Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

Pencere Önü Anten Montajı İçin Bir Aparat Fikri

<< < (2/2)

TA2MVX:
TA3Q Türker Bey, TA1MC Murat Bey yorumlarınız için çok teşekkür ederim ,

TA1CX Ahmet Can Bey ,

Benim dairemdeki pencerelerde montaj yapıldığında antenim tam olarak pencerenin açılan kanadındaki camın ortasına geliyor. Sizde bu aparatı yapacak olursanız pencerenizin boyutuna ve genleşme deliklerinin durumuna göre parça uzunlukları ile oynayıp aparat monte edildiğinde tam pencerenin camlı kısmına gelecek şekilde yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Bu sayede antenin bir parçası gibi davranma ihtimali kalmıyor pencere doğramalarının. Benim buradaki en büyük endişem antenin monte edildiği 50 CM'lik dik parça idi. O da antenden yeterli uzaklıkta olduğunda anteni etkilemediğini gözlemledim.

Bu aparat ile dipole , dual band jpole ve 4 eleman uhf yagi denedim , uzun plastik boru ucuna antenleri takıp balkonda aparat olmadan ölçüm yaptığım değerler ile pencere önünde kullanımda bir değişiklik olmadı ama kullanılacak olan frekans ve anten tipine göre etkileme ithimali olabilir.


Ben montaj yaparken anteni pencereye ve aparatın son dikey parçasına paralel olarak monte ettim ama eğer yeriniz uygun ve imkanınız var ise aparatın son dikmesine plastik boru ekleyip anteni yukarıya doğru yükseltebilirsiniz, pencere seviyesinden ve aparat üstündeki alüminyum yükünden kurtulup sizin pencereniz ve üst katın penceresi arasındaki duvar hizasına denk gelecektir bu sayede etkileme imkanı en aza düşecektir.
Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git