Gönderen Konu: Son yaptığım Forty Transceiver ve PLL ler.  (Okunma sayısı 16305 defa)

Çevrimdışı TA3IHD

Ynt: Son yaptığım Forty Transceiver ve PLL ler.
« Yanıtla #20 : 26 Aralık 2013, 07:45:52 »
Mesut Merhaba kardeş;

Artık FT703 sayıklama, bu efsane oldu, torunlarına anlatırsın "bir zamanlar FT703 vardı" diye.

Yeni çözümler ara. Mesela ""http://www.kitsandparts.com/inductors.php"  adresinde uygun Muayyen ler var.
Neler yapıyorsun?  73..

Çevrimdışı TA1CH

« Yanıtla #21 : 26 Aralık 2013, 17:59:43 »
abi bu 123 cok güzel calışıyor ben almıştım 10 adet ama cok pahalı  yine sarmak en mantıklısı   ne o  dolara muayen  tamam zenginim de:) saf değilim ikinci kez almam  bu muayenden  en azından bu fiyattan .

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #22 : 28 Aralık 2013, 08:32:49 »
Mesut,
tane, kargo paketleme dahil 1,75 dolar: yaklaşık 3,85 TL ye geliyor. Bence almaya değer. Çünki alternatifi yok. Ancak eski FM radyo kaynağı olan için sorun yok. "ancak bu radyolardaki muayyenlerin sarmaya uygun olması gerekir"
Ben iki adet muayyen sökmüştüm. Muayyenleri adam yerine koymazsın. Belki 10 yıllık, geçen bir test edeyim dedim. Gözlerime inanamadım. 12 turda 2,2-4,5 mikro henri arası, bunlarla yaptığım cihazın alıcısıda mükemmel performans verdi. Ancak her FM muayyen kullanılamıyor, bazıları ısıya datanıksız, sarımdan sonra bacak lehimlemelerinde kasa eriyor. Yani uygun hurda bulmak zor. 73..