Gönderen Konu: ARRL EME CONTEST (50-1296MHZ) 2021  (Okunma sayısı 198 defa)

Çevrimdışı TA4RC

ARRL EME CONTEST (50-1296MHZ) 2021
« : 19 Kasım 2021, 13:53:47 »

Yarışma Detayları
1. Amaç: 50 MHz'in üzerindeki herhangi bir yetkili amatör frekansta dünya-ay-dünya yolu üzerinden iki yönlü iletişim.

2. Tarih ve Yarışma Süresi: Üç tam hafta sonu 48 saatlik dönem (Cumartesi 0000 UTC'den Pazar 2359 UTC'ye kadar). 2021 tarihleri ​​ve belirlenen gruplar:

Ekim 23- 24 , 2021:          2.3+ GHz
20- 21 Kasım 2021:      50-1296 MHz
18-19 Aralık 2021:      50-1296 MHz
3. Giriş Kategorileri:

3.1. Tek Operatör Tüm Modu: CW, telefon veya dijital modların herhangi bir kombinasyonu. Tüm bantlar için kullanılabilir.

3.2. Yalnızca Tek Operatör CW: 144, 432 ve 1296 MHz bantları ve Çoklu bant günlükleri.

3.3. Çok Operatör Tüm Modu: CW, telefon veya dijital modların herhangi bir kombinasyonu. Tüm bantlar için kullanılabilir.

3.4. Yalnızca Çok Operatör CW: 144, 432 ve 1296 MHz bantları ve Çoklu bant günlükleri.

4. Değişim: Her istasyon, hem çağrı işaretleri hem de karşılıklı olarak anlaşılan herhangi bir formatta bir sinyal raporu, ayrıca çağrıların alındısı ve raporu göndermeli ve almalıdır. Kısmi veya eksik kişiler günlüğünüzde belirtilmelidir, ancak yarışma kredisi olarak sayılmaz.

5. Puanlama:

5.1. QSO puanları: Her tam EME kontağı için 100 puan sayın.

5.2. Çarpan: Her ABD Eyaleti ve Kanada Eyaleti, artı her DXCC kuruluşu (ABD/Kanada hariç), her bantta EME aracılığıyla çalıştı.

5.3. Final Puanı: QSO puan toplamını, her banttan çalışılan çarpanların toplamı ile çarpın.

Çeşitli:

6.1. Bir Çok Operatör girişi, bir eyalet, il veya ABD/Kanada dışı DXCC kuruluşu içindeki komşu amatörlerden oluşabilir, ancak ikisi 50 km'den fazla olmadığı sürece, farklı ekip üyelerinin tesislerinde farklı bantlar için EME tesisleri bulunur ( 30 mil) ayrı. Çok operatörlü mahalle grupları, ulusal lisanslama kuralları ve düzenlemeleri kapsamında izin veriliyorsa, her yerde aynı çağrı işaretlerini kullanabilir. İzin verilmiyorsa, çok operatörlü komşuluk girişi için ayrı çağrı işaretleri kullanılabilir. Bu komşuluk hükmü kapsamında çalışırken, tüm günlükler, birleşik işlemi gösteren ve giriş için ana çağrı işaretini belirleyen tek bir özet sayfasıyla birlikte tek bir zarf veya e-posta içinde sunulmalıdır. Tüm çok operatörlü çağrı işaretleri sonuçlarda gösterilecektir.

6.2. İstasyonlar, moddan bağımsız olarak, bant başına yalnızca bir kez kredi için çalıştırılabilir.

6.3. Kategoriden bağımsız olarak tüm katılımcıların, DX-uyarı ağları, internet sohbet odaları, APRS ve diğer paketler, ters işaret ağları ve tekrarlayıcılar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tespit yardımı veya ağları, kişiler için mevcut istasyonları tanımlamak ve duyurmak için (kendi kendine) kullanmalarına izin verilir. -spot) kişiler için uygunlukları. Anonslar, çağrı işareti, konum, bant veya frekans, mod ve – varsa – aktarım sırası ve dinleme yönü ile sınırlı olacaktır. Bu tespit yardımı yöntemleri, temasın başlamasından önce anten pikini koordine etmek ve açıklamaya ihtiyaç duyanlar için gerekli değiş tokuş gibi yarışma kurallarını açıklamak için de kullanılabilir. Bu tür bir yardım, temas başladıktan sonra herhangi bir temasın tamamlanmasını kolaylaştırmak için kullanılamaz.

6.4. Herhangi bir zamanda bant başına yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir; aynı bant ve modu kullanan iki veya daha fazla frekansta değişen CQ'lar yasaktır.

6.5. Kişiler için belirlenmiş bir minimum karasal mesafe yoktur, ancak yakındaki bir istasyonun karasal sinyali ne kadar güçlü (veya zayıf) olursa olsun tüm iletişimler EME yolu üzerinden kopyalanmalıdır.

6.6. Ticari Ekipman: Amatörlere ait olmayan ekipmanları (bir kuruma veya devlet kurumuna ait çanak anten veya laboratuvar ekipmanı gibi) kullanan istasyonlar ödül için uygun değildir.

6.7. Talep edilen her temas, kontağın her iki tarafında operatör tarafından eşzamanlı doğrudan başlatma içermelidir. Bir kontağın başlatılması, yerel olarak veya uzaktan olabilir.

7. Raporlama: Girişler, eksiksiz bir günlük - QSO - EME Exchange verileri - içermeli ve postayla gönderilen girişler, resmi ARRL EME Yarışma Özet Sayfasını içermelidir. Resmi formlar bu sayfanın üst kısmındaki "Giriş Yöntemleri ve Formlar" bölümünde veya Yarışma Şubesine SASE talebi ile ulaşılabilir. Özet sayfasının başka hiçbir formu kabul edilmeyecektir. Günlükteki QSO verilerinin her satırı, UTC'de bant, mod, tarih ve saat, çalışılan istasyonun çağrı işareti, gönderilen EME değişimi, alınan EME değişimi, her yeni çarpan ve kazanılan puanları içermelidir. Günlük formunun ve resmi Özet Sayfasının fotokopileri kabul edilebilir. Katılımcılar, etkinlik girişlerini son teslim tarihine kadar web uygulaması aracılığıyla veya aşağıdaki şekilde posta yoluyla göndermelidir:

Yarışmalarda yeni web uygulamamız aracılığıyla . arl .org/ arrlemes çekirdek gönderimi . php - web uygulaması başlığında etkinlik özeti formunuzun ayrıntısını sağlayın, ardından Cabrillo dosyanızı gönderiminize ekleyin.

Veya posta yoluyla:  ARRL EME Contest, 225 Main St, Newington CT 06111

Günlük Gönderim Son Tarihi - Tüm girişler, etkinlikten sonraki 30 gün içinde e-postayla gönderilmeli veya posta damgası ile gönderilmelidir - en geç 18 Ocak 2022.

8. Ödüller: Sertifikalar ( http://contests.arrl.org/certificates.php adresinden indirilebilir) aşağıdaki kategorilerde verilecektir - ve çok bantlı katılımcılar da tek bantlı tablolarda listelenecek ve bunlar için uygun olacaktır. ödüller:

8.1. Tek operatör, Çoklu bant, Tüm Mod

8.2. Tek operatör, Çoklu bant, Yalnızca CW

8.3. Her bir bant için tek operatör, Tüm Mod.

8.4. 144, 432 ve 1296 MHz tekli bantların her biri için tek operatör, CW.

8.5. Çoklu Operatör, Çoklu Bant, Tüm Mod

8.6. Çok Operatör, Çok Bantlı, Yalnızca CW

8.7. Her bir bant için Çoklu Operatör, Tüm Mod.

8.8. Çoklu operatör, CW, 144, 432 ve 1296 MHz'lik tek bantların her biri için.