Gönderen Konu: İçi boşalmayan çöp kutusu  (Okunma sayısı 6140 defa)

Çevrimdışı TB6BHK

İçi boşalmayan çöp kutusu
« : 10 Temmuz 2013, 04:32:40 »
Değerli arkadaşlar
Konunun yeri belki burası değil ama daha iyi bir yer bulamadım. Daha önceleri silinemeyen dosyalar konusu geçmişti, onun yerini bulamadım. Haliyle yeni başlık açıldı
Windows'un yeni yeni sürümleri çıksa da problemler asla bitmiyor. Hatalı bir windows kurulumunun ardından windows klasörü şişti. 7--8 GB oldu. Sileceğim. Silinmiyor. İçerisi 0 kapasite boş binlerce dosya ile dolmuş. Unlocker ile birkaç gün beklemek zorunda kalarak silebildim. Bu defa da bazı dosyalar çöp kutusuna yerleşti. çıkmıyorlar. Birkaç gün sonra onalrı silebilen bir ücretsiz yazılım buldum
"Defraggler"     Bu kalitali bir Defrag programı ( ben öyle farzediyorum) Bazı seçenekler  içeriyor. Defrag yapmadan önce çöp kutusunu boşaltayım mı? diye soruyor.
Tam aradığım program. Birçok temizleyici programının  temizleyemediği çöpü temizleyebiliyor
73!     Hüsnü Köktürk

Çevrimdışı TA1CH

Ynt: İçi boşalmayan çöp kutusu
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2013, 09:34:51 »
Sayın Hüsnü bey bilgisayarda silinemeyen dosyalar olduğunda  ben komple format atsam dahi içim cok rahat olmuyor. Siz  cöp kutusundaki bu dosyaların silinmeyişi bellki. Hoş olmayan bir yazılımın sisteminize sızdığının belirtisi cöp kutusu haricinde acaba farkına varmadığınız daha hangi programları gizli olarak arkaplanda  calıştırıyor  ve sizin kişisel bilgilerinizi tehtid ediyor  olabilir sadece copleri silmeniz emniyette olduğunuzun  anlamını taşımıyor .Bu konunun en garantisi. Yeni bir hard disk ve yeni kurulum .

Çevrimdışı TB6BHK

Ynt: İçi boşalmayan çöp kutusu
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2013, 18:04:09 »
Değerli  Mesut Öz
Zamanımızda Kimlik bilgisi toplamaya çalışan birileri hayli fazla. Hatta abonmanı olduğumuz bazı kurumlar bilgi tazelemek adı altında iki görevli gönderiyorlar, anamızın kızlık soyadını soruyorlar. Böyle birine cevaptan kaçınınca bana suçlama  kağıdı kestiler. Ben de hatırı sayılır kimselere durumu aktardım daancak  cezadan kurtuldum.
İnternet ortamında  çoğu beleş programlar kanaatimce pek faydalı iş yapmadıkları gibi  sistemi çökertici abes yazılımlarla hart diski dolduruyorlar.
Benim önemli kimlik bilgilerim yok

Son olarak yaptığım oyuncak bir alıcının başına 2N3904 taktım. Haytretle gördüm ki 2SC3068 den bile verimli çalıştı.Sizi fazla üzmeyeyim    sağlıcakla
73!    Hüsnü Köktürk

« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2013, 11:55:49 Gönderen: TA8A »