Ana Sayfa > Neler, neler yapmışlar! ***

Anten Analyzer made in china

<< < (3/9) > >>

TA1DX:
Bilal Amcacım, işletim sistemim Windows XP.

Mehmet Bey çok teşekkürler..

TA8AT:
Atilla abi hayırlı olsun. Linkini verdiğiniz videodaki gibi demontemi geldi acaba?

Birde videoda ilgimi çeken entegreleri yüzeye montaj yaparken kullandıkları lehim akı ve fitili nereden temin edebileceğimizi bilen varmı? Kullanımı tam olarak nasıldır? İletkenlik özelliği varmı lehim pastasındaki gibi? Hernekadar amatör olarak elektronikle uğraşsamda lazım olur. Saygılar.

TA1DX:
Merhaba Onur Bey, hayır, herşeyi bitmiş, kutulanmış olarak  geldi.

Sadece kalibrasyonunu yapmamışlar, bunun için 50, 150 ve 274 ohmluk 3 direnç gerekiyor.

Ayrıca pil kutusu da yok, ama yeri ve soketi hazır.

Hediye olarak ta 3adet BNC konnektör çıktı paketten.

TA5FA:
Arkadaşlar,  Piyasadaki Anten ve VNA analyzerlar ın  çeşitliliklerini sergiledik ;

http://ta5fa.blogspot.com/2013/04/piyasadaki-anten-ve-vector-analyzer-lar.html

prof-yarı prof-amatör  PC bağımlısı var Pc'den bağımsız olanlar var nekaddddar cihaz varsa bulduk buluşturduk görsellerini ve fiyat aralıklarını paylaştık buldukça da eklemeye devam edeceğiz. Anten ve VNA  daha eklenecek çookk test ekipmanı var ara ara bakmanızda fayda var.
Şimdi burada niye yayınlamadınız diyenler olabilir " çok uzun ve fotoğraflar var birkaç mesaja sığmayacak büyüklükte üzerinde görsel ekleme ve değişikik yapabilmek için başka linke yönlendirdim yanlış anlaşılmasın"

Mesela Profesyonel olanlardan kullandığım Anritsu ve Bird markalarının bazı modellerinin Türkçe kısa kullanım bilgilerinide paylaşacağım, aslında  Amatör olarak prof. cihazların elimize düşmesi çok zorda yinede bilgiler bir köşede kalsın.

"Hiç bir marka modelle ticari bağım-bağımız yoktur"

Sağlıcakla

TA1DX:
Üstad keşke olsa.. Bu kadar reklamdan prim alırdın herhalde :)

Listenize eklemem gereken bir YERLİ analizör var, yaklaşık 1 yıldır TA2AEB Ergün Beyin yaptığı anten analizörü kullanıyordum. http://www.telsizciler.org/index.php/topic,21821.msg56714.html#msg56714   Şimdi kullandığım antenlerimi bununla ayarlamıştım.

SARK100 gelince ölçümleri kıyasladığımda, Aynı frekanslarda aynı sonuçları görmek beni, Ergün beyi tanımış biri olarak gururlandırdı.  Eline sağlık Ergün Bey, bu yabancı markalar arasındaki tek yerli cihaz ve sonuç mükemmel. Ergün beyin tek kusuru, sistemi kutulayıp, kullanma talimatı vs ile süslememesi.. (Yani ticari kazanç gütmemesi)

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git