Gönderen Konu: Aselsan 4822 echolin çalışmam, Ben yapmaya çalışıyorum, inşallah olacak :)  (Okunma sayısı 9929 defa)

Çevrimdışı TA2KW

Aselsan 4822 echolin çalışmam, Ben yapmaya çalışıyorum, inşallah olacak :) daha olmadı .

evet arkadaşla, YALOVA ilimize bir echolik kurmaya karar verdim, bakalım işin içinden çıkabileceğimi !

bir kaç resim paylaşıyorum. buradan diğer resimlerede bakabilirsiniz.

herkese YALOVA'dan 73
TC Yalova TEKNO Merkez. CH 27.915 USB

Çevrimdışı TA2KW

evet arkadaşlar, 3- 5 gündür echolink cihazı test amaçlı çalışmakta,

istanbul ve izmit tarafından 144.900 frekansından sinyal duyabilen arkadaşlar rapor verebilirmi ?

mandala basıp bıraktığınızda değil mandala basıp ses ilettiğinizde geri dönüş beep duyarsınız.

şimdiden teşekkürler.

73

Çevrimdışı TA2KW

amatör arkadaşlarımın hizmetinesunulmuştur. 73

Çevrimdışı TB1BIG

Kadir Bey güzel çalışmanızdan ötürü tebrik ederim. Modem uygulamanız çok şık olmuş. Gördüğüm en temiz Aselsan 4822'nin sizde olduğunu öğrendim :)
KN40IX Avcılar lokasyonuna X50 antene S8 sinyaliniz mevcut. Link güzel ve sağlıklı çalışmakta.
Kolaylıklar dilerim. 73de TB1BIG

Çevrimdışı TA2KW

çok teşekkürler gökhan usta, sizin çalışmalarınızda çok güzel, takip etmekteyim, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

aselsan gayet iyi memnunum :)

echolink için yeni bir anten projemiz var, yapabilirsek rg213 kablo da bulur isek, birazda çatıdan yükseltirsek dahada iyi olacak inşallah.

YALOVA'dan 73

Çevrimdışı TA2KW

selam

YALOVA 144.900 EchoLink kapsama alanı.

Sayın Tahir TA2T ustaya emeği için teşekkürler.

Çevrimdışı TA1AYY

hocam selamlar,

mecidiyekoyde benzer bır Link calısması ıcın konum, anten, sureklı ınternete baglı pc ve SMP hazır ama ne VHF cıhaz ne de sızın ınnove ettıgınız aparat yok. Innovasyon yapacak tecrube de yok. Eger mazur gorursenız, bu duzenegın (cıhaz+aparat) maliyeti ne olur?

Çevrimdışı TA1AYY

"bu" derken sızınkını kastetmıyorum. aynısından bız de ıstesek ne olur manasında soruyorum...

Çevrimdışı TA2KW

selam.

sayın yakup sayın,

echolink ara birim devresini buradaki linkte hilmi ustadan aldım,  20tl

cihaz olarak yine bitlik sitelerinden vhf veya uhf her hangi bir ucuz cihaz bulabilirsin,

diğer gerekenler var demişsiniz, yukardaki 2 adet malzeme lazım, size 100 tl ve üzerinde para lazım gibi gözüküyor,

echolink frekansınız ne olacak ona kara verdiniz mi ?

yalova tarafında 144.900 ve 144.975 frekanslarında ton'suz echolink çalışmaktadır,

bulunduğunuz bölgeden echolink frekanslarına çağrı yaparsanız, sizin mevkinizden ulaşabildiğiniz echolinklerinden geri dönüş alırsınız,  boş olan bir frekans bulup o frekansdan çalıştırabilirsiniz,

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

73