Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

USB multi mode interface

<< < (4/6) > >>

TA8AT:
Mehmet abi tecrübeni paylaştığın için teşekkürler.
Ic 718 için yapılacak  ara bağlantı kablosundaki  jakın hemen içerisine bu transistör sığar diye düşünüyorum.

Burada kullanılan 600:600 empedans trafosunu alalı çok olduğundan, güncel olarak nereden temini konusunda bir fikrim yok.

TA5FA:

--- Alıntı yapılan: TA3IW - 18 Ocak 2020, 00:50:44 ---Merhaba TA5FA (Mehmet) ağbey PTT konusunda haklısın ic-718 service manüel de shemaya bakmadım değişik model telsizlerde bu tip sıkıntılar olduğunu ve genelde açık kolektorlu transiztorlu devreler kullanıyorlar verdiğiniz linkte olduğu gibi.Telsizlerin çoğunun içinde elektronik  keyer uniteleri olduğundan CW ile ilgili problem olmaz diye dusunuyorum.IC-751, IC-761, IC-765,TS-850,TS-590 ve FT-817 ile CW denemeler yapmıştım her hangi bir sorum yaşamadım lambalı cihazlarda deneme imkanım olmadi.Ayrica TA5FA(Mehmet)ağbey uyarınız için çok teşekkür ederim enterfaceyi yaptigimda yazdiginiz konuyu gözümden kaçırmışım kısacası hata benim..73 DL/TA3IW

--- Alıntı sonu ---

Estağfurullah hata falan yok. Ben sadece spesifik modelin tepkisini dile getirdim.   73

TA5FA:

--- Alıntı yapılan: TA8AT - 18 Ocak 2020, 02:12:38 ---Mehmet abi tecrübeni paylaştığın için teşekkürler.
Ic 718 için yapılacak  ara bağlantı kablosundaki  jakın hemen içerisine bu transistör sığar diye düşünüyorum.

Burada kullanılan 600:600 empedans trafosunu alalı çok olduğundan, güncel olarak nereden temini konusunda bir fikrim yok.

--- Alıntı sonu ---

Maalesef yurt içinde bu tür hat trafoları pek kalmamış görünüyor. Bir dönem açık sargı türündekilerden yurt dışından temin ediyordum. Çok çok fazla marka-model ticari uygulamaları incelerken son zamanlarda daha minyatür olanları kullandıkları tespit ettim gerek SMD gerekse TH  tipinde. En son Pulse digital in izolasyon trafolarından adetlice teminim olmuştu(yurt dışı) .

Kolay gelsin.  73

TA5AE:
Bu trafoları sarmak mümkündür ki?  SMPS toroidleri genelde 40khz de rezonansa gelen karkaslardan.
Benimki sadece fikir.Bu trafolar hakkında bir bilgim yok.

TA8AT:
Hiç uğraşmaya değmez. Tesadüfi bulup linkini paylaşıyorum. Ben alışveriş buradan yapmadım ama n11 güvencesiyle. Sanırım sınırlı sayıda mevcut.

https://urun.n11.com/diger/izolasyon-trafo-11-600-600-ohm-ses-trafosu-14cmx12cm-P380612236

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git