Gönderen Konu: CROATIAN CW CONTEST 2021  (Okunma sayısı 1715 defa)

Çevrimdışı TA4RC

CROATIAN CW CONTEST 2021
« : 16 Aralık 2021, 11:51:13 »

HERKESS

Hırvat CW Yarışması 2021 - 9A dışındaki istasyonlar için kurallar

 Hırvat amatör radyo derneği (HRS), dünyanın her yerinden amatörleri 2021 Hırvat CW Yarışması'na katılmaya davet etme onuruna sahiptir.

Tarih ve dönem: 18 Aralık Cumartesi 1400 UTC'den 19 Aralık  Pazar 1359 UTC'ye kadar
Bantlar :  1,8/3,5/7/14/21/28 MHz.

Mod :  Sadece CW

Kategoriler :

- tek operatör, tüm bantlar – Yüksek güç

- tek operatör, tüm bantlar – Düşük güç (<= 100 Watt)

- tek operatör, tek bant – Yüksek güç

- tek operatör, tek bant – Düşük güç (<= 100 Watt)

- tek operatör, tüm bantlar – QRP (<= 5 Watt)

- çoklu operatör, tüm bantlar, bir TX

Çoklu op için bir bantta minimum çalışma süresi. istasyonlar 10 dakikadır, ancak yeni bir çarpanın çalışması için hızlı bir bant değişimine izin verilir (çarpan istasyonu için de 10 dakikalık süre için sadece bir başka banda izin verilir). Herhangi bir 10 dakikalık süre boyunca bir bantta yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir (vericiyi çalıştırın).

İstisna: Bir — ve yalnızca bir — diğer iletilen sinyal (çarpan verici), herhangi bir 10 dakikalık süre boyunca, - ve yalnızca - çalışan vericiden farklı bir banttaysa ve çalışılan istasyon yeni bir çarpan ise kullanılabilir. Koşu ve çarpan vericileri, bağımsız 10 dakikalık kurallara tabidir. On dakikalık periyotlar, bir banttaki ilk QSO ile başlar. Günlük, her bir QSO'yu hangi vericinin (çalıştırma veya çarpan) yaptığını belirtmelidir. Çarpan vericisi CQ (kontak talep etme) aramayabilir.

Tüm istasyonların, QSO bulma yardımı için DX Cluster, CW skimmer veya Reverse Beacon Network ve diğer herhangi bir teknolojiden gelen noktaları kullanmasına izin verilir. Kendi kendine lekelenme yasaktır.

Değişim :  RST + seri numarası (ilk kişi için 001 ile başlar). Çoklu işlem istasyonları , her bantta ayrı seri numarası dizileri kullanabilir 

Puan :

- 1,8/3,5/7 MHz'de 9A istasyonu ile 10 Puan, 14/21/28 MHz'de 6 nokta

- Diğer kıta ile 1,8/3,5/7 MHz'de 6 puan, 14/21/28 MHz'de 3 nokta temas

- 1,8/3,5/7 MHz'de katılımcının kendi ülkesi de dahil olmak üzere kendi kıtasıyla 2 puan, kendi ülkesi  ile 14/21/28 MHz'de 1 puan.

Çarpanlar:  DXCC ülkeleri artı her bantta WAE listesi 1 puan.

Nihai puan :  Tüm bantlardan alınan QSO puanlarının toplamı, tüm bantlardan çarpanların toplamı ile çarpılır.

LOG'lar:  Tüm istasyonların elektronik günlükler göndermesi teşvik edilir, lütfen yalnızca birkaç QSO yapıyorsanız kağıt LOG'ları gönderin. Tüm kağıt LOG'ları yalnızca kontrol günlükleri olarak kullanılacaktır. LOG'unuz Cabrillo dosyasında olmalıdır. Lütfen dosyanızı adlandırın: yourcall.log. Bu yarışmayı destekleyen yarışma programları DXLog.net TR4W, N1MM logger, Writelog, Win-test, AA-log yarışma modülü, EI5DI, LM log'dur. Log son teslim tarihi   yarışmadan sonra 8 gündür .

Yarışma süresince 9ACW ödülü için şartları yerine getiren tüm istasyonlar, ödül başvurusunu 9A CW ödül yöneticisine göndermeleri halinde ücretsiz olarak alacaktır.

Elektronik günlükler:

Lütfen oturum açma yarışma robotunuzu http://www.hamradio.hr/hfrobot adresinden yükleyin   .

Web uygulaması, yarışma günlüğünün Cabrillo formunda yüklenmesini sağlar. Bundan sonra, uygulama yüklenen günlüğü tekrar gösterecek ve olası veri hatası uyarılarını gösterecek ve verilerin kontrol edilmesine ve/veya düzeltilmesine izin verecektir.

Ödüller:  Tüm katılımcılar, nihai sonuçların ardından elektronik sertifikalarını https://hamradio.hr/hfrobot/ adresinden indirebilecekler.   Plaketler, SOAB HP & LP girişlerinde ve MS'de dünya ve kıta kazananlarına verilecektir. Tek bant kategorilerinde sponsorlara göre plaket verilecektir. SO kategorilerinde 30 yaş altı en iyi genç operatör özel plaket ile ödüllendirilecektir.

Yarışmada iyi şanslar!

Çevrimdışı TA2BS

Ynt: CROATIAN CW CONTEST 2021
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2023, 19:50:24 »
.