gönderildiği ve dönüştürülemediği durumlarda, günlük girişi bir kontrol günlüğü olarak yeniden sınıflandırılacaktır.
f. Toplam çıkış gücü yerel yönetmeliklere uygun olmalı ve hiçbir zaman herhangi bir bantta bunları aşmamalıdır .
g. Tüm vericilerin, alıcıların ve antenlerin fiziksel konumu tek bir istasyon konumundaysa, uzaktan çalıştırmaya izin verilir. Uzaktan çalıştırılan bir istasyon, tüm istasyon lisansı, operatör lisansı ve kategori sınırlamalarına uymalıdır. Kullanılan çağrı işareti, istasyonun bulunduğu yerin Düzenleyici Makamı tarafından verilmiş veya izin verilmiş olmalıdır.
h. Mevcut COVID-19 salgını ışığında, IARU-R1'in resmi konumu“sosyal mesafe” ilkesine uyarak çok operatörlü yarışma katılımını teşvik etmemek. Buna rağmen, Gençlik Çalışma Grubu bu yarışmada çok operatörlü aktivasyonlara izin verme kararını açıkça almıştır. Bu, gençlerin (genellikle kendi istasyonları olmayan) örneğin bir ebeveynin veya bir elmer'ın istasyonunda, ilk etapta onları yayına almanın bir yolu olarak katılımına izin vermek içindir. “Normal zamanlarda” YCP (Gençlik Yarışma Programı) ile teşvik ettiğimiz şeye rağmen, şu anda “sosyal mesafe” ilkesini takip ederek genç gruplarını büyük yarışma istasyonlarında bir araya getirmeyi önermiyoruz. Lütfen devam eden COVID-19 pandemisi ile ilgili olarak sizin için geçerli olan tüm yerel ve ulusal yasaları ve tavsiyeleri takip edin.
ben. Bir katılımcı, bir YOTA Yarışma günlüğü sunarak ve YOTA Yarışma Komitesinin bu günlüğü gözden geçirme ve değerlendirme çabalarını göz önünde bulundurarak, koşulsuz ve geri alınamaz bir şekilde aşağıdakilere sahip olduğunu kabul eder:

ben. yarışma kurallarını okuyup anladığını ve bunlara bağlı kalmayı kabul ettiğini,
ii. istasyon yeri için amatör radyo ile ilgili tüm kural ve düzenlemelere göre işletilen,
iii. günlük girişinin kamuya açık hale getirilebileceği konusunda mutabık kalınmış ve
iv. YOTA Yarışma Komitesinin diskalifiye ve diğer kararlarının verilmesinin resmi ve nihai olduğunu kabul etmiştir.
v. Bir katılımcı yukarıdakilerin tümünü kabul etmek istemiyorsa veya bunu yapamıyorsa, katılımcı girişi sunmamalı veya girişi yalnızca bir kontrol günlüğü olarak göndermemelidir.

j. Çelişkili çeviriler olması durumunda, kesin kurallar , her yarışmanın başlangıcında https://ham-yota.com/contest adresinde yayınlanan İngilizce kuralları olacaktır .

YOTA Yarışma kuralları ile ilgili sorular yarışma@ham-yota.com adresine gönderilebilir .
7
Yarışmalar *** / UN DX YARIŞMASI 2022
« Son İleti Gönderen: TA4RC 18 Mayıs 2022, 09:59:05 »

UN DX YARIŞMASI  2022

HERKES HERKESLE GÖRÜŞEBİLİR.
Genel
1.1. Yarışmanın organizatörleri Kazakistan Radyo Sporları Federasyonu ve Amatör Radyosu ile Kazakistan Cumhuriyeti Kültür ve Spor Bakanlığı Spor ve Fiziksel Kültür Komitesi'dir.

1.2. Yarışma şu belgelere göre düzenlenmektedir: "Radyo sporları yarışmalarının yürütülmesine ilişkin kurallar", "Amatör hizmetlerin radyo elektronik araçlarının tescili ve çalıştırılmasına ilişkin kurallar", "Kazakistan Cumhuriyeti Spor Sınıflandırması", "Takvim 2021 için radyo sporlarında cumhuriyetçi ve uluslararası spor etkinlikleri. "

Yarışma Dönemi, Gruplar ve Modlar
2.1. Yarışma süresi: 21 Mayıs 2022 06:00 UTC - 21:00 UTC

2.2. Bantlar: 80m, 40m, 20m, 15m, 10m.

2.3. Modlar: CW ve SSB

Kategoriler
- SO-AB-MIX  - Tek İşlem, Tüm Bantlar, KARIŞIK

- SO-AB-CW  - Tek İşlem, Tüm Bantlar, CW

- SO-AB-SSB  - Tek İşlem, Tüm Bantlar, SSB

- MO-AB-MIX  - Çok Operatörlü, Tek Radyo, MIX

- SWL

3.3. Tüm kategoriler için bant değişikliği sayısı sınırlı değildir.

3.4. Katılımcılar herhangi bir kısıtlama olmaksızın bantları ve modları değiştirebilirler. Herhangi bir anda yalnızca bir sinyal iletilebilir.

3.5. Tek Operatör katılımcıları, yarışmanın yalnızca bir kategorisinde beyan edebilir, ancak bir kontrol günlüğü için diğer bantlarda veya diğer modlarda QSO'lar yapılabilir.

3.6. ÇOĞU kategori yalnızca KARIŞIK ve HP'dir.

Değiş tokuş
4.1. Kazakistan istasyonları sinyal raporu + KDA bölge kodunu göndermelidir (bir harf ve iki hane, örneğin L17)

4.2. Kazakistan dışındaki istasyonlar 001'den başlayarak sinyal raporu + QSO numarası göndermelidir.
 TA3P 59(9) 001 GİBİ

QSO Puanları
5.1. Kazakistan istasyonları:

- Kendi ülkesiyle QSO - 2 puan,

- Kendi kıtasında farklı bir ülke ile QSO - 3 puan,

- Başka bir kıta ile QSO - 5 puan.

5.2. Kazakistan dışı istasyonlar:

- Kazakistan istasyonuyla QSO - 10 puan (herhangi bir kıta),

- Kendi ülkesiyle QSO - 2 puan,

- Kendi kıtasında farklı bir ülke ile QSO - 3 puan,

- Başka bir kıta ile QSO - 5 puan.

5.3. Çiftler, aynı bant ve moddaki aynı istasyonla yapılan kişilerdir. İstasyonlar arasındaki ilk temas geçerliyse, çiftler 0 puan değerine sahip olacaktır. İlk kişi geçerli değilse, ikinci (dupe) kişi kabul edilir. Çift temaslar cezaya yol açmaz; bunların günlük gönderiminde işaretlenmesi gerekmez. Ayrıca, katılımcıların DUPES'i günlük dosyasında bırakmaları kesinlikle önerilir. DUPLARI SİLMEYİN!

5.4. SWL istasyonları yeni bir veya her iki değişim numarasını kopyalamalıdır, puanlar ortak kurallara göre puanlanır.

Çarpanlar
6.1. İki tür çarpan kullanıyor:

- Her bantta temas kurulan her farklı KDA bölgesi için bir çarpan (1).

- Her bantta temas kurulan her farklı DXCC ülkesi için bir çarpan (1).

Son skor
7.1. Nihai puan, toplam QSO puanlarının KDA bölgeleri ve DXCC ülkelerinin toplamıyla çarpımının sonucudur.

Kütükler
8.1. Tüm büyük günlük kaydı programları tarafından oluşturulan CABRILLO formatındaki elektronik günlükleri tercih ediyoruz.

8.2. Tüm saatler GMT olarak olmalı, gönderilen ve alınan tüm değişimlerin günlüğe kaydedilmesi gerekir.

8.3. ASCII düz metin dosyası biçimi de kabul edilebilir.

8.4. Günlük gönderimi ,    http://www.ua9qcq.com/en/submit_log.php?lang=en adresindeki web yükleme formu aracılığıyla yapılmalıdır (tercih edilir) .
Mail yoluyla: log@undxc.kz
8.5. MS Word, Excel veya UUE kodlu dosyalardaki günlük gönderimleri, düz metin biçimine yanlış dosya dönüştürme durumunda başvuranın diskalifiye edilmesine neden olabilir.

8.6. El yazısı log kronolojik sırada yapılabilir veya her bant için ayrı bir sayfa olabilir.

8.7. Her bir QSO çağrı kodu, zaman, bant, değişim numarası içermelidir (kontrol günlükleri için bile hem gönderilen hem alınan)

8.8. Puanlar ve nihai puan hesaplamaları gerekli değildir; hesaplamalar yazılımımız tarafından yapılacaktır.

8.9. Kayıtlar 15 gün içinde yarışma yöneticisine teslim edilmelidir .

8.10. Elektronik günlükler şu adrese e-posta ile gönderilebilir: log (at) undxc.kz Elektronik günlüğün başlığında, katılımcıya UN DX Yarışması sonuçlarını, kupaları, ödülleri ve ödülleri göndermek için bir giriş kategorisi ve tam posta adresi belirtmelisiniz. sertifikalar. Yazılı beyan gerekli değildir.

8.11. Günlükler, yourcall.log adında bir ek olarak gönderilmelidir, örneğin UN7PBY.log. İstasyon çağrı kodunu ve kategorisini "Konu:" satırına koyduğunuzdan emin olun, örneğin: UN7PBY SOAB SSB LP

8.12. Kağıt günlükleri şu adrese gönderilecektir: UN DX Contest, PO Box 88, 010000 Astana, Kazakistan.

Ödüller
9.1. Her kategoride ilk üç sırada yer alan Kazakistanlılara, Kazakistan Cumhuriyeti Spor ve Beden Eğitimi Komitesi madalya ve diplomaları verilir. Kategorilerde 3'ten az katılımcı varsa, ödüllendirme sadece diplomalarla yapılır.
9.2. Bu alt gruptaki katılımcı sayısının en az on kişi olması koşuluyla birincilik alan davetli katılımcılara plaket verilir. Kategorilere daha az katılımcıyla, kazanana bir diploma verilir. Her kategoride 2-3 yer alan katılımcıların yanı sıra 1,2 ve 3 yer alan gözlemciler diploma ile ödüllendirilir.
9.3. Daha önce UN DX CONTEST'te temsil edilmeyen KDA bölgelerinden çalışan katılımcılara özel ödüller verilir. Aynı bölgeden birkaç katılımcı yarışacaksa, ödül en iyi sonucu alan katılımcıya verilecektir.

9.4. Takım yarışmasında birincilik kazanan bölge takımına Spor ve Beden Eğitimi Komitesi Kupası ve diploması verilir. Takım sonucu, bu alandan beyan edilen tüm katılımcıların toplam sonuçlarının toplamı olarak tanımlanır.

9.5. Toplamda en az 150 QSO gerçekleştiren her katılımcıya bir katılım sertifikası (elektronik biçimde) verilecektir.

9.6. Sponsorlar tarafından genç katılımcılar dahil olmak üzere ek ödüller belirlenebilir.

10. geçmiş yıl sonuçları için bakınız.https://undxc.kz/wp-content/uploads/2021/07/protokol-un-dx-c-2021.pdf
10
Yarışmalar *** / Ynt: ARI INT.DX YARIŞMASI 8CW SSB RTTY) 2022
« Son İleti Gönderen: TA7EB 15 Mayıs 2022, 09:06:00 »
Merhabalar
Evet bende de açılmıyor ve loğu halen yükleyemedim
Sayfa: [1] 2 3 ... 10