Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

screwdriver anten projem...

(1/6) > >>

TA3TK:
daha önce forumumuzun bir sorum var kısmında ( http://www.telsizciler.org/index.php/topic,11408.0.html ) bahsettigim screwdriver anten projem sonunda sonuclandı. anten 3.5 mhz ile 30 mhz arasında sorunsuz swr maximum 1.2 olmak kaydı ile tunersiz tune oluyor. yapmıs oldugum qso lardan aldıgım raporlar çok güzel. bu antenı evin balkon demirlerine bagladım. su an için tek sıkıntı bir lastik takoz üzerine baglamadıgım için biraz gurultu yapıyor. birde su izalasyonunu yapmam gerekıyor. ben bu antenın bobinini 40mm pvc borunun uzerıne sardıgım için fiziki boyu biraz uzun oldu. unun kısmını ise hiç troid kullanmadan 20 mm pvc nın uzerıne 10 sipir 1.6mm emeye tel sararak yaptım. sonuc mukemmel. simdi bobini 2 inch borunun uzerıne sarıp dısınıda 2.5 inch aliminyum boru ile yapıp fiziki boyu kısaltıcagım. şu an antenın resimlerinı yayınlıyamıyorum. 2.5 inch (75mm) 1 metre kadar alemınyum boru bulup yenı projeme baslıyacagım.
zonguldaktan herkese 73's...

TA8EO:
Ergün bey çalışmalarınızın ve başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ederim . Resimleri sabırsızlıkla bekliyorum .

TA3EN:
Ergün Bey çalışmanızxı sonuçlandırdığınıza sevindim.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Tekrar başlayacağınız çalışmanız için başarılar dilerim.
73'er...

TA3TK:
arkadaslar çok teşekkür ederim. elimden geldigince birseyler yapmaya devam edecegim

TA3TK:
vakıt bulup yapmıs oldugum antenı anca dagıtıp fotograflıyabildim. ilk once antenin bobin kısmı 40 mm pvc borunun uzerıne tornada 1inc e 8 hatve gelecek şekilde 0.5 mm derınlıgınde kanal acıldı. sonra izolesiz elektrik telı bu boruya sarılarak bobin elde edildi.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git