Gönderen Konu: His Majesty The King of Spain SSB Contest 28/29-Haziran-2014 12:00-12:00 UTC  (Okunma sayısı 33514 defa)

Çevrimdışı TA3EP

Önce "tekila" aklıma gelmişti, işe yaramadı. Sanıyorum beklenmeyen bir kelime olduğu için şaşırdılar. Ama "Texas" sorunu kökten çözdü, çok teşekkür ederim.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

Yarışma bitti.

Loglarımızın cab. formatlı çıktısını aldıktan sonra bu dosyayı aşağıdaki mail adresine gönderiyoruz:
smreyssb@ure.es

Emailin konu bölümünde sadece kendi çağrı işaretimiz olacak.

Son gönderme tarihi: 14 Temmuz 2014

Yarışma sayfası:
http://concursos.ure.es/en/s-m-el-rey-de-espana-ssb/bases/

Gönderilen loğları takip sayfası:
http://concursos.ure.es/en/logs-recibidos/

73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4CS

Yarışmaya katılan arkadaşlara tebrik ederim.
Bu yarışmada 21&28 Mhz de Sayın TA7EB Ali DEMİRALP beyle denk gelmesi güzeldi.
TA5BS Sayın Adem beye duydum seslendim duymadı sağlık olsun Aydın'dan 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3EP

Loglarımızın bir de adif formatında çıktısını alıp, bu çıktıyı

qrz.com
eqsl.cc
lotw

gibi internet qsl sitelerine upload etmeyi unutmayalım. (Hangilerini kullanıyorsak)

İstersek buralara tek tek elle giriş de yapabiliriz.

Yarışma kapsamında yapılan qso lar, aynen normal qso gibi geçerlidir, bunları kullanarak ileride DXCC ve benzeri ödülleri alabiliriz.

73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

Coşkun bey, ben de sizin iki qso nuzu takip ettim, ancak sizin sesinizi duymadım, karşı taraf istasyonu sizin çağrınızı tekrarladığı zaman duydum. Binlerce km ötesi duyuluyor ama yakın bölge istasyonları duyulmuyor, bu propagasyon çok garip bir şey. Katılımınız için tebrikler, başarılar dilerim.

Yarışma izlenimlerime gelince, balkondan sadece 17 qso yapabildim. Yarışmaya 20m tek band olarak katıldım. Diğer bantlarda bir kaç istasyon vardı ama benim için cazip ülkeler değildi, onları pas geçtim. 800-900 sıra numarası veren istasyonlar olduğuna göre, katılım fena değildi. Ama tabii ki bir CQ yarışması ile mukayese kabul etmez. Yine de İspanyollar iyi ev sahipliği yaptılar. 50 veya 100 qso yapıp, bir sertifika alabilmeyi isterdim ama balkondan bu kadar oldu. Bir gün güzel bir anten sahibi olabilirsem, daha iyisi olur diye düşünüyorum. 73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4CS

Hayırlısı olsun Ahmet Mete bey bir gün nasipse gelirim antenlerini kurarız Allah sağlık ve zaman versin birazda bolca nakit Anten ve cihaz almak için :)))
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA4CS

Loglarımızın bir de adif formatında çıktısını alıp, bu çıktıyı

qrz.com
eqsl.cc
lotw

gibi internet qsl sitelerine upload etmeyi unutmayalım. (Hangilerini kullanıyorsak) bu konu hakkında biraz geri kalmış durumdayım.QRZ.COM.ve EQSL kullanıyorum öncelikle loglarımı nasıl adif formatını alırım detaylı bilgiye ihtiyacım var Ahmet Mete bey teşekkür eder saygılar sunarım 73.

EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3EP

Coşkun bey, hangi programı kullanıyorsunuz?
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4CS

AATest i kullanıyorum.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3EP

Tamamdır, birazdan resimli açıklama geliyor...
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4CS

eQSL.cc ler gelmeye başladı.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3EP

AATest programından yarışma bitince adif dosyası almak:

Bu iş için programın tepesinde bulunan menülerden en solda bulunan "files" menüsüne tıklıyoruz. (1)

Sonra "export to adif" e tıklıyoruz.(2)
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

Yeni bir pencere açılıyor, adif dosyamızı nereye kaydedeceğimiz soruluyor. Kolaylık olsun diye masaüstünü işaretliyoruz.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

Masaüstünde adif dosyamız beliriyor. Artık bu dosyayı eqsl ve qrz gibi sitelere upload edebiliriz.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4CS

Tamamdır Ahmet Mete bey tekrardan AATest manüel girdim biraz uğraştım her işin bir acemiliği oluyor bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıpmış :))) Bir daha bu kadar uğraşmam söz :)) Aydın'dan 73.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3EP

Qrz.com a adif dosyası şeklinde yarışma loğlarını yüklemek:

Loglarımızı adif dosyası olarak imal ettikten sonra, qrz.com sayfamızı açıyoruz.

(1) Sağ üst köşedeki çağrı işaretimize tıklıyoruz.

(2) Açılan menüden "my logbook" yazan yere tıklıyoruz.

I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

(3) Açılan sayfada "settings" yazan yere tıklıyoruz.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

(4) Yeni bir sayfa açılıyor ve burada "import" yazan tuşa tıklıyoruz.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

(5) Yeni açılan penceremizde önce "gözat" tuşuna tıklıyoruz. Burada adif dosyamızı bulup işaretleyeceğiz.

(6) "Import" tuşuna tıklayınca, adif dosyamız otomatik olarak qrz.com'a yollanmış olacak ve kısa bir süre sonra qrz logbookta görünür olacaklar.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

eQSL.cc sitesine adif dosyası şeklinde kaydedilmiş olan yarışma loğlarını yollamak:

Bu işlemi yaptığınız zaman, yarışma boyunca qso yaptığınız her amatöre otomatik olarak eQSL kartınızı yollamış olacaksınız. Bu işlemi her qso yu tek tek elle girerek de yapabilirsiniz. Ama adif yolladığınız zaman uğraşmadan birkaç tıklamayla her şeyi halletmiş olacaksınız. Zaten bilgisayarlar da hayatımızı kolaylaştırmak için değil midir? O halde onları kullanalım.

Önce eqsl sitemize şifremizi kullanarak giriş yapalım.

(1) Sayfanın sol üst köşesinde "Log/Outbook" yazan yere tıklayalım.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND