Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

USB multi mode interface

<< < (6/6)

TA3Q:
Fotoğraflar

TA8AT:
Türker bey selamlar. Uzun zamandır telsizciler.org sitemiz hareketsizdi. Tekrardan bir proje ile canlandırdığınız için öncelikle teşekkür ederim. Sizin devreye bakınca arka panelde bir hata farkettim. İki adet rca ve bir adet mikrofon konnektörünün şaselerini kutudan öncelikle yalıtmanız gerekiyor. Bir üst sayfada benim yaptığım devreye bakarsanız plaket kullanarak şaseleri yalıtmışım. Ledlerin parlaklıklarını gözü rahatsız etmeyecek şekilde dirençler ile denemeler yaparak bulabilirsiniz.
USB MULTİMODE İNTERFACE
ARKA GÖRÜNÜM
Sol Üst Kırmızı tos jak: PTT
Orta Üst Siyah tos jak: Ayak pedalı
Sağ Üst Kırmızı tos jak:  CW
Sağ alt toggle swich Aşağı: FT232
Sağ alt toggle swich Yukarı: TTL
Alt Orta 6.3mm stereo jak: DATA
Alt Sağ. 6.3mm stereo jak: TTL/RS232

ÖN GÖRÜNÜM
LEDLER SOLDAN SAĞA
1- CW Led
2- DATA Led
3- TXD Led
4- RXD Led
5- PTT Led
6- POWER Led
SOL POT:MİC/ MİKROFON
SAĞ POT: SP/ HOPARLÖR

TA3Q:
Az ilerleme kayıt ettik, ancak devrede olan 270 olarak yazılı direncin ohm değeri nedir? kilo ohm mu ? onu çıkaramadık. Ayrıca usb ttl dönüştürücü Hatfon yanlış vermiş DTR ve DSR çıkış yerine +3.3V var bu değil şeklinde kanaat getirdik. Araştırmalarımda USB ile yeni olanlar mikro ve yeni cep telefonu bağlı C tip şeklinde adlandırılanlardan, eski tip olanı buldum sayılır, onu da tekrar sipariş vereceğiz. Şimdilik çalışma bu kadar Mustafa ağabey eline sağlık tekrardan. Görüşlerinizi bekliyorum.

TA3Q:
Onur bey tekrar teşekkürler Tos fişleri yalıtkan işlem yapıldı. Bunu gözden kaçırmışız sağolun.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git