Gönderen Konu: YER SORUNU OLAN ARKADAŞLAR İÇİN BALKON İÇİN 144-148/430-450 MHz ANTEN  (Okunma sayısı 14300 defa)

Çevrimdışı TA4CS

http://www.cushcraft.com/support/pdf/a270-6s.pdf
BURADAN ÖLÇÜ VE YAPILIŞ ŞEKLİNLE VERİLMİŞTİR GÜZEL BİR ANTEN BENİM İÇİN İNŞALLAH SİZDE BEYENİRSİNİZ YAPAÇAK ARKADAŞLARA KOLAY GELSİN YAPAN ARKADAŞLAR BİTLİKDEN RESİM YOLLARSA DİĞER ARKADAŞLARA YEŞİL IŞIK YAKMIŞ OLUR.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA4MA

Seneler önce yapmıştım.Kullanıyorum ve memnunum üstelik balkonda ama A270-10S
TA4MA/5A-Kenan
KM59AJ

Çevrimdışı TA5FW

Merhaba

Güzel işçilik elinize sağlık.!
Korhan BÜKEN
73's de TA5FW

Çevrimdışı TA1EQ

elinize saglık gayet güzel olmuş bir kaç sorum olacak...
match kısmı kapastif mi yoksa direk kublaj mı.
elemanlar boom üzerine direk mi bağlı yalıtılmış mı...
dual anteni tek kabloya bağlarken arada herhangi bir empedens dengeleyici kullandınız mı...
anyeni sanal olarak yapmaya çalıştım çok yüksek swr gördüm..

Çevrimdışı TA4MA

Merhabalar Yavuz bey

Match kısmı kapasitif,
Elemanlar boom üzerine direk bağlı,
Herhangi bir empedans dengeleyici kullanmadım.T konnektör kullandım
Kesinlikle swr sorun olmadı...

73s TA4MA-Kenan
TA4MA/5A-Kenan
KM59AJ

Çevrimdışı TA1EQ

tekrar selamlar  anten elemanlarını yaptım fakat sorun buradada devam ediyor match kısmında sorun var sanırım.10mm 14cm al boru içine yalıtılmış 6mm 16cm al tel kullandım yaklaşık kapastif deyer 30 ila 62 pf deyer aralığı okuyorum oynattıkca ama swr ve ant empedansında deişme olmuyor sadece match kısmına ait detayları sizden alabilirmiyim uhf ve vhf sonsuz swr gösteriyor veya match kısmına ait ölçüleri yazabilirmisiniz pdf dosyasından pek birşey çıkaramadım 14 cm tam boyumu canlı uç diğerinin içine kaç cm giriyor gibi...şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı TA4MA

Selamlar;
Yavuz bey hatırladığım kadarı ile 2m için 10.5cm boyunda 10mm çaplı al.boru içine 14cm boyunda 6mm çaplı yalıtılmış dolu al.70cm için 5.1cm boyunda 10mm çaplı al. boru içine 8.6cm boyunda 6mm çaplı yalıtılmış dolu al. ile yaptım. Hatırladıklarım bunlar bu ölçlerde değişiklik yaparsanız sanırım netice alabilirsiniz.Kolaylıklar dilerim.

73s TA4MA-Kenan
TA4MA/5A-Kenan
KM59AJ