Gönderen Konu: TEN TEN 10M YARIŞMASI SSB 2022  (Okunma sayısı 581 defa)

Çevrimdışı TA4RC

TEN TEN 10M YARIŞMASI SSB 2022
« : 03 Ağustos 2022, 17:10:56 »


10-10 Int. Yaz Yarışması,
SSB : 6 Ağustos 0001Z-  7 Ağustos 2359Z,
    Coğrafi Odak:   Dünya çapında
    Katılım:   Dünya çapında
    Mod:   SSB
    Bantlar:   Sadece 10m
    Sınıflar:   Bireysel
                        Kulüp
                        QRP
GİRİŞ SINIFLANDIRMASI

Katılımcılar, aşağıdaki sınıflandırmalardan HERHANGİ BİRinde bir günlük gönderebilir:

QRP: Tek istasyon operatörlerini içerir ve ayrıca OM/XYL ekiplerini veya bireysel çağrı işaretleri ve 10-10 numara kullanan aileleri veya insan gruplarını da içerebilir. Tüm etkinlik boyunca CW/Dijital/RTTY işlemleri maksimum 5 watt ve Telefon işlemleri maksimum 10 watt.

DÜŞÜK GÜÇ: CW/Telefon/Dijital/RTTY işlemleri için çıkış gücünün tüm etkinlik boyunca maksimum 150 watt olması dışında yukarıda listelenen QRP ile aynıdır.

YÜKSEK GÜÇ: Olay sırasında CW/Telefon/Dijital/RTTY işlemleri için çıkış gücünün 150 watt'tan fazla olması dışında yukarıda listelenen QRP ile aynıdır.

KULÜP : Bir Kulüp, Ulusal Lisans Otoritesi tarafından verilmiş geçerli bir kulüp istasyonu lisansına sahip olmalı ve aktif 10-10 üyeliği olmalıdır. Kulüp girişleri, kulüp aramasını kullanan tüm operatörler için aramayı, adı ve (varsa) 10-10 numarayı listelemelidir. Kulüp operasyonları, tek bir ekipman seti kullanılarak tek bir yerde gerçekleştirilecektir. Bir kulüp girişi altında giren operatörler, kendi çağrı işaretlerini kullanarak yapılan kişiler için bireysel bir kayıt da girebilir.

MOBİL: Bir mobil, araba, kamyon, karavan, motosiklet, tekne, uçak veya diğer ulaşım modları için geçerlidir. Baz istasyonu anteni, amplifikatör veya ticari güç kullanımına izin verilmez. Aracınız iki ilçeyi işgal eden bir ilçe hattı boyunca park halindeyken çalıştırma, iki ilçe ve iki temas noktası olarak sayılır. Deniz ve havacılık mobil cihazları operasyon bölgeleri oluşturabilmelidir. Mobil çalışırken güvenlik çok önemlidir. Güvenlik sorunları nedeniyle (örneğin bir köprüde, otoyolda vb.) birden fazla ilçe hattının yakınına park edemiyorsanız, lütfen en iyi çalışma koşullarını sağlayacak ve yine de birden fazla ilçeyi dağıtabilecek en yakın alana gidin. . Birden fazla ilçede çalışırken yinelenen girişlere izin verilir. Sağlanan normal günlük bilgilerine ek olarak, Çalışılan İlçe ve Çalışılan İlçe de dahil edilmelidir.Mobil girişler yalnızca Kış ve Yaz Telefonu ve 10-10 Sprint QSO Partileri için kabul edilecektir.En yüksek güç:   QRP olmayan: >5 watt
QRP: 5 watt
    Değiş tokuş:   10-10 Üye: İsim + 10-10 numara + (eyalet/il/ülke)
Üye Olmayan: İsim + 0 + (eyalet/il/ülke) SAMİM ZERO TA GİBİ...
QSO Puanları:   
10-10 üye ile QSO başına 2 puan
üye olmayan bir QSO başına 1 puan
    çarpanlar:   (Yok)
    Puan Hesaplama:   Toplam puan = toplam QSO puanı
    Günlükleri şuna göre gönderin:   15 Ağustos 2022
    E-posta günlükleri:   tentencontest@ten-ten.org

    Kuralları şurada bulun:   http://www.ten-ten.org/index.php/activity/2013-07-22-20-26-48/qso-party-rules