Ana Sayfa > Neler, neler yapmışlar! ***

Anten Analyzer made in china

<< < (2/9) > >>

TA4HQ:
 1. sıradaki cihaz sanırım sark100 kit e benziyor.

http://www.ea4frb.eu/antenna-analyzers/sark100#TOC-KIT

TA1DX:
Kenan Bey, link için çok teşekkürler.

Çinlilerin sattığı cihazı bu İspanyol geliştirmiş ve herkesin kullanımına açmış gibi algılıyorum..

TA1DX:
SARK 100 Anten analizörüm geldi. 

İnanılmaz kullanışlı, işçilik süper, fiyat zaten çok ucuz..  İlgili dökümanlara http://www.ea4frb.eu/antenna-analyzers/sark100#TOC-KIT  linkinden ulaştım (TNX TB4BKB)

Tek sıkıntım, ölçtüğüm dataları bilgisayara aktaramıyorum.  Kullanım klavuzunun ilgili sayfası aşağıda.. 
Analizörü PC ye tanıttım, Bahsedilen PCC-100 programını çalıştırdığım anda kapanıyor, DOS programı..

Daha Ne yapmam gerek? Yani bahsedilen komut satırını nereye yazmalıyım?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

11 PC Software
The SARK100 is controllable from the PC and allows the collection of measurements to be
processed by an analysis program. In the project website you can find a simple command line
program, PCC-SARK100, which performs control and data capture from the SARK100 and
generates a data file compatible with Excel macro ZPlots from Dan Maguire AC6LA. This macro
performs the analysis of the measures and displays them in different graphs.
PCC-SARK100
The PCC-SARK100 is a simple command line program which scans in the selected frequency
range and stores the measurement results in a file format supported by ZPlots.
Usage:
 PCC-SARK100 -c<com port> -s<start freq> -e<end freq> -t<step value> -o<output file>
Where:
· -c<com port name> COM port name
· -s<start freq> Start frequency in Hertz
· -e<end freq> End frequency in Hertz
· -t<step> Step value in Hertz
· -o<output file> Output file name (without path)
Example:
 PCC-SARK100 -cCOM5 -s14000000 -e16000000 -t10000 -oDipole20m.csv

TA5FA:
Atila bey hayırlı olsun PC bağlantısınıda çözersiniz inşallah . Böylelikle siz SARK100 ile  ve ben ip60z ile  bir arkadaş daha vardı orda youkit  ile  MFJ'nin pabucunu dama attık. Ama en hesaplısı sizinkisi oldu.

Güle eğlene kullanın.

Sağlıcakla.

TA8A:
Atila Abi,

DOS programlarda bazan PC'yi başlangıçta DOS ile açmak gerekiyor. Yoksa sıkıntı çıkarabiliyor. Kullandığınız işletim sistemi nedir acaba? Yazabilirseniz arkadaşlar size yardımcı olabilir diye düşünüyorum.

73

Bilal Ekmekci, TA8A

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git