Gönderen Konu: Kenwood fabrika üretim video....  (Okunma sayısı 15605 defa)

Çevrimdışı TA3OM

Kenwood fabrika üretim video....
« : 26 Eylül 2013, 14:19:25 »
Merhaba,
Kenwood son harikası TS-990 üretiminden görüntüler, video linki için TA3BC Kemal abiye teşekkür ederim.
73

http://www.youtube.com/watch?v=zLLiHqFdmsA

ayrıca, jvc-kenwood youtube kanalı,

http://www.youtube.com/user/JVCKENWOODglobal/videos

Çevrimdışı TA3EP

Ynt: Kenwood fabrika üretim video....
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2013, 14:41:11 »
Adamlar sanki uzay mekiği imal ediyor gibi çalışıyorlar. Alet de çok güzel alet. Benim ihtiyar Kenwoodlara bakıyorum da, onlar çok iyi olduğuna göre, bu alet herhalde mükemmel ötesi bir şeydir. Ölmeden önce dünya gözüyle şunlardan bir tane cihaz sahibi oluruz inşallah. 73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2013, 23:49:48 »
   Ahhhh ahhhhh dünya gözünle sahip olsak yoksa gözümüz açık gidecek.
Aydından 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA1LC

« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2013, 00:29:47 »
İşçilerin ellerinde eldivenleri begendim.Temiz çalışıyorlar.

Çevrimdışı TA2OD

« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2013, 08:11:41 »
Bu cihazı aldığımızda kenwood kullanım eğitimi veriyormu acaba?
ZONGULDAK KDZ EREĞLİ DEN 73.
ta2aoz@hotmail.com
https://picasaweb.google.com/home?hl=tr
AHMET ÖZER TEL-0531 623 9066

Çevrimdışı TA1CH

« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2013, 08:33:05 »
Ahmet bey nasılsa biz aldığımız eğitimin tersini yaparız  .

Çevrimdışı TA3ALP

« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2013, 09:24:42 »
Adamlar bizim yeni frekans olan 7.111 de test yapıyorlar.   :-)))))))))
Temeli Adalet Olan Devletimiz Varola....
emre.alpaslan@adalet.gov.tr                        GSM : 0536 4832110     

Çevrimdışı TA3ATA

« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2013, 09:56:49 »
BU ODAYA YAKIŞIR...
***UNUTMA...!!   
SANA IŞIK TUTANA ARKANI DÖNERSEN; GÖRECEĞİN TEK ŞEY KENDİ KARANLIĞINDIR..***

TA3ATA.M.TURGAY
Best Regards
(Ex..TB3JJ)
ta3ata@hotmail.com

Çevrimdışı TA3ATA

« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2013, 09:57:43 »
BU ODAYA YAKIŞIR...
***UNUTMA...!!   

TA3ATA.M.TURGAY
Best Regards
(Ex..TB3JJ)
ta3ata@hotmail.com

Çevrimdışı TA3ATA

« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2013, 09:58:26 »
BU ODAYA YAKIŞIR...
***UNUTMA...!!   

TA3ATA.M.TURGAY
Best Regards
(Ex..TB3JJ)
ta3ata@hotmail.com

Çevrimdışı TA8A

« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2013, 10:44:06 »
Emre Bey,

7.111 KHz. frekansının kullanılması da 7.092 KHz. frekansının kullanılması gibi sıkıntılıdır. Çünkü 7.092 MHz. frekansının hemen yanında, 7.90 KHz. frekansı band planında QRP SSB için ayrılmıştı. 7.111 KHz. frekansının hemen yanındaki 7.110 KHz. frekansı ise Acil durum merkez frekansı olarak ayrılmıştır. Yani eğer 7.111 KHz. kullanılacaksa aynı sıkıntı devam edecektir. Dikkat etmek lazım.

Ali Rıza beyin www.universal-radio.com/catalog/ht/3008.html adresindeki mesajında bulunan band planından yararlanılarak yanlış frekansların kullanılmaması sağlanabilir.

73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TA4EM

« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2013, 20:41:40 »
Merhaba
Güzel ama pahalı bir cihaz.Sanki araba alıyoruz gibi.Bu para verilebilirmi.Ben vermem.Şüphesiz özellikleri var. Filtreleri sayesinde gerek audio ve gerekse RF sinyali mükemmeldir.Ancak kullandığımız markalı ortalama cihazlardan da fazla bir özellik görülmez.Yani amatör cihazların üretimi ile ilgili standart değerlerin,özelliklerin dışına çıkılmayacağına göre biraz düşünmekte yarar var .Albenisi çok,menülerin hepsi göze hitap eden çekicilikte.Çok iyi bir anten sistemi ve vasat bir markalı cihaz en güzel takımdır şeklinde düşünmekteyim.Saygılarımla.TA4EM
Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı TA2HZ

« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2013, 23:04:36 »
Yanılıyorsam düzeltin lütfen bildiğim kadar B sınıfı belgeye sahip kişiler 7000 7100 arası müsade ediliyor diye aklımda kalmış şayet 7111 olursa buda ayrı bir sıkıntı olucak kanısındayım saygılar 73
TA2HZ

Yusuf Ayka
aykayusuf@gmail.com
0551 862 60 62
QTH KN40SX İZMİT/KOCAELİ

Sevgide serbestlik. Saygıda mecburiyet..

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #13 : 27 Eylül 2013, 23:11:59 »
Sayın Ekrem hocam, her marka ve model cihazın bir konjenital kronik hastalığı ya da yapısından kaynaklanan bir eksikliği oluyor. Bazılarının bir süre sonra filtreleri bozuluyor, bazılarının aniden içinde bir entegre yanıyor vb. Bu cihazı internette inceledim. Şimdilik tespit edilen bir kronik hastalığı yok. Ancak 2 zayıf tarafı var:
1- Sesi teneke gibi... HI-FI ustası olmakla övünen Kenwood firması için ne kadar büyük bir ayıp bu... Küsurat numaralı firmware update'i çıkardılar ama update sonrası dahi dinlenen sesin kalitesinde bir artış olmamış.
2-Ekran dokunmatik. Kesin bizim cep telefonları gibi ara sıra kilitleniyordur bu... Evet CPU kullanıp da yazılımı kilitlenmeyen telsiz yok gibi, reset atarsınız geçer. Benim 1000 dolarlık telsizler de kilitleniyor bazen, reset atıyorum geçiyor. Ama 9.000 dolarlık bir telsiz kilitlenirse ben sinir krizi geçiririm :)

Pahalı cihazın gerekli olmadığı konusundaki görüşlerinize katılıyorum, ilk QSO mu TS-440 ile yaptım, 25-30 yaşında gencecik bir alet :) Hala da yoğun olarak kullanıyorum kendisini. En büyük zevki de Forty ile yaşıyorum. Onu kullanırken aldığım haz inanılmaz. Aletin içinde bilgisayar çipi yok. Düğmeye basınca boot etmesini beklemiyorsunuz, anında ses geliyor, en sevdiğim şey...

Yine de zaman zaman hi-tec pro bir alet istiyor insan. Çalıştığı frekansta QRM ve QRN varsa bir iki düğmeyle yok edip çok net şekilde haberleşebilmek istiyor. 55 duyduğu bir istasyonu tek düğmeye basıp birden 59 duyabilmek ve bunu gürültü seviyesini arttırmadan yapmak istiyor. DX çalışırken 10.000 km uzaktaki muhatabınız sizi duymakta zorluk çekince mikrofon preamfisindeki equalizeri ayarlayıp sesinizin DX dinlemedeki ton kalitesini yükseltmek istiyorsunuz. Hatta bazen sırf büyük ve ağır ama tüy gibi fır fır dönebilen bir tamburu çevirmenin hazzını yaşamak istiyorsunuz....

Belki hiç bir zman sahip olamıyacağım, ama son paragrafta saydığım (ve çoğunu sayamadığım) nedenler yüzünden en üst düzey bir amatör cihazım olsun isterdim. Hep söylerim, hayal güzel şey...

73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2013, 17:17:28 »
Ses örneği:

http://www.youtube.com/watch?v=89yAeNW9OS0

Bu amca telsize klavye takmış. (Evet telsizin içinde bir bilgisayar var ve Linux işletim sistemi kullanıyor)

http://www.youtube.com/watch?v=h9v-SHHY61M

Firmware update ve sonrası telsizin sesi:

http://www.youtube.com/watch?v=7vqrqBCZri0

Benim bu cihaz hakkında homurdanıp durduğuma bakmayın. Benimkisi kedi-ciğer-erişememe hesabı biraz :)
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4EM

« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2013, 17:43:27 »
Ahmet Mete Bey,
Gelişen teknolojiye paralel olarak cihazlar haliyle kompakt hale geliyor.Bozuldumu tamiratıda  zorlaşıyor.komple kart değiştirmek gerekiyor.vs.En azından yazılımı çökünce ne yapacağımızı şaşırıyoruz.Ülkemizde satış sonrası hizmet malum.O nedenle sıcak bakmamıştım.Yoksa çok güzel cihazlar.Selamlar
Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2013, 23:34:46 »
 Turgay abi olmadı şimdi odamın resimlerini  çekerken söz vermiştin başka bir yerde göstermeyeceğini hiç bir anlamı kalmadı artık odanın yeniden dizayn etmeye iş çıkardın durduk yerde neyse hayırlısı diyelim Aydından 73.   :)
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E