Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

10 kHz-255MHz RF Sinyal Jeneratör

(1/2) > >>

TB5CVN:

Aşağıda resim ve kodları bulunan RF sinyal jeneratörünü önce bord üzerinde denedim. Çalışması stabil olunca bir pcb çizdim. Uygulamak isteyenler için paylaşıyorum.https://dosya.co/c6skxt64o0cd/SI5351_VFO_RF_GEN_OLED_V2_JCR.rar.html

TB5CVN:
Fikir vermesi açısından birkaç resim daha...

TA2CJ:
Şükrü bey merhabalar. Bu RF Sinyal Jeneratörde AM-FM modülasyon seçenekleri
 varmı?

TA3EN:
            Şükrü Hocam Merhabalar,
            Cihaz tamiri ve QRP ile uğraşanların en çok ihtiyaç duydukları bir çalışma yapmışsınız. Tabi ki stabil çalışması çok önemli. Sİ 5351 gibi modüller de bu konuda çok iyiler. Çalıştırıp testten geçirmişsiniz. Çok güzel bir çalışma olmuş. Çok paralar verip satın almaktansa ucuza mal edip  yapmak ve yaptığını da kullanmak daha akıllıca olur.
            Hocam, resimlerden fark ettim. Sİ535'lerin çıkışları kare dalga verir. Sizin resimlerde sinüs dalgası da veriyor. Resimlere daha dikkatli baktım. Ama  bir taneden başka bobin bobin göremedim. Sanırım o bobini de  arduino'yu beslemede kullanmışsınız. Herhalde  filtre elemanlarını arduino'nun veya si5351'in altında olduğuna karar verdim.
            Çalışmalarda başarılarının devamını dilerim.          73...             TA3EN         H.KARAGÖZ           www.ta3en.com

TB5CVN:
Şafak Bey Merhaba,
Malesef modülasyon seçimi yok.

Hüseyin Hocam Merhaba,
Hocam bu SI5351 malesef AD98 serisi kadar sinyal şeklinde başarılı değil. bazı aralıkta bakıyorsun sinüs, bazı yerde kare dalga bir filtreden ben geçirmedim.  Ancak çıkışa bir filtre uygulansa olabilir aralıkta oldukça geniş olunca bir filtre kurtarmaz tabi yani hocam uzun lafın kısası filtre tasarım ve hesaplama işi benim gibi bir ilkokul öğretmenini aşıyor :) bizimki hobi iddamız yok.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git