Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

İŞTE BU DA YERLİ HF ANALİZER ! *** TA3EN***

<< < (4/4)

TA7BB:
merhaba.
herkesin nyapmasını tavsiye ediyorsunuz çok güzel.
ama devreleri hakkında bilgi olomadan nasıl yapılacak.
sizin gibi tecrübesi olan arkadaşların paylaşımı olmadan nasıl olacak.
elimizde örnek cihazımız olsa zaten yapmamıza gerek olmayacak.
bilmem nasıl düşünüyorum
73

TA3EN:
     Arkadaşlar, vermiş olduğum şema benim değişiklikler yaparak yaptığım devre şemasıdır. Frekans metre  için bir çok şema bulabilirsiniz.Onu vermiyorum. Ama benim web'teki şemayı kullanbilirsiniz, yapabilirsiniz. Fakat şunu söylemeliyimki analizer şeması çok kolay bir devre şemasıdır. Eğer yapmak isterseniz öncelikle onu (şimdi verdiğim şemayı) uzay montajı şeklinde de yapabilirsiniz. Güzel çalıştığını göreceksiniz. Sonra bir frekans metre ilavesi yapabilirsiniz.Benim yapmış olduğum pcb çiziminin parça yerleşimimni veremiyorum. Neden? Çünkü bu çizimi yapmak için; önce kalemle parça yerleşimini ve ayakların yollarını çiziyorum..Bu çizimin fotosunu çekip paintte üzerinden geçiyorum. Ve alttaki çizimi düzelte düzelte yapıyorum. Çok zaman alıyor ve yorucu oluyor. Arkadaşlar pcb çizim programı kullanıyorlar. Hem kolay hem de parça yerleşimini bu programla alabiliyorlar.
     Tekrar söylüyorum bu şema çok basit uzay montajı olarak yapın. Frekans metreyi sonra ilave edin. Ve tamamen sizin tasarımınız olsun.
      www.ta3en.com. adresimde daha çok foto ve bilgi bulabilirsiniz.
      73 ler...

TA2ATG:
İşte gerçek amatör çalışma.Sonucuna değecek çalışma.Tebrik ederim.

TA3CW:
hocam slm gerçekten söylenecek çok fazla söz yok tebrikler iyi günlerde kullanın  73.

TA3EN:
    Teşekkür ederim Aziz bey,
Testini yaptım çok iyi çalışıyor. Buralara yolun düşerse beklerim.  Birlikte deneyebiliriz.
Yorum yazan her arkdaşıma çok teşekkür ederim. Burada ve  www.ta3en.com  web adresimde yer verdiğim tüm projeler tarafımdan yapılmış ve kullanılmıştır. Buna çok dikkat ediyorum. Kimseyi yanıltmaya hakkımız yok.   ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.
     Herkese 73'ler.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git