Gönderen Konu: CQ WW WPX SSB 2021  (Okunma sayısı 641 defa)

Çevrimdışı TA4RC

CQ WW WPX SSB 2021
« : 24 Mart 2021, 22:15:08 »2021 CQ Dünya Çapında WPX Yarışması (CQ World Wide WPX Yarışması)

SSB: 27-28 Mart 2021 CW: 29-30 Mayıs 2021

Başlangıç: 0000 UTC Cumartesi Bitiş: 2359 UTC Pazar

I. AMAÇ:
Dünya çapındaki amatörlerin yarışma süresi boyunca olabildiğince çok amatör ve ön ek ile iletişim kurması hedeflenmiştir.

II. ÇALIŞMA SÜRESİ:
48 saat. Tek Operatör istasyonları 48 saatin 36'sında çalışabilir - kapalı süreler minimum 60 dakika olmalıdır, bu süre boyunca hiçbir QSO kaydedilmez. Çok operatörlü istasyonlar tam 48 saat çalışabilir.

III. BANTLAR:
Yalnızca 1.8, 3.5, 7, 14, 21 ve 28 MHz bantları kullanılabilir. WARC Yerleşik bant planlarına uyulması şiddetle tavsiye edilir.

IV. QSO DEĞİŞ TOKUŞ:
RS (T) raporu artı ilk kontak için 001 ile başlayan aşamalı kontak seri numarası. Not: Multi-Two, Multi-Unlimited ve Multi-Distributed katılımcılar her bantta ayrı seri numarası dizileri kullanır. 59 001

V. PUANLAMA:
A. Puan: Nihai puan, toplam QSO puanının çalışılan farklı önek sayısıyla çarpımının sonucudur.

B. QSO Puanları: QSO puan kredisi için her bantta bir istasyon çalıştırılabilir:

1. Farklı kıt'alardaki istasyonlar arasındaki temaslar 28, 21 ve 14 MHz'de üç (3) puan ve 7, 3.5 ve 1.8 MHz'de altı (6) puan değerindedir.

2. Aynı kıt'adaki, ancak farklı ülkelerdeki istasyonlar arasındaki temaslar, 28, 21 ve 14 MHz'de bir (1) puan ve 7, 3.5 ve 1.8 MHz'de iki (2) puan değerindedir. İstisna: Yalnızca Kuzey Amerika istasyonları için - Kuzey Amerika sınırları içindeki istasyonlar arasındaki bağlantılar (her iki istasyon da Kuzey Amerika'da bulunmalıdır) 28, 21 ve 14 MHz'de iki (2) puan ve 7'de dört (4) nokta değerindedir, 3.5 ve 1.8 MHz.

3. Aynı ülkedeki istasyonlar arasındaki bağlantılar, banttan bağımsız olarak 1 puan değerindedir.

C. Önek Çarpanları: Önek çarpanı, çalışılan geçerli öneklerin sayısıdır. Her bir PREFIX, banda veya aynı önekin çalıştırılma sayısına bakılmaksızın yalnızca bir kez sayılır.

1.PREFIX, amatör görüşmenin ilk bölümünü oluşturan harf / rakam kombinasyonudur.
Örnekler: N8, W8, WD8, HG1, HG19, KC2, OE2, OE25, LY1000, vb. Numaralandırma, harf veya sıradaki herhangi bir farklılık ayrı bir önek olarak sayılacaktır. Çağrı işaretiyle belirtilenden farklı bir DXCC varlığından çalışan bir istasyonun taşınabilir imzalamak için gereklidir. Taşınabilir alan kodu, faaliyet gösterdiği ülkenin / arama bölgesinin yetkili bir öneki olmalıdır.
Taşınabilir çalıştırma durumlarında, taşınabilir belirleyici daha sonra önek haline gelecektir. Örnek: Wake Island'dan çalışan N8BJQ, N8BJQ / KH9 veya N8BJQ / NH9'u imzalayacaktır. Ohio'da faaliyet gösteren KH6XXX, ABD 8. bölge (/ W8, / AD8, vb.) İçin yetkili bir önek kullanmalıdır. Numarasız taşınabilir işaretleyicilere, ön eki oluşturmak için taşınabilir işaretleyicinin ikinci harfinden sonra bir sıfır (Ø) atanacaktır.
 Örnek: PA / N8BJQ, PAØ olacaktır. Numarasız tüm aramalara, ön eki oluşturmak için ilk iki harften sonra sıfır (Ø) atanacaktır. Örnek: XEFTJW, XEØ olarak sayılır. Maritime mobile, mobile, / A, / E, / J, / P veya diğer lisans sınıfı tanımlayıcıları önek olarak sayılmaz.

2. Özel etkinlik, hatıra ve diğer benzersiz ön ek istasyonlarının katılımı teşvik edilir. Ön ekler, faaliyet gösterdiği ülkenin ruhsatlandırma makamı tarafından verilmeli veya izin verilmelidir.

VI. GİRİŞ KATEGORİLERİ:
Tek Operatör Klasik Kaplama haricinde tüm kategorilerde QSO uyarı yardımının kullanımına izin verilir.

A. Tek Operatör Kategorileri: Bir kişi (operatör) tüm çalıştırma ve kayıt fonksiyonlarını gerçekleştirir. Bant değişikliklerinde sınır yoktur. Herhangi bir zamanda yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir.

1. Single Operator High Power (All Band or Single Band)Tek Operatör Yüksek Gücü (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .


2. Single Operator Low Power (All Band or Single Band)Tek Operatör Düşük Güç (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 100 watt'ı geçmemelidir .

3. Single Operator QRP (All Band or Single Band Tek Operatör QRP (Tüm Bant veya Tek Bant): Toplam çıkış gücü 5 watt'ı geçmemelidir

B. Tek Operatör Yerleşimi Kategorileri: Gereksinimleri karşılayan herhangi bir Tek Operatör katılımcısı, AYRICA, Cabrillo günlük dosyası başlığına uygun KATEGORİ-OVERLAY satırını ekleyerek aşağıda gösterilen kategorilerden birini girebilir. Yer paylaşımlı kategori girişleri sonuçlarda ayrı olarak listelenecek, Tüm Bantlar olarak puanlanacak ve Yüksek Güç ve Düşük Güç (QRP dahil) olarak gruplandırılacaktır.

1. Tribander / Tek Eleman (TB-WIRES): Yarışma sırasında bir katılımcı, 10, 15 ve 20 metre boyunca yalnızca bir (1) tribander (vericiden antene tek bir besleme hattı ile herhangi bir tip) kullanacaktır ve 40, 80 ve 160 metrelerde tek elemanlı antenler. Bu kategoride ayrı alıcı antenlere izin verilmez.

2. Çaylak (ROOKIE): Bu kategoriye girmek için operatörün yarışma tarihinde üç (3) yıl veya daha az bir radyo amatörlüğü lisansına sahip olması gerekir. Operatör ilk lisanslı tarih olmalıdır soapbox alanında da gösterilebilir. Daha önce yayınlanan herhangi bir CQ yarışmasında plaket kazanan bir operatör, Çaylak kategorisi için uygun değildir.

3. Klasik Operatör (KLASİK): Katılımcı yalnızca bir telsiz kullanacaktır ve 36 saatin 24'üne kadar çalışabilir - hiçbir QSO'nun kaydedilmediği minimum 60 dakika kapalı zamanlardır. Günlük 24 saatten fazla çalışma gösteriyorsa, katman puanı için yalnızca ilk 24 saat sayılacaktır. Yarışma süresince herhangi bir türden QSO uyarı yardımının kullanılması yasaktır (bkz. Kural IX.B). İletim sırasında almak da yasaktır.

C. Multi-Operator Categories (All Band only)-Çok Operatörlü Kategoriler (Yalnızca Tüm Gruplar):
Resmi yarışma süresi boyunca birden fazla kişi final puana katkıda bulunabilir.
İletilen sinyallerin sayısına veya konum sayısına göre kategori seçin

1. Single-Transmitter (MULTI-ONE)-Tek Verici (MULTI-ONE): Herhangi bir zamanda yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir.
Herhangi bir saat saatinde (00 ila 59 dakika) maksimum on (10) bant değişikliği yapılabilir. Örneğin, 20 metreden 40 metreye ve ardından tekrar 20 metreye geçiş, iki bant değişikliği olarak sayılır. Günlüğün tamamı için tek bir seri numarası dizisi kullanın.

a. Yüksek güç. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

b. Düşük Güç. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 100 watt'ı geçmemelidir .

2. Two-Transmitter (MULTI-TWO)-İki Verici (ÇOKLU İKİ): İki farklı bantta herhangi bir zamanda maksimum iki iletilen sinyale izin verilir. Her iki verici de herhangi bir istasyonda çalışabilir. Bir istasyon, hangi vericinin kullanıldığına bakılmaksızın, bant başına yalnızca bir kez çalıştırılabilir. Günlük, her bir QSO'yu hangi vericinin yaptığını belirtmelidir (CQ yarışmaları için CABRILLO QSO şablonunun 81. sütunu). Her verici, herhangi bir saat saatinde (00 ila 59 dakika) maksimum sekiz (8) bant değişikliği yapabilir. Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın. İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

3. Multi-Transmitter (MULTI-UNLIMITED)-Çoklu Verici (ÇOKLU SINIRSIZ):
Herhangi bir zamanda bant başına bir olmak üzere maksimum altı iletilen sinyal. Aynı anda altı bant etkinleştirilebilir.
Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın.
İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .

4. Multi-Transmitter Distributed (MULTI-DISTRIBUTED)-Dağıtılmış Çoklu Verici (ÇOK DAĞITILMIŞ):
Farklı konumlardaki istasyonlardan herhangi bir zamanda bant başına bir tane olmak üzere maksimum altı iletilen sinyal.
Uzaktan kumandalı ekipman dahil olmak üzere tüm ekipman (vericiler, alıcılar, amplifikatörler, antenler vb.) Aynı DXCC varlığı ve CQ Bölgesi içinde konumlandırılmalıdır.
Aynı anda altı bant etkinleştirilebilir. Her bant için ayrı bir seri numarası dizisi kullanın.
İletilen her sinyalin toplam çıkış gücü 1500 watt'ı geçmemelidir .
Cabrillo günlük başlığı aşağıdaki satırları içermelidir:
CATEGORY-OPERATOR: MULTI-OP, CATEGORY-STATION: DISTRIBUTED. XE, XF ve XG kuralları bu kategori için geçerli değildir.

D. Checklog-Kontrol Günlüğü: Giriş, günlük kontrolüne yardımcı olmak için gönderildi. Girişin sonuçlarda bir puanı olmayacak ve günlük halka açıklanmayacaktır.

VII. ÖDÜLLER:
Tek bantlı bir günlük yalnızca tek bantlı bir ödül için uygun olacaktır. Ödüle hak kazanabilmek için, Tek Operatörlü istasyonun minimum 4 saatlik çalışma göstermesi gerekir. Çok operatörlü istasyonlar minimum 8 saat çalışmalıdır.

C. Plaketler , bir dizi kategoride en iyi performansı ödüllendirilir. Mevcut plak ve sponsor listesini < www.cqwpx.com/plaques.htm > adresinde görüntüleyin .

Başvuru başına yalnızca bir plaket verilecektir. Dünya plaketini kazanan bir istasyon, bir alt alan ödülü için değerlendirilmeyecektir. Giriş sayısı ödülü haklı çıkarırsa, ödül o alan için ikinciye verilecektir.

B. Sertifikalar: Elektronik sertifikalar, zamanında giriş yapan herkes için indirilebilir hale getirilecektir.

VIII. KULÜP YARIŞMASI:
Kulüp puanı, üyeler tarafından gönderilen günlüklerden alınan toplam puandır. İki ayrı kulüp yarışması kategorisi vardır.

A. ABD Kulüpleri: Katılım, kulüp alanının merkezinden 250 millik bir yarıçap içinde ikamet eden kulüp üyeleriyle sınırlıdır.

B. DX Kulüpleri: Katılım, kulübün bulunduğu EITHER DXCC ülkesinde VEYA kulübün merkezinden 400 km'lik bir yarıçap içinde ikamet eden kulüp üyeleriyle sınırlıdır.

C. Genel Kulüp Kuralları:
Ulusal kuruluşlar (örn. JARL, REF veya DARC) kulüp yarışmasına katılmaya uygun değildir.
Tek operatör girişleri yalnızca bir kulübe katkıda bulunabilir. Çok operatörlü puanlar, operasyona katılan kulüp üyelerinin sayısının yüzdesi olarak birden çok kulübe tahsis edilebilir. Günlük girişi tam kulüp adını (ve çok işlemli ise kulüp tahsislerini) yazmalıdır.
Bir kulübün sonuçlarda listelenmesi için en az dört günlük alınması gerekir. Kontrol günlüğü girişleri kulüp skoru için sayılmaz.
"İkamet etmek" kelimesi şu şekilde tanımlanacaktır: Daimi veya sürekli olarak ikamet etmek veya bir kişinin yasal amaçlarla sabit, kalıcı ve asıl mesken olarak bir yeri işgal etmek.

IX. ŞARTLARIN TANIMLARI:
A. İstasyon yeri: Tüm vericilerin, alıcıların, amplifikatörlerin ve antenlerin bulunduğu alandır. Tüm vericiler, alıcılar ve amplifikatörler 500 metrelik tek bir daire içinde olmalıdır. Antenler, RF iletim hatları ile vericilere, alıcılara ve amplifikatörlere fiziksel olarak bağlanmalıdır.

B. QSO bulma yardımı: Operatöre bir sinyalin çağrı işaretini veya çarpan tanımlamasını sağlayan herhangi bir teknolojinin veya başka bir kaynağın kullanılması. Bu, bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir CW kod çözücünün, DX kümesinin, DX tespit web sitelerinin (örneğin, DX Zirvesi), yerel veya uzak çağrı işaretinin ve frekans kod çözme teknolojisinin (örneğin, CW Skimmer veya Reverse Beacon Network) kullanımını veya diğer bireyleri içeren işletme düzenlemeleri.

X. TÜM GİRİŞ YAPANLAR İÇİN GENEL KURALLAR:
C. Katılımcılar, gönderdikleri puanları etkileyebilecek herhangi bir faaliyet gerçekleştirirken seçtikleri kategori sınırları içinde hareket etmelidir.

B. Her giriş için farklı bir çağrı kodu kullanılmalıdır. Katılımcının puanına yardımcı olmak için yalnızca katılımcının çağrı kodu kullanılabilir.

C. Herhangi bir bantta seçilen kategorinin toplam çıkış gücü sınırlamasını aşmayın. Herhangi bir zamanda herhangi bir banttaki toplam çıkış gücü, aktif amplifikatörün / amplifikatörlerin son çıkışında ölçülür.

D. Kendini tespit etmeye veya tespit edilmeyi istemeye izin verilmez.

E. Tüm işlemler tek bir istasyon konumundan yapılmalıdır. Tüm vericilerin, alıcıların ve antenlerin fiziksel konumu tek bir istasyon konumunda ise uzaktan çalışmaya izin verilir. Uzaktan çalıştırılan bir istasyon, tüm istasyon lisansına, operatör lisansına ve kategori sınırlamalarına uymalıdır. Kullanılan çağrı işareti, istasyon konumunun Düzenleyici Otoritesi tarafından verilmiş veya izin verilmiş olmalıdır.

F. İstasyon konumu dışındaki uzak alıcılara izin verilmez.

G. Bir bant üzerinde aynı anda yalnızca bir sinyale izin verilir. Aynı bant üzerinde iki veya daha fazla verici bulunduğunda, herhangi bir zamanda birden fazla sinyali önlemek için bir donanım cihazı KULLANILMALIDIR.

H. Bir bant üzerinde iki veya daha fazla frekansta dönüşümlü CQ'lara izin verilmez.

I. Tüm iletişim talepleri, çağrılara yanıtlar ve çağrı işaretlerinin ve yarışma değişimlerinin kopyalanması, yarışma süresi boyunca yarışmanın modu ve sıklıkları kullanılarak yerine getirilmelidir.

J. Yarışmadan sonra kaydedilen çağrı işaretlerinin ve görüşmelerin herhangi bir veri tabanı, kayıt, e-posta veya QSO'ları onaylamak için diğer yöntemler kullanılarak düzeltilmesine izin verilmez.

K. Kaydedilen çağrı işaretleri, QSO sırasında katılımcıların havadan alıp verdikleriyle aynı olmalıdır.

L. ITU Bölge 1 istasyonları için: SSB (PH) yarışması hafta sonu boyunca 40m bandında 7200 KHz'in üzerinde iletim yapılmasına izin verilmez.

M. ITU Bölge 1 istasyonları için: yarışma hafta sonları 1810 KHz'nin altında iletim yapılmasına izin verilmez.

XI. LOG TALİMATLARI:
Tüm katılımcılar için logların elektronik olarak gönderilmesi gerekir .

A. LOG, her bir kişi için aşağıdakileri göstermelidir:
UTC olarak doğru tarih ve saat, frekans (veya bant), çalışılan istasyonun çağrı işareti, gönderilen değişim ve alınan değişim. Gerekli tüm bilgileri içermeyen bir günlük, Checklog olarak yeniden sınıflandırılabilir. Kişiler tamamlanır tamamlanmaz günlüğe kaydedilmelidir. Dünya, Kıta ve ABD ödülleri için yarışan istasyonlar, günlükteki tüm kişiler için doğru frekanslar sağlamalıdır.

B. Tek bant katılımcılarının , diğer gruplarda olsa bile yarışma süresi boyunca yapılan tüm bağlantıları dahil etmeleri gerekir . Puanlama amacıyla yalnızca Cabrillo başlığında belirtilen bantta yapılan kişiler dikkate alınacaktır. Kişilerin yalnızca bir bantta olduğu günlükler, tek bantlı girişler olarak sınıflandırılacaktır.

C. CABRILLO dosya formatı, günlükler için standarttır.
CABRILLO dosya başlığının doldurulmasıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için www.cqwpx.com/cabrillo.htm adresine bakın.
Başlığın doğru şekilde doldurulmaması, girişin yanlış kategoriye yerleştirilmesine veya bir (checklog)Kontrol Günlüğü olarak yeniden sınıflandırılmasına neden olabilir. Not: ABD istasyonları, CABRILLO başlığında istasyon konumunu belirtmelidir (örn. LOCATION: OH).

D. Web yüklemesi, log gönderiminin tek yöntemidir. Günlüklerin web yüklemesi < www.cqwpx.com/logcheck/ > adresinde mevcuttur . Alınan tüm günlükler e-posta yoluyla onaylanacaktır. Alınan günlüklerin bir listesi < www.cqwpx.com adresinde bulunabilir. >

E. CABRILLO OLMAYAN elektronik loglar için talimatlar: Bir CABRILLO format logu gönderemiyorsanız, lütfen başka bir format gönderme konusunda yardım için Yarışma Direktörü ile iletişime geçin.

F. Giriş Onayı: Alınan tüm günlükler e-posta ile onaylanacaktır. Alınan günlüklerin bir listesi < www.cqwpx.com adresinde bulunabilir. >.

G. Log geri çekilmesi: Bir katılımcı, teslim edilen günlüğü günlüğün son tarihinden itibaren 30 gün içinde herhangi bir nedenle geri çekebilir. Talimatlar için Yarışma Direktörü ile iletişime geçin.

XII. LOG SON GÖNDERİ  TARİHİ:
A. Tüm girişler, yarışmanın bitiminden sonra BEŞ (5) GÜN İÇİNDE gönderilmelidir:
SSB günlükleri en geç 2359 UTC 2 Nisan 2021, CW en geç 2359 UTC 4 Haziran 2021 günlüğe kaydedilir. geç bir günlük olarak kabul edilmektedir.

B. < direktör@cqwpx.com > adresine e-posta ile bir uzatma talep edilebilir . Talep, meşru bir neden belirtmeli ve son günlüğe kaydetme tarihinden önce alınmalıdır. Uzatmalar yalnızca Yarışma Direktörü tarafından onaylandıktan sonra verilir.

C. Son teslim tarihinden sonra gönderilen günlükler sonuçlarda listelenebilir ancak ödül için uygun değildir.

XIII. KARALAR-YARGILAMAK:
CQ WPX Yarışma Komitesi, yarışma girişlerini kontrol etmekten ve karara bağlamaktan sorumludur.
Katılımcıların kurallara ve en iyi amatör radyo uygulamalarına uymaları beklenir.
Müsabaka kurallarının ihlali veya sportmenlik dışı davranış, Komite tarafından disiplin cezasına yol açabilir.

A. Sportmenlik Dışı Davranış:
Sportmenlik dışı davranış örnekleri aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

a. Yarışma sırasında telefon, İnternet, anlık mesajlaşma, sohbet odaları, VoIP, sosyal medya veya web siteleri gibi amatör olmayan HERHANGİ bir radyo aracını kullanarak herhangi bir kişiyi DÜZENLEME veya ONAYLAMA.
b. Katılımcı tarafından lisans sınırlamaları dışındaki frekanslarda yapılan iletimler.
c. Bant değiştirme veya kapalı kalma süresi kurallarını karşılamak için günlükteki zamanları değiştirme.
d. Doğrulanamayan aşırı QSO'lar veya doğrulanamayan çarpanlar için kredi almak.
e. Diğer bantlarda aşırı bant genişliğine sahip sinyaller (örn. Sıçrama, tıklamalar) veya harmonikler.
f. Çağrı işaretlerini göndermeden 3'ten fazla kişi oluşturan istasyonlar.

B. Disiplin İşlemleri: Bir ihlal durumunda, yarışmacı, Komitenin takdirine bağlı olarak diskalifiye edilebilir.

DİSKALİFİYE:
Giriş, yayınlanan sonuçların sonunda listelenecektir ve ödül için uygun değildir.
Komite eylemlerinin bildirimi, günlük sunumu ile sağlanan adrese e-posta ile gönderilecektir. Katılımcının kararı Yarışma Direktörüne itiraz etmek için beş günü vardır. Bu süreden sonra karar kesindir.
Bir katılımcı, teslim edilen günlüğü herhangi bir nedenle son günlüğün son tarihinden itibaren 30 gün içinde geri çekebilir. Talimatlar için Yarışma Direktörü ile iletişime geçin.
Komite, kayıt veya diğer bilgileri incelemesine dayalı olarak herhangi bir girişin kategorisini değiştirme hakkını saklı tutar.

C. LOG Kontrolü: Tüm loglar özel yazılım ve insan yargısı kullanılarak kontrol edilir.

Yinelenen kişiler ek ceza olmaksızın kaldırılır.
Hatalı olarak alınan değiş tokuşa sahip kişiler ek ceza olmaksızın kaldırılır.
Diğer günlükte bulunmayan çağrı işareti hataları veya çağrı işaretleri kaldırılır ve bu kişi için QSO puan değerinin iki katı ceza alır.
Çoklu operatör girişleri için bant değiştirme kurallarını karşılamayan kişiler ek ceza olmaksızın kaldırılır.

XIV. BEYAN:
Bir CQ WPX Yarışma glogu göndererek ve CQ WPX Yarışma Komitesinin bu günlüğü inceleme ve değerlendirme çabalarını göz önünde bulundurarak, bir katılımcı koşulsuz ve geri alınamaz bir şekilde aşağıdakilere sahip olduğunu kabul eder:
 1) Yarışma kurallarını okuyup anladı ve bunlara bağlı kalmayı kabul eder,
 2) İstasyon yeri için amatör radyoya ilişkin tüm kural ve yönetmeliklere göre çalışır,
 3) Log girişinin halka açık hale getirilebileceğini kabul eder ,
 4) Diskalifiye verilmesini kabul eder ve Komitenin diğer kararları resmi ve kesindir.
Bir katılımcı yukarıda belirtilenlerin tümünü kabul etmeyecekse veya kabul edemeyecekse, başvuruyu göndermemeli veya girişi yalnızca bir  CHECKLOG Kontrol Günlüğü olarak göndermemelidir.

CQ WPX Yarışması ile ilgili sorular CQ WPX Yarışma Direktörüne < direktör@cqwpx.com > e-postayla gönderilebilir .

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WW WPX SSB 2021
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2021, 22:55:32 »
  N1MM & AATEST
Destekliyor yarışmaya katılacak arkadaşlara başarılar dilerim. 73
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX SSB 2021
« Yanıtla #2 : 31 Mart 2021, 17:59:22 »
Log gönderenler : 31-03-2021  UTC 14:58

TA0ACL   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA1API   SINGLE-OP   ALL   HIGH      
TA1AQN   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA1ATW/3   SINGLE-OP   20M   LOW   CLASSIC   
TA1BAB   SINGLE-OP   ALL   LOW   ROOKIE   
TA1DE   SINGLE-OP   ALL   LOW      TRAC
TA1LFU   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA2AXZ   SINGLE-OP   40M   QRP   ROOKIE   
TA2BW   SINGLE-OP   15M   LOW      
TA2DE   SINGLE-OP   20M   HIGH      
TA2E   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA2IB   SINGLE-OP   15M   LOW      
TA2IJ   SINGLE-OP   ALL   LOW   TB-WIRES   
TA2L   SINGLE-OP   ALL   LOW   CLASSIC   
TA2MCD   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA2NC   SINGLE-OP   15M   LOW      
TA2OLS   SINGLE-OP   ALL   LOW      TRAC KADIKOY
TA2RG   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA2TC   SINGLE-OP   80M   LOW      
TA2UCT   SINGLE-OP   ALL   LOW   CLASSIC   BAKTRAD
TA3AWB   SINGLE-OP   ALL   HIGH      
TA3DJ   SINGLE-OP   ALL   LOW   ROOKIE   
TA3E   SINGLE-OP   80M   HIGH      STAY AT HOME-TRAC IZMIR BRANCH
TA3EP   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA3IW   SINGLE-OP   40M   QRP      
TA3P   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA3ST   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA4AHV   SINGLE-OP   80M   LOW   ROOKIE   
TA4AU   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA4IGN   SINGLE-OP   20M   LOW   ROOKIE   
TA4RC   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA7I   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA7LDU   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA7LZB   SINGLE-OP   ALL   LOW   CLASSIC   TRAC TRABZON
TA7OM   SINGLE-OP   ALL   HIGH      
TA7OYG   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA9J   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TC5OCK   SINGLE-OP   20M   LOW

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX SSB 2021
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2021, 22:37:31 »
Ön Sonuçlar : https://cqwpx.com/raw.htm?mode=ph
>50 çağrı işaretini görmek çok çok sevindirici. Herkesi tebrik ederim.

TA0ACL   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA1API   SINGLE-OP   ALL   HIGH      
TA1AQN   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA1ATW/3   SINGLE-OP   20M   LOW   CLASSIC   
TA1BAB   SINGLE-OP   ALL   LOW   ROOKIE   
TA1DE   SINGLE-OP   ALL   LOW      TRAC
TA1EAR   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA1ED   SINGLE-OP   20M   HIGH      
TA1LFU   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA2AXZ   SINGLE-OP   40M   QRP   ROOKIE   
TA2BS   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA2BW   SINGLE-OP   15M   LOW      
TA2DE   SINGLE-OP   20M   HIGH      
TA2E   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA2IB   SINGLE-OP   15M   LOW      
TA2IJ   SINGLE-OP   ALL   LOW   TB-WIRES   
TA2L   SINGLE-OP   ALL   LOW   CLASSIC   
TA2MCD   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA2NC   SINGLE-OP   15M   LOW      
TA2OLS   SINGLE-OP   ALL   LOW      TRAC KADIKOY
TA2RG   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA2TC   SINGLE-OP   80M   LOW      
TA2UCT   SINGLE-OP   ALL   LOW   CLASSIC   BAKTRAD
TA3AWB   SINGLE-OP   ALL   HIGH      
TA3DJ   SINGLE-OP   ALL   LOW   ROOKIE   
TA3E   SINGLE-OP   80M   HIGH      STAY AT HOME-TRAC IZMIR BRANCH
TA3EP   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA3IW   SINGLE-OP   40M   QRP      
TA3MTM   SINGLE-OP   ALL   HIGH      TRAC IZMIR BRANCH
TA3P   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA3ST   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA4AHV   SINGLE-OP   80M   LOW   ROOKIE   
TA4AU   SINGLE-OP   20M   LOW      
TA4CS   SINGLE-OP   40M   LOW      
TA4IGN   SINGLE-OP   20M   HIGH   ROOKIE   
TA4LSM   SINGLE-OP   40M   LOW      
TA4ORZ   SINGLE-OP   ALL   LOW   ROOKIE   
TA4RC   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA7EB   SINGLE-OP   ALL   LOW   CLASSIC   GIRESUN TELSIZ VE RADYO AMATORLERI DERNEGI
TA7I   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA7LDU   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA7LZB   SINGLE-OP   ALL   LOW   CLASSIC   TRAC TRABZON
TA7OM   SINGLE-OP   ALL   HIGH      
TA7OYG   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA8BZ   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TA9J   SINGLE-OP   ALL   LOW      
TC3A   MULTI-OP TWO   ALL   HIGH      TURKISH CONTEST TEAM
TC3B   MULTI-OP ONE   ALL   HIGH      STAY AT HOME-TRAC IZMIR BRANCH
TC3EC   MULTI-OP ONE   ALL   HIGH      
TC5OCK   SINGLE-OP   20M   LOW      
TC7G   MULTI-OP ONE   ALL   LOW      GIRESUN TELSIZ VE RADYO AMATORLERI DERNEGI
YM1KE   SINGLE-OP   ALL   LOW      YM1KE
YM2KBI   SINGLE-OP   20M   LOW   CLASSIC   
YM3KB   MULTI-OP ONE   ALL   LOW      
YM3VBR   MULTI-OP ONE   ALL   HIGH      
YM7KK   MULTI-OP ONE   ALL   LOW      GIRESUN TELSIZ VE RADYO AMATORLERI DERNEGI
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2021, 08:21:01 Gönderen: TA5FA »

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX SSB 2021
« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2021, 12:49:48 »
Kesin Sonuç ve Sertifika için bakınız  https://cqwpx.com/scoresph.htm?yr=2021&mode=SSB

Çevrimdışı TA2BS

Ynt: CQ WW WPX SSB 2021
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2021, 18:32:37 »
.