Gönderen Konu: TAURUS 40 QRP PROJESİNİ YAPAN VAR MI?  (Okunma sayısı 14127 defa)

Çevrimdışı TA3EN

TAURUS 40 QRP PROJESİNİ YAPAN VAR MI?
« : 11 Ekim 2009, 20:55:13 »
Taurus 40 qrp projesinini merak ediyorum.Biraz inceledim.Sitede taurus 20 projesi var.Bu projeyi 40m ye uydurabiliriz.Ama uygulayan var mı? Varsa ne gibi değişikliklerle çalıştırılabildi?Ve özellikle de TX den ziyade Rx katıyla ilgileniyorum. www.qsl.net/sp5ddj/ BU RX katının PCB ÇİZİMİ lazım.Uygulayan arkadaşlardan bu konuda yardım bekliyorum.Pcb çizimini bana - ta3enkaragoz@hotmail.com -adresiyle gönderebilirler.
Şimdiden yardım eden arkadaşlara çok teşekkür ederim.
 www.ta3en.com
0,505,8274246          73' ler....       TA3EN - Hüseyin KARAGÖZ

Çevrimdışı TA3CM

Ynt: TAURUS 40 QRP PROJESİNİ YAPAN VAR MI?
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2009, 12:16:52 »
Hüseyin Hocam selamlar

http://www.sp5ddj.pl/Taurus-pliki.htm  adresine bir bak.Basıma uygun değil ama sana bir fikir verir.

73

Çevrimdışı TA3CM

« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2009, 12:18:14 »
Bu da verici kısmıı

Çevrimdışı TB5X_SK

« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2009, 20:58:21 »
Hüseyin hocam sanırım bahsettiğiniz kartlar bunlar.
Bu kartlar elimde var benim.. Bunu çoğaltmanın bir yolunu bulabiliriz sanırım..
Henüz kullanmadım ben kartları..
TB5X
QTH : Niğde LOC : KM77hx | http://www.mehmetdivili.com

Çevrimdışı TA3EN

YARDIMLAR İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2009, 23:02:23 »
    Kıymetli Musa hocam,Nasıl sınız!
Ne tel ile ne de telsiz ile görüşüyoruz.Döküman için teşekkür ederim.Ama fikir veriyor.Ama dediğiniz gibi    basıma elverişli  değil. İstenizse Paintte düzeltilebilir.Çok teşekkür ederim.
    Değerli kardeşim Şükrü.Benim için araştırman beni sevindirdi.Bu da ayrı bir seçenek.Gayretleriniz için çok teşekkür ederim.
    Ve ve mehmet hocam.İlanıma cevap yazmanıza  sevindim.Kartları kullanmadım diyorsunuz.Eğer siz kullanmayı düşünmüyorsanız alma imkanımız var mı?Cevabınızı bekliyorum.
    TA3EN- Hüseyin KARAGÖZ        73 'ler........

Çevrimdışı TA3EN

YENİDEN
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2009, 14:54:31 »
Arkadaşlar,ben sadece 40m receiver devresini yapacağım.TX devresinin bazı bölümlerini beğenmedim.Hem yapan arkadşlar taurus'un alıcı hassasiyetinin daha iyi olduğunu söylüyorlar.Bir de rx katındadaki anten (bobinli) girişini beğenmiyorum.Orayı 10.7MHz ara frekans trafolarıyla yapmayı düşünüyorum.Zaten yapacak olursak da burada modifiye yapmam gerekecek.
73 ler...

Çevrimdışı TA2PW

« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2009, 23:27:47 »
Hocam bu alıcıyı ben geçen yıl yaptım mükemmel çalışıyor .Toroit bulmak sorun oluyor bilginize.

Çevrimdışı TA3EN

TAURUS-40m PCB ÇİZİMİ İHTİYACIM VAR.
« Yanıtla #7 : 22 Ekim 2009, 10:19:35 »
Mustafa Ağabey nasıl sınız,
Biliyorsun senin vasıtanla malzemeleri almıştım.Ama PCB çizimi eksik.Bu çizim sizde varsa mail ile göndermeniz mümkün mü? Onun da üzerindeki anten giriş katını 10.7 ara frekans trafoları kullanarak değiştirmeyi ve böylece troidlerden kurtulmayı düşünüyorum. Varsa mailinizi bekliyorum. Kolay gelsin.
73 ler....

Çevrimdışı TA2PW

« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2009, 23:30:20 »
Hüseyin bey bilgisayara format attığımız için çizimlerin hepsi silinmiş.Dernekte arkadaşlardan bulabilirsem gönderirim.
  Sevgiler

Çevrimdışı TA3EN

OLSUN MUSTAFA BEY CANIN SAĞ OLSUN!...
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2009, 15:28:57 »
Canın sağ olsun Mustafa abi.Arkadaşlardan bulup bana mail ile göndermeye vesile olursanız sevinirim.
73 ler kolay gelsin.