Gönderen Konu: Wouxun KG-UVD1 Modülasyon Ayarı  (Okunma sayısı 14338 defa)

Çevrimdışı TA1MD

Wouxun KG-UVD1 Modülasyon Ayarı
« : 13 Ağustos 2009, 23:22:29 »
Sitede resimlerde trimpotun yeri gösteriliyor. Saat yönünün tersine çevirerek modülasyonu arttırabilirsiniz.
Yapıcağınız işlemden dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmem.

http://www.frank-kuepper.de/page5.html

Çevrimdışı TA5FW

Ynt: Wouxun KG-UVD1 Modülasyon Ayarı
« Yanıtla #1 : 14 Ağustos 2009, 01:19:59 »
Merhaba
Kart çok zayıf duruyor ve işlem yaparken oldukça dikkatli olmak lazım.
Acemilere göre bir işlem değil bence. Sesi düşük cihazların sahipleri yeterli tecrübeye sahip değillerse bence bu işlemi daha tecrübeli yada profesiyonel arkadaşlardan yardım alarak yapmalarında fayda var.
Korhan BÜKEN
73's de TA5FW

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #2 : 14 Ağustos 2009, 13:56:48 »
Çin malı açtınmı olay bitmiştir bu işlem için risk almak doğru olmaz korhan beyin dediği gibi kart çok zayıf her an elinizde kalabilir. sonrada bu çihazın hurdasını arayan bir arkadaşa yardımcı olursunuz :))) demedi demeyin  aydından 73s
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA1MD

« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2009, 00:34:47 »
aslında cihazı bende açtım ve hiçte zayıf durmuyor kart. Ben yapısından oldukça memnun kaldım. Deneyim konusuna bende katılıyorum, ancak deneyimsiz birine aselsan (sağlamlık bakımından) telsizde versen içi açık olduktan sonra kolaylıkla bozabilir.

Çevrimdışı TA5FW

« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2009, 02:27:17 »
Mutlu bey,

Elektronikten anlamayan ve anladığını sanan kişiler elbette tank olsa bozacaktır.
Fakat elektronik kartlar konusunda ve cihaz konusunda tecrübesi olanların dual wouxun cihazları beğenmediğini söyleyebilirim.
Dış gövde çok zayıf ve görünüş kötü, RX sesi zayıf ve ses bozularak çıkıyor, TX sesde bozulma var, devre elemanları eğrilti tutturulmuş gibi, kısaca Wouxun dual cihazında Mono cihazındaki kaliteyi koruyamamış. Woxun dual cihaz almayı düşünen arkadaşlarıma biraz daha para ayırarak Yaesu FT-60 almalarını şiddetle öneriyorum. Adam gibi bir cihaz almış olurlar ve yıllarca kullanabilirler.

Wouxun getirip satan arkadaşlarımda Yaesu FT-60 getiriversinler artık. Hiç değilse amatör arkadaşlarımıza iki kere faydaları dokunur.
( 1- Cihaz sahibi ederler, 2- Adam gibi bir amatör cihaz sahibi ederler. )  :)
Korhan BÜKEN
73's de TA5FW

Çevrimdışı TA1MD

« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2009, 19:05:50 »
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Daha yeni amatör olduğum için çok fazla cihaz içi görme fırsatım olmadı, bahsettiğiniz mono band cihazlarında içini görmedim, yorumumu genel olarak çin malı cihazlarla karşılaştırma yaparak yapmıştım. iyi günler, iyi çalışmalar , 73