Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

buyuyunce otomatik anten tuner olacak

(1/6) > >>

TA1CH:
bu troidi yeni buldum yüksek vatta ısınma sıkıntısını  halletmiş bulunuyoruz  şimdi sıra  otomatik hale getirmekte  2 band  olacak  fazlasını sonra bakacağız şimdilik

TA3EM:
başarıların devamını dilerim herşey amatör uğruna yola devam  ta3em şeyhmus izmir...

TA1CH:
bu devre 7 14 18 21 28  5 band anteni swrsini ayarlıyor  aslında otomatik anten tuner ucuna ne takarsan  o anteni tun etmeye calışır ama  benim projemde yapmayı düşündüğüm  bu devredeki değişken  varyablden iki tane  takıp 7 mhz de birini 14 te diğerini röle ile devreye sokmak  tam otomatik anten tuner sayılmaz  farklı antende tekarar kendi frekansında tunr edilmeli ama bir kez etmek yeterli  sonra siz  band değiştirdiğinizde  diğeri devreye girecek evet otomatik anten tuner sayılmaz belki ama manuelde değil sanırım  zihni sinir  proje olarak adlandırıla bilir 73 .

TA1DZ:
Merhaba,

Toroid'i aldiginiz yeri ogrenebilir miyim?

Istanbul'dasiniz galiba. Bilebildigim tek yer olan Karakoy'deki Artek elektronikte ferrit ve toroid cesitleri vardi ama dukkani ziyaret ettigimde daha ziyade SMPS agirlikli urunlerle karsilasmistim. Yetkili ile gorustugumde toroid'lerle ilgili bilgi (frekans, vs) alamadim. Ancak Temmuz ayi ortalarina dogru bir dizi balun cekirdegi getireceklerini soyledi (spec veremedi). Bu aralar yurtdisindan bir dizi toroid ismarlayacaktim. Buldugunuz kaynagin stoklarinda uygun yuksek frekans toroid'leri mevcutsa cok memnun olacagim.

Saygilarimla,
R. Mert Ozel
TA2ARM

TA1CH:
02122521168 artek elektronik    süper calışıyor ısınma yok tavsiye ederim

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git