Gönderen Konu: CQ WW WPX Contest, CW 2021  (Okunma sayısı 702 defa)

Çevrimdışı TA4RC

CQ WW WPX Contest, CW 2021
« : 27 Mayıs 2021, 01:11:03 »


2021 CQ Dünya Çapında WPX Yarışması

HERKESLE GÖRÜŞMEK SERBESTTİR.
CW: 29-30 Mayıs 2021

Başlangıç: 0000 UTC Cumartesi Bitiş: 2359 UTC Pazar

I. AMAÇ:
Dünya çapındaki amatörlerin yarışma süresi boyunca olabildiğince çok amatör ve ön ek ile iletişim kurması için düzenlenen bir yarışmadır.

II. ÇALIŞMA SÜRESİ:
48 saat.
Tek Operatör istasyonları 48 saatin 36'sında çalışabilir - kapalı süreler en az 60 dakika olmalıdır ve bu süre boyunca hiçbir QSO kaydedilmez. Çok operatörlü istasyonlar tam 48 saat çalışabilir.

III. BANTLAR:
Yalnızca 1.8, 3.5, 7, 14, 21 ve 28 MHz bantları kullanılabilir. Yerleşik bant planlarına uyulması şiddetle tavsiye edilir.

IV. QSO DEĞİŞ TOKUŞ:
RS (T) raporu artı ilk kontak için 001 ile başlayan aşamalı bir kontak seri numarası verilir.
Not: Multi-Two, Multi-Unlimited ve Multi-Distributed katılımcılar her bantta ayrı seri numara dizileri kullanır.

V. PUANLAMA:
A. Puan: Nihai puan, toplam QSO puanının çalışılan farklı önek sayısıyla çarpımının sonucudur.

B. QSO Puanları: QSO puan kredisi için her bantta bir istasyon çalıştırılabilir,

1. Farklı kıtalardaki istasyonlar arasındaki temaslar 28, 21 ve 14 MHz'de üç (3) puan ve 7, 3.5 ve 1.8 MHz'de altı (6) puan değerindedir.

2. Aynı kıtadaki, ancak farklı ülkelerdeki istasyonlar arasındaki temaslar, 28, 21 ve 14 MHz'de bir (1) puan ve 7, 3.5 ve 1.8 MHz'de iki (2) puan değerindedir.

3. Aynı ülkedeki istasyonlar arasındaki bağlantılar, banttan bağımsız olarak 1 puan değerindedir.

C. Önek Çarpanları: Önek çarpanı, çalışılan geçerli öneklerin sayısıdır. Her bir (ön ek) PREFIX, banda veya aynı önekin çalıştırılma sayısına bakılmaksızın yalnızca bir kez sayılır.

1.PREFIX, amatör görüşmenin ilk bölümünü oluşturan harf / rakam kombinasyonudur.
Örnekler: N8, W8, WD8, HG1, HG19, KC2, OE2, OE25, LY1000, vb.
 Numaralandırma, harf veya sıradaki herhangi bir farklılık ayrı bir önek olarak sayılacaktır.
Çağrı işaretiyle belirtilenden farklı bir DXCC varlığından çalışan bir istasyonun taşınabilir imzalamak için gereklidir.
Taşınabilir alan kodu, faaliyet gösterdiği ülkenin / arama bölgesinin yetkili bir öneki olmalıdır.
Taşınabilir çalıştırma durumlarında, taşınabilir işaretçi daha sonra önek haline gelecektir. Örnek: Wake Island'dan çalışan N8BJQ, N8BJQ / KH9 veya N8BJQ / NH9'u imzalayacaktır.
 Ohio'da faaliyet gösteren KH6XXX, ABD 8. bölge (/ W8, / AD8, vb.) İçin yetkili bir önek kullanmalıdır. Numarasız taşınabilir işaretleyicilere, ön eki oluşturmak için taşınabilir işaretleyicinin ikinci harfinden sonra bir sıfır (Ø) atanacaktır. Örnek: PA / N8BJQ, PAØ olacaktır. Numarasız tüm aramalara, ön eki oluşturmak için ilk iki harften sonra sıfır (Ø) atanacaktır. Örnek: XEFTJW, XEØ olarak sayılır. Maritime mobile, mobile, / A, / E, / J, / P veya diğer lisans sınıfı tanımlayıcıları önek olarak sayılmaz.

2. Özel etkinlik, hatıra ve diğer benzersiz ön ek istasyonlarının katılımı teşvik edilir. Ön ekler, faaliyet gösterdiği ülkenin ruhsatlandırma otoritesi tarafından verilmeli veya izin verilmelidir.

VI. GİRİŞ KATEGORİLERİ:
Tek Operatör Klasik Kaplama haricinde tüm kategorilerde QSO uyarı yardımının kullanımına izin verilir.

A. (SO)Tek Operatör Kategorileri: Bir kişi (operatör) tüm çalıştırma ve kayıt fonksiyonlarını gerçekleştirir. Bant değişikliklerinde sınır yoktur. Herhangi bir zamanda yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir.

1. (SOHPAB-SOHPSB)Tek Operatör Yüksek Gücü (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

2. (SOLPAB-SOLPSB)Tek Operatör Düşük Güç (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 100 watt'ı geçmemelidir .

3. (SOABQQRP-SOSBQRP)Tek Operatör QRP (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 5 watt'ı geçmemelidir .

B. Tek Operatör Yerleşimi Kategorileri: Gereksinimleri karşılayan herhangi bir Tek Operatör katılımcısı, AYRICA, Cabrillo günlük dosyası başlığına uygun KATEGORİ-OVERLAY satırını ekleyerek aşağıda gösterilen kategorilerden birini girebilir. Yer paylaşımlı kategori girişleri sonuçlarda ayrı olarak listelenecek, Tüm Bantlar olarak puanlanacak ve Yüksek Güç ve Düşük Güç (QRP dahil) olarak gruplandırılacaktır.

1. Tribander / Tek Eleman (TB-WIRES): Yarışma sırasında bir katılımcı, 10, 15 ve 20 metre boyunca yalnızca bir (1) tribander (vericiden antene tek bir besleme hattı ile herhangi bir tip) kullanacaktır ve 40, 80 ve 160 metrelerde tek elemanlı antenler. Bu kategoride ayrı alıcı antenlere izin verilmez.

2. Çaylak (ROOKIE): Bu kategoriye girebilmek için operatörün yarışma tarihinde üç (3) yıl veya daha az bir radyo amatör lisansına sahip olması gerekir. Operatör soapbox alanında da  ilk lisans tarihini belirtmelidir. Daha önce yayınlanan herhangi bir CQ yarışmasında plaket kazanan bir operatör, Çaylak kategorisi için uygun değildir.
Ülkemizde ya yanlış biliniyor ya da bilerek yanlış uygulanıyor.

3. Klasik Operatör (KLASİK): Katılımcı yalnızca bir telsiz kullanacaktır ve 36 saatin 24'üne kadar çalışabilir - hiçbir QSO'nun kaydedilmediği minimum 60 dakikadır. Günlük 24 saatten fazla çalışma gösteriyorsa, katman puanı için yalnızca ilk 24 saat sayılacaktır. Yarışma süresince herhangi bir türden QSO uyarı yardımının kullanılması yasaktır (bkz. Kural IX.B). İletim sırasında YARDIM almak da yasaktır.YARDIMSIZ(dx cluster ve ya diğer internet yardımlarıyla kim hangi frekansta diye bakmak, çeşitli sosyal ağlar üzerinden karşılıklı görüşmeden log kaydı vs...) olmalıdır.Bu konu da yanlış biliniyor ya da bilerek yanlış uygulanıyor.

C. (MOAB)Çok Operatörlü Kategoriler (Yalnızca Tüm Gruplar): Resmi yarışma süresi boyunca birden fazla kişi final puana katkıda bulunabilir. İletilen sinyallerin sayısına veya konum sayısına göre kategori seçin;

1. Tek Verici (MULTI-ONE): Herhangi bir zamanda yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir. Herhangi bir saat saatinde (00 ila 59 dakika) maksimum on (10) bant değişikliği yapılabilir. Örneğin, 20 metreden 40 metreye ve ardından tekrar 20 metreye geçiş, iki bant değişikliği olarak sayılır. Günlüğün tamamı için tek bir seri numarası dizisi kullanın.

a. (HP) Yüksek güç. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

b. (LP) Düşük Güç. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 100 watt'ı geçmemelidir .

2. (MULTI -TWO)İki Verici (ÇOKLU İKİ): İki farklı bantta herhangi bir zamanda maksimum iki iletilen sinyale izin verilir. Her iki verici de herhangi bir istasyonda çalışabilir. Bir istasyon, hangi vericinin kullanıldığına bakılmaksızın, bant başına yalnızca bir kez çalıştırılabilir. Günlük, her bir QSO'yu hangi vericinin yaptığını belirtmelidir (CQ yarışmaları için CABRILLO QSO şablonunun 81. sütunu). Her verici, herhangi bir saat saatinde (00 ila 59 dakika) maksimum sekiz (8) bant değişikliği yapabilir. Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

3. (MULTI-UNLIMITED)Çoklu Verici (ÇOK- SINIRSIZ): Herhangi bir zamanda bant başına bir olmak üzere maksimum altı iletilen sinyal. Aynı anda altı bant etkinleştirilebilir. Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

4. (MULTI-DISTRIBUTED)Dağıtılmış Çoklu Verici (ÇOK DAĞITILMIŞ): Farklı konumlardaki istasyonlardan herhangi bir zamanda bant başına bir tane olmak üzere maksimum altı iletilen sinyal. Uzaktan kumandalı ekipmanlar dahil olmak üzere tüm ekipman (vericiler, alıcılar, amplifikatörler, antenler vb.)
Aynı DXCC varlığında ve CQ Bölgesinde konumlandırılmalıdır. Aynı anda altı bant etkinleştirilebilir. Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .
Cabrillo günlük başlığı aşağıdaki satırları içermelidir: CATEGORY-OPERATOR: MULTI-OP, CATEGORY-STATION: DISTRIBUTED. XE, XF ve XG kuralları bu kategori için geçerli değildir.

D. (Checklog)Kontrol Günlüğü: Günlük kontrolüne yardımcı olmak için giriş gönderildi. Girişin sonuçlarda bir puanı olmayacak ve günlük halka açıklanmayacaktır.

VII. ÖDÜLLER:
Tek bantlı bir günlük yalnızca tek bantlı bir ödül için uygun olacaktır. Ödüle hak kazanabilmek için, Tek Operatörlü istasyonun minimum 4 saatlik çalışma göstermesi gerekir. Çok operatörlü istasyonlar minimum 8 saat çalışmalıdır.

C. Plaketler , bir dizi kategoride en iyi performansı ödüllendirilir. Mevcut plak ve sponsor listesini < www.cqwpx.com/plaques > adresinde görüntüleyin .

Başvuru başına yalnızca bir plaket verilecektir. Dünya plaketini kazanan bir istasyon, bir alt alan ödülü için değerlendirilmeyecektir. Giriş sayısı ödülü haklı çıkarırsa, ödül o alan için ikinciye verilecektir.

B. Sertifikalar: Elektronik sertifikalar, zamanında giriş yapan herkes için indirilebilir hale getirilecektir.

VIII. KULÜP YARIŞMASI:
Kulüp puanı, üyeler tarafından gönderilen günlüklerden alınan toplam puandır. İki ayrı kulüp yarışması kategorisi vardır.

A. ABD Kulüpleri: Katılım, kulüp alanının merkezinden 250 millik bir yarıçap içinde ikamet eden kulüp üyeleriyle sınırlıdır.

B. DX Kulüpleri: Katılım, kulübün bulunduğu EITHER DXCC ülkesinde VEYA kulübün merkezinden 400 km'lik bir yarıçap içinde ikamet eden kulüp üyeleriyle sınırlıdır.

C. Genel Kulüp Kuralları:
Ulusal kuruluşlar (örn. JARL, REF veya DARC) kulüp yarışmasına katılmaya uygun değildir.
Tek operatör girişleri yalnızca bir kulübe katkıda bulunabilir. Çok operatörlü puanlar, operasyona katılan kulüp üyelerinin sayısının yüzdesi olarak birden çok kulübe tahsis edilebilir. Günlük girişi tam kulüp adını (ve çok işlemli ise kulüp tahsislerini) yazmalıdır.
Bir kulübün sonuçlarda listelenmesi için en az dört günlük alınması gerekir. Kontrol günlüğü girişleri kulüp skoru için sayılmaz.
"İkamet etmek" kelimesi şu şekilde tanımlanacaktır: Daimi veya sürekli olarak ikamet etmek veya bir kişinin yasal amaçlarla sabit, kalıcı ve asıl mesken olarak bir yeri işgal etmek.
IX. ŞARTLARIN TANIMLARI:
A. İstasyon konumu: Tüm vericilerin, alıcıların, amplifikatörlerin ve antenlerin bulunduğu alandır. Tüm vericiler, alıcılar ve amplifikatörler 500 metrelik tek bir daire içinde olmalıdır. Antenler, RF iletim hatları ile vericilere, alıcılara ve amplifikatörlere fiziksel olarak bağlanmalıdır.

B. QSO bulma yardımı(dxsummit,dxfuncluster,n1mm telnet, vs): Eğer bunlardan birini kullanıyorsanız  N1MM da ve ya kullandığın programda veya cabrillo günlüğü gönderirken mutlaka destekli-desteksiz ASSISTED-NON ASSISTED bölümünü ASSISTED olarak değiştirmelisiniz. Tabi  ki size kalmış dürüstlük abidesiyseniz değiştirirsiniz.
Operatöre bir sinyalin çağrı işaretini veya çarpan tanımlamasını sağlayan herhangi bir teknolojinin veya başka bir kaynağın kullanılması. Bu, bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir CW kod çözücünün, DX kümesinin, DX tespit web sitelerinin (örneğin, DX Zirvesi), yerel veya uzak çağrı işaretinin ve frekans kod çözme teknolojisinin (örneğin, CW Skimmer veya Reverse Beacon Network) kullanımını veya diğer bireyleri içeren işletme düzenlemeleri.

X. TÜM GİRİŞ YAPANLAR İÇİN GENEL KURALLAR:
C. Katılımcılar, gönderdikleri puanları etkileyebilecek herhangi bir faaliyet gerçekleştirirken seçtikleri kategori sınırları içinde hareket etmelidir.

B. Her giriş için farklı bir çağrı kodu kullanılmalıdır. Katılımcının puanına yardımcı olmak için sadece katılımcının çağrı kodu kullanılabilir.

C. Herhangi bir bantta seçilen kategorinin toplam çıkış gücü sınırlamasını aşmayın. Herhangi bir zamanda herhangi bir banttaki toplam çıkış gücü, aktif amplifikatörün / amplifikatörlerin son çıkışında ölçülür.

D. Kendini tespit etmeye veya tespit edilmeyi istemeye izin verilmez. Self spot(kendi kendini spotlamak yassah)

E. Tüm işlemler tek bir istasyon konumundan yapılmalıdır. Tüm vericilerin, alıcıların ve antenlerin fiziksel konumu tek bir istasyon konumunda ise uzaktan çalışmaya izin verilir. Uzaktan çalıştırılan bir istasyon, tüm istasyon lisansına, operatör lisansına ve kategori sınırlamalarına uymalıdır. Kullanılan çağrı işareti, istasyon konumunun Düzenleyici Otoritesi tarafından verilmiş veya izin verilmiş olmalıdır.

F. İstasyon konumu dışındaki uzak alıcılara izin verilmez.

G. Bir bantta aynı anda yalnızca bir sinyale izin verilir. Aynı bant üzerinde iki veya daha fazla verici bulunduğunda, herhangi bir zamanda birden fazla sinyali önlemek için bir donanım cihazı KULLANILMALIDIR.

H. Bir bant üzerinde iki veya daha fazla frekansta dönüşümlü CQ'lara izin verilmez.

I. Tüm iletişim talepleri, çağrılara yanıtlar ve çağrı işaretlerinin ve yarışma değişimlerinin kopyalanması, yarışma süresi boyunca yarışmanın modu ve sıklıkları kullanılarak yerine getirilmelidir.

J. Yarışmadan sonra kaydedilen çağrı işaretlerinin ve görüşmelerin herhangi bir veri tabanı, kayıt, e-posta veya QSO'ları onaylamak için diğer yöntemler kullanılarak düzeltilmesine izin verilmez.

K. Kaydedilen çağrı işaretleri, QSO sırasında katılımcıların havadan alıp verdikleri ile aynı olmalıdır.

L. ITU Bölge 1 istasyonları için: SSB (telefon) yarışması hafta sonu boyunca 40m bandında 7200 KHz'in üzerinde iletim yapılmasına izin verilmez.

M. ITU Bölge 1 istasyonları için: yarışma hafta sonları 1810 KHz'nin altında iletim yapılmasına izin verilmez.

XI. (LOG)GÜNLÜK TALİMATLARI:
Tüm katılımcılar için günlüklerin elektronik olarak gönderilmesi gerekir .

A. Günlük, her bir kişi için aşağıdakileri göstermelidir: UTC olarak doğru tarih ve saat, frekans (veya bant), çalışılan istasyonun çağrı işareti, gönderilen değişim ve alınan değişim. Gerekli tüm bilgileri içermeyen bir günlük, Checklog olarak yeniden sınıflandırılabilir. Kişiler tamamlanır tamamlanmaz günlüğe kaydedilmelidir. Dünya, Kıta ve ABD ödülleri için yarışan istasyonlar, günlükteki tüm kişiler için doğru frekanslar sağlamalıdır.

B. Tek bant katılımcılarının , diğer gruplarda olsa bile yarışma süresi boyunca yapılan tüm bağlantıları dahil etmeleri gerekir . Puanlama amacıyla yalnızca Cabrillo başlığında belirtilen bantta yapılan kişiler dikkate alınacaktır. Kişilerin yalnızca bir bantta olduğu günlükler, tek bantlı girişler olarak sınıflandırılacaktır.

C. CABRILLO dosya formatı, günlükler için standarttır. CABRILLO dosya başlığının doldurulmasıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için www.cqwpx.com/cabrillo.htm adresine bakın.
Başlığın doğru şekilde doldurulmaması, girişin yanlış kategoriye yerleştirilmesine veya bir (CHECK LOG)Kontrol Günlüğü olarak yeniden sınıflandırılmasına neden olabilir. Not: ABD istasyonları, CABRILLO başlığında istasyon konumunu belirtmelidir (örn. LOCATION: OH).

D. Web yüklemesi, günlük gönderiminin tek yöntemidir. Günlüklerin web yüklemesi < www.cqwpx.com/logcheck/ > adresinde mevcuttur .

E. CABRILLO OLMAYAN elektronik günlükler için talimatlar: Bir CABRILLO format günlüğü gönderemiyorsanız, lütfen başka bir format gönderme konusunda yardım için Yarışma Direktörü ile iletişime geçin.

F. Giriş Onayı: Alınan tüm günlükler e-posta ile onaylanacaktır. Alınan günlüklerin bir listesi < www.cqwpx.com adresinde bulunabilir. >.

G. Günlük geri çekme: Bir katılımcı, teslim edilen günlüğü günlüğün son tarihinden itibaren 30 gün içinde herhangi bir nedenle geri çekebilir. Talimatlar için Yarışma Direktörü ile iletişime geçin.

XII. GÜNLÜK SON TARİH:
A. Tüm girişler, yarışmanın bitiminden sonra BEŞ (5) GÜN İÇİNDE gönderilmelidir: CW en geç 2359 UTC 4 Haziran 2021

B. < direktör@cqwpx.com > adresine e-posta ile bir uzatma talep edilebilir . Talep, meşru bir neden belirtmeli ve son günlüğe kaydetme tarihinden önce alınmalıdır. Uzatmalar yalnızca Yarışma Direktörü tarafından onaylandıktan sonra verilir.

C. Son teslim tarihinden sonra gönderilen günlükler sonuçlarda listelenebilir ancak ödül için uygun değildir.

XIII. YARGILAMAK:
CQ WPX Yarışma Komitesi, yarışma girişlerini kontrol etmekten ve karara bağlamaktan sorumludur. Katılımcıların kurallara ve en iyi amatör radyo uygulamalarına uymaları beklenir. Müsabaka kurallarının ihlali veya sportmenlik dışı davranış, Komite tarafından disiplin cezasına yol açabilir.

A. Sportmenlik Dışı Davranış: Sportmenlik dışı davranış örnekleri aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Yarışma sırasında telefon, İnternet, anlık mesajlaşma, sohbet odaları, VoIP, sosyal medya veya web siteleri gibi amatör olmayan HERHANGİ bir radyo aracını kullanarak herhangi bir kişiyi DÜZENLEME veya ONAYLAMA.
Katılımcı tarafından lisans sınırlamalarının dışındaki frekanslarda yapılan iletimler.
Bant değiştirme veya kapalı kalma süresi kurallarını karşılamak için günlükteki zamanları değiştirme.
Doğrulanamayan aşırı QSO'lar veya doğrulanamayan çarpanlar için kredi almak.
Diğer bantlarda aşırı bant genişliğine sahip sinyaller (örn. Sıçrama, tıklamalar) veya harmonikler.
Çağrı işaretlerini göndermeden 3'ten fazla kişi oluşturan istasyonlar.
B. Disiplin İşlemleri: Bir ihlal durumunda, yarışmacı, Komitenin takdirine bağlı olarak diskalifiye edilebilir.

DİSKALİFİYE: Giriş, yayınlanan sonuçların sonunda listelenecektir ve ödül için uygun değildir.

Yinelenen kişiler ek ceza olmaksızın kaldırılır.
Hatalı olarak alınan değiş tokuşa sahip kişiler ek ceza olmaksızın kaldırılır.
Diğer günlükte bulunmayan çağrı işareti hataları veya çağrı işaretleri kaldırılır ve bu kişi için QSO puan değerinin iki katı ceza alır.
Çoklu operatör girişleri için bant değiştirme kurallarını karşılamayan kişiler ek ceza olmaksızın kaldırılır.

XIV. BEYAN:
Bir CQ WPX Yarışma günlüğü göndererek ve CQ WPX Yarışma Komitesinin bu günlüğü inceleme ve değerlendirme çabalarını göz önünde bulundurarak, bir katılımcı koşulsuz ve geri alınamaz bir şekilde aşağıdakilere sahip olduğunu kabul eder:
1) Yarışma kurallarını okuyup anladı ve bunlara bağlı kalmayı kabul eder,
2) İstasyon yeri için amatör radyoya ilişkin tüm kural ve yönetmeliklere göre çalışır,
3) Log girişinin halka açık hale getirilebileceğini kabul eder
4) Diskalifiye edilmeyi kabul eder ve Komitenin diğer kararları resmi ve kesindir.
Bir katılımcı yukarıda belirtilenlerin tümünü kabul etmeyecekse veya kabul edemeyecekse, girişi göndermemeli veya girişi yalnızca Kontrol Günlüğü olarak göndermemelidir.

CQ WPX Yarışması ile ilgili sorular CQ WPX Yarışma Direktörüne < direktör@cqwpx.com > e-postayla gönderilebilir
Genel kurallar https://www.cqwpx.com/rules.htm

XV.ÖNCEKİ YILLAR SONUÇLARI İÇİN;
https://www.cqwpx.com/results.htm
Umarım şartlar iyi olursa katılımcı sayımızda artarsa ülkemin BAYRAĞI daha fazla ülkeler de dalgalanır.1 QSO olsun TA için Olsun!
Başarılar başaracağım diyenlerin olsun!
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2021, 01:27:44 Gönderen: TA5FA »

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, CW 2021
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2021, 01:35:20 »
Sayılar ile TA operatörlerinin yarışmaya bakışları.
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2021, 01:36:03 Gönderen: TA5FA »

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WW WPX Contest, CW 2021
« Yanıtla #2 : 27 Mayıs 2021, 20:27:24 »
 N1MM & AATEST
Destekliyor yarışmaya katılacak arkadaşlara başarılar dilerim. 73
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA2UCT

Ynt: CQ WW WPX Contest, CW 2021
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2021, 20:43:47 »
Sayılar ile TA operatörlerinin yarışmaya bakışları.mehmet abi 15 kişi değil mi yanlış anlamadım.

Çevrimdışı TA2TC

Ynt: CQ WW WPX Contest, CW 2021
« Yanıtla #4 : 28 Mayıs 2021, 22:32:52 »
Bilgi için teşekkürler.En sevdiğim iki yarışmadan birisi.Umarım şartlar iyi olur. Katılan herkese başarılar.

Çevrimdışı TA5FA


Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, CW 2021
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2021, 07:43:14 »
Log gönderenlerimiz;

TA1NAI   
TA1UT
TA2BS      
TA2DA/3   
TA2L   
TA2SE      
TA2TC   
TA2UCT      
TA3DJ   
TA3ST      
TA3X       
TA4AU   
TA4CS   
TA4J      
TA4RC
TA4SO   
TA5FA   
TA7I   
TC3N   
TC568FA
YM7KK

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, CW 2021
« Yanıtla #7 : 07 Haziran 2021, 09:13:30 »
Kesin olmayan Ön Sonuçlar; https://cqwpx.com/raw.htm?mode=cw

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, CW 2021
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2021, 12:48:19 »
Kesin Sonuç ve Sertifika için bakınız  https://cqwpx.com/scorescw.htm?yr=2021&mode=CW

Çevrimdışı TA2BS

Ynt: CQ WW WPX Contest, CW 2021
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2021, 18:35:12 »
.