Gönderen Konu: Arduino NANO SWR Watt Metre Projesi  (Okunma sayısı 2215 defa)

Çevrimdışı TA5AAT

Arduino NANO SWR Watt Metre Projesi
« : 17 Temmuz 2020, 19:31:38 »
Yabancı amatörlerin yapmış oldugu arduino nano swr watt metre projesini denedim gayet güzel çalışmakta ilgili sitede tüm dökümanları mevcut proteus ve hex dosyaları var fakat proteus çizim tam saglıklı degil ben yeniden çizdim ve pcb yaptırdım birde köprü pcb çizdim yaptırdım burdan  şemayı gönderiyorum ustalarım boş pcb var isteyen arkadaşlarımıza kargo yaparım site linki aşagıda ekledim

https://www.qsl.net/on7eq/projects/arduino_pwr_swr.htm

https://www.electronicsforum.in/discussion/108/arduino-based-simple-swr-and-power-meter
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2020, 19:41:42 Gönderen: TA5AAT »

Çevrimdışı TA5AAT

Ynt: Arduino NANO SWR Watt Metre Projesi
« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2020, 19:40:01 »
Ares

Çevrimdışı TA5AAT

« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2020, 19:45:25 »
swr köprü

Çevrimdışı TA5AAT

« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2020, 19:47:46 »
2x16 lcd

Çevrimdışı TA2BGH

« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2021, 16:02:18 »
Merhaba Sn. TA5AAT,

Arduino ile yapılmış SWR metre projesi araştırırken sizin mesajınızı gördüm. Elinizde hala pcb var mı acaba?
Bu hobide yeniyim. İlk cihazımı da yeni aldım. Tabii heves ve merak olunca ilk antenimi de yapmak istiyorum ama önce SWR metre temin edip bilinçli olarak yapmanın daha uygun olacağını düşündüm. Mesajınızı bekliyorum. Teşekkürler.

73 de TA2BGH
Op. M. Erdinç

Çevrimdışı TA7IAT

TA Callbook kaydı

Atakan Konuksever
    ADANA
  • Hamlet
  • *
  • BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA DEĞER BULAN BİR YAPIDIR...
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2021, 06:42:57 »
merhabalar bende TA5AAT gibi swr metre bakıyordum bende eğer elinizde mevcut pcb varsa rica edeceğim. elinize emeğinize sağlık teşekkürler
AMATÖRLÜK RUHUNUN ANLAMINI BİLMEK ONU YAŞAMAK DEMEK DEĞİLDİR...

YALAN SÖYLEMEK OLMAYAN BİŞEYİ ÇARPITMAKLA OLMAZ SADECE BİLDİĞİNİ SAKLAMAKTA YALAN SÖYLEMEKTİR...

Çevrimdışı TA3EST

« Yanıtla #7 : 29 Temmuz 2021, 10:59:33 »
Merhaba hayırlı günler dilerim. TA3EST Operatör Mümin Kalınkaya İzmir. Elinizde PCB var ise bende almak isterim. Dönüş yapmanızı rica ederim. Gsm : 0532.561 86 22 - muminkalinkaya@gmail.com