Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
devre üzerindeki buton devrenin çalışmasını görmek içindir.Ekli olan butonu kullanmadan 555 entegrenin 2 Nolu bacağını direk Rx alıcı telsizin COR ucuna bağlayınız.
Devre 5Volt ile çalışmaktadır.7805 Regülatör devresi kullanmanız tavsiyemdir.
2
Arkadaşlar 2 Telsizden röle yapmak isteyenler için çok kararlı çalışan Delay gecikme devre şeması ekte verilmiştir.Aslen Motorola GM300 arkasına takılan devre şemasının birebir aynısıdır.Yapmak isteyen arkadaşlara tavsiyemdir.

Devrenin Çalışma video linki
https://www.youtube.com/watch?v=PBxFjN2NyjM

Ayrıca benim bu şemadan çıkararak düzenlediğim açık şema ektedir.
Tarafımdan test edilmiş ve çok sağlıklı çalışmaktadır.
3


Türker Ali  Başlayıcı
İlginizden memnun oldum. Yazınızı okuduktan sonra rar dosyalarını    76-zip File Manager ile okuttum, başarılı.
 Okuyamama probleminin ardında esasen daha fazla olumsuzluklar var. O da arşiv dosyalarını dolaşırken,belki  sağlam dosyaları hasarli sanıp, şu şu hasarlı dosyaları sileyim fikri.  Aynı şekilde Orta ucu emiter olan bir transistörü (kollektör farzederek) ölçerken, bozukmuş atayım gitsin denmesi gibi...
Yıllar önce  hatırlamadığım bir programın güncel olanını alıp kullanırdık. Günceli buldum, ama benim bilgisayar bu eski program, güncelini getir diyordu. Programı aldığım uzman kişi sen kurmayı bilmiyorsun dedi ve zahmet edip bulunduğum eve geldi. O da güncel olmayan program raporunu aldı.
Birkaç gün sonra kazara olayı çözdüm. Bilgisayarımın takvim ve saat bölümüne bakınca ileri bir tarihi gösterdiğini farkettim. Aynı tarihlerde Ankarada bir bilgisayarcı proramın güncelini bulamadım çalışmıyor deyince
--Bilgisayarının tarihini biraz geri al sonra çalıştır dedim.   Program çalışınca adam bayağı şaşırdı.  (tabii şimdiki programlar uyanık bu numaraları yutmuyorlar)
Konu ile ilgili benim yeni problemlerim daha var.
  Windows USB DWD tool pogramıyla DWD ye kayıt yapabiliyorum ama USB belleğe kayıt yapamıyorum. Sebebi  benim bilgisayarda sürücü harf sırası   A-B-C-D-E.. şeklinde. USB sürücüm gelelde  F harfindedir   Oysa Mikrosoftun DWD Tool programı A ve B harfini görmediğinden  C ile başladığından  USB yi  bazan H bazan  G harfine yerleştiriyor.
Yani iki harf ileri. 
DWD içinde CD rom yoksa  DWD harfi D oluyor.  İçinde CD rom varsa    D- E olarak iki harf oluyor.  USB yi kullanabilmem için iki adet boş USB gözünü Flash disklerle kapatmam gerekiyor
73       Hüsnü Köktürk     husnu66tr@yahoo.com
4
Ben yaptım oldu! *** / Ynt: Sanal İşletim Sistemi Kurarak Cihaz Programlama
« Son İleti Gönderen: TA8EF 14 Kasım 2019, 22:26:13 »
Hüsnü ağabey;

Affına sığınarak kullanmış olduğun winrar programını güncelleme yapman gerekir diyeceğim. Bende önce kontrol ettim hata mı var diyecekken winrar güncelleme yapınca hatamı fark ettim, belki çözüm bu noktadadır. İSO dosyası mı diye öncede bakmışlığım oldu.
73
5
Ben yaptım oldu! *** / Ynt: Sanal İşletim Sistemi Kurarak Cihaz Programlama
« Son İleti Gönderen: TB6BHK 14 Kasım 2019, 20:49:28 »
 Enis Sarıca Kardeş

 Eline emeğine sağlık. Bir meselenin çözümünü yazmışsın. Birçok şeyler yazılabilir ama yazıların ne kadarından istifade edilir.?
 Linklerinize baktım, sanki bana bulutlara girecekmişim gibi geldi.  Bulutlarda dosya oluşturmak bedava değiL, email istiyorlar, şifre bulacaksın,  kullanım koşullarını kabul edeceksin,
 Oturduğum yerde gökteki dosyaları  nasıl kontrol ederim?
14 kasım 2019 bu akşam ekranın solunda birşeyler gördüm oradan  Tüm dosyalar.rar dosyasını kopyaladım,. benim programlar bu rar dosyasını  açamadı. Bozuk veya tanınmamış gibi bir yazılar çıkıyor.  xp içinde durum aynı Pdf dosyasının yazıları küçük ama okumaya çalışacağım.  Şimdilik durum böyle
73     Hüsnü Köktürk
6
Beynine eline sağlık Ali..İyi günlerde kullan..
M.Turgay..TA3ATA
Best Regards
7
çok güzel bir çalışma olmuş ...hayırlı olsun... bol QSO lar.
8
Bol Dx' ler güzel çalışma olmuş 73
9
Yarışmalar *** / Ynt: Neden TA-HF yarışmamız yok ?
« Son İleti Gönderen: TA3NTI 14 Kasım 2019, 12:51:58 »
İsteyen üzerine alabilir benim için hiç bir mahsuru yok hatta daha ileri gideyim umurumda bile değil. Alınmayan arkadaşlar zaten benzer şekilde düşünüyorlardır büyük ihtimalle.

Bu camiada etiket meraklısı çok insan tanıdım. Ellerinde telsiz ile dolaşınca sanki "diğerleri" üzerinde bir baskı duygusu yaratmak istiyorlar. Bu afet konusu tam da bunların hayal ettikleri fırsat oldu, bir ara işi o kadar abarttılarki, özel üniforma olsun isteyen mi ararsın, emniyetin, jandarmanın belirlenen bir haberleşme kanalına erişim olsun diyen mi.

Hatta bu dıngıllardan bazıları devlet için muhbirlik yapma önerisi getirdi, neymiş efendim eğer toplumun huzurunu kaçıran, kişinin can ve mal emniyetinin tehlikeli olduğu bir duruma şahit olunursa polis telsizine girip haber vermek gibi.

Konuyu fazla açık etmeden yaşadığım bir olayı aktarmak istiyorum. Bu dınngıllardan biri dernek başkanı, o büyük depremi yaşadık ben hasbel kader gidip sivil savunma ekiplerinin sevk ve idaresinde yardımda bulundum ve geri döndüm. Orada gördüğüm bina enkazlarının çeşitli açılardan fotoğraflarını çekme fırsatım oldu, bunlar belge olabilir diye düşündüm. O sırada birlikte gittiğimiz Samsun sivil savunma müdürü ve yanındaki 2 arkadaş da birkaç fotoğraf çekmiş beni çağırdılar daireye. Bunları karta basıp dosyalayıp saklayalım falan derken dernek başkanı geldi daireye. Müdür bey onu da davet etti, bu mangallda kül bırakmayan tosuncuk "Müdürüm bakıyorum da başlar dururken ayaklarla muhatap oluyorsun" dedi.

Sözün özü, bu tipler ülkemdeki radyo amatörlüğüne hiç bir katkısı bulunmayan aksine yozlaştıran, içini boşaltan çene mayasılı hastalıklı kişilerdir.

Gerçek radyo amatörlüğüne gönül verip bu hedefte elinden ne geldiyse esirgemeyen, zamanını ve parasını harcayan, bu uğurda canını veren tüm arkadaşlara ve şuan aramızda olmayan saygıdeğer büyüklerimize binlerce selam olsun.

Teşekkür ederim . Anladım konuyu.Tabi ben çok yeniyim geçmişi bilen sizlerin tecrübesi benim için çok değerli
10
Değerli Arkadaşlarım;

Elimde malzeme kalmamıştır. İlginiz için teşekkür ederim.

Gerek özelden yazan, gerek bu konunun altına mesaj yazan herkese anten göndermeye çalıştım.
Paketler, partlar, kargolar, adresler, havaleler.... Bir ara o kadar üst üste bindi ki, hangi havale hangi adresindi muadildi orjinaldi vs derken işin içinden çıkılmaz bir hal aldığı oldu.

Bir hatam olduysa affola.

Umarım alan arkadaşlar memnun kalırlar..

Son bir not : Bugün Metin CEMBOLUK adıyla hesabıma havale yapılmış, adres, telefon vs hiç bir bilginiz yok.. Kim yollamışsa bana özelden ulaşırsa sevinirim..

73
Sayfa: [1] 2 3 ... 10