Gönderen Konu: KOLAY HAREKETLİ DİREK DİKMEK  (Okunma sayısı 10934 defa)

Çevrimdışı TA2IK

KOLAY HAREKETLİ DİREK DİKMEK
« : 23 Nisan 2009, 00:49:03 »
Resmin alttında açıkladığım gibi anten borusunun yüksekliği artınca kaldırmak baya bir zahmetli olur ama benim bu göndermiş olduğum düzeneği yaparsanız ana direği kaldırmak çok basitlenir bu sistemi çelik bina yaparken tasarlamıştım vede bu tip kaldıraçlar daima az kuvvetle çok iş yapmak için  kullanılır
amatör arkadaşlarıma bir faydam olsun diye bu düzeneği çizerek yolluyorum bu düzeneği sevgi ile andığım rahmetli TA2BK  BAHRİ KAÇAN Ağebeye uygulamıştım ki tek başına anteni kaldırıp indirip ayarlarını yapsın diye vede  çok hoşuna gitmişti  bende sizlerle paylaşmak istedim  yıllar sonra
herşey gönlünüzce olsun
A.KADİR SAĞLAM  TA2IK

Çevrimdışı TA1DX

Ynt: KOLAY HAREKETLİ DİREK DİKMEK
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2009, 14:11:43 »
Sayın Başkan teşekkürler. Bu sistemi askerde iken dipol anten direklerini dikmek için kullanırdık, tek fark, direği kaldırma hareketini, sol köşedeki makaralı sistem değil,  5-10 Mehmetçik verirdi, burada siz çok basitleştirmişsiniz.. Tek başımıza bile yapabileceğimiz  bir işlem haline dönmüş..

Elinize sağlık.

Çevrimdışı TA5DC

« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2009, 11:47:41 »
Kadir bey elinize meğinize sağlık.Üstad olduğunuz yerde yaptığınız her aktiviteyi paylaşacağınız başka amator yoksa oldukça basit bir çözüm.Evet anten direği için bazen saatlerce uğraşıyoruz.Ama bu sistem oldukça basitleştirmiş işi.Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.

Çevrimdışı TA1TC

« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2009, 00:14:32 »
bilgi paylaşımınız için teşekkür ederiz.
73's
E. UĞUR BALÇIK
ta1tc@ta1tc.com
www.ta1tc.com
0532-2754691