Gönderen Konu: ALL AFRICA INTERNATIONAL CONTEST 2020  (Okunma sayısı 317 defa)

Çevrimdışı TA4RC

ALL AFRICA INTERNATIONAL CONTEST 2020
« : 17 Eylül 2020, 22:03:46 »

AFRİKA ÜLKELERİ ULUSLARASI YARIŞMASI

SADECE AFRİKA ÜLKELERİ İLE CW SSB RTTY GÖRÜŞEBİLİRSİNİZ.

Bu tüm mod yarışmasının amacı Afrika'da yarışmayı teşvik etmektir.

Dünya çapındaki tüm katılımcı istasyonlar yarışma süresi boyunca herhangi bir ülkede çalışabilir, ancak Afrika'dan radyo amatörleri olan QSO'lar, puanlama mekanizmasında verilen daha yüksek puanlarda yansıtıldığı gibi teşvik edilir. Afrika DXCC kuruluşları, yarışma sırasında yayınlanan ARRL DXCC AF listesine göre geçerli olanlar olarak tanımlanır.

2. Tarih

19 EYLÜL/20 EYLÜL 12: 00 UTC

3. Gruplar

160, 80, 40, 20, 15 ve 10 metre, ülkenize ve bu bantların kullanabileceğiniz kısım (lar) ını yöneten özel lisans gerekliliklerine göre 12, 17, 30 veya 60 metrelerde hiçbir QSO yarışmasına izin verilmez.

4. Modlar

CW, RTTY ve SSB. Yarışmacılar tek bir mod kategorisine girmeyi (teklif edildiğinde - aşağıdaki "Giriş Kategorileri" ne bakın) veya karma mod yarışmacı olarak yer almayı seçebilirler. Karışık mod girişleri, bant başına her modda aynı istasyonda bir kez çalışabilir (daha fazla ayrıntı için bkz. "Giriş Kategorileri").

5. Kayıt(LOG) Gönderimleri yarışmadan sonra en geç 15 gün içinde gönderilmelidir.
  contest@sarl.org.za adresine gönderilmelidir.

6. Ödüller Yayınlanan sertifikalar verilecek, basılacak ve şu adrese gönderilecektir: -

- Yarışma için her kategoride
en yüksek puan alan katılımcı - Kıta başına her kategoride 
en yüksek puan alan katılımcı  - ITU bölgesi başına genel olarak en yüksek puan alan katılımcı (herhangi bir kategori)
- Kıta başına her yıl en yüksek Çaylak puanı

Elektronik sertifikalar verilecek ve e-posta ile gönderilecektir: 
Girilen her bir kuruluştan her kategoride birinci ve ikinci sırada yer alan katılımcılar

7. Sonuçlar Sonuçlar, son başvuru tarihinden iki ay sonra Güney Afrika Radyo Ligi web sitesinde www.sarl.org.za adresinde yayınlanacaktır  .

8. Giriş Kategorileri

Tüm kategoriler için, kendi kendini spot hariç clusterlar serbesttir.

Tek Operatörlü Tek Verici
Tek bant
Yalnızca telefon, yüksek, düşük ve QRP güç seviyeleri
Yalnızca CW, yüksek düşük ve QRP güç seviyeleri
Yalnızca RTTY, yüksek düşük ve QRP güç seviyeleri
Karışık mod, yüksek düşük ve QRP güç seviyesi
Tüm grup
Yalnızca telefon, yüksek, düşük ve QRP güç seviyeleri
Yalnızca CW, yüksek düşük ve QRP güç seviyeleri
Yalnızca RTTY, yüksek düşük ve QRP güç seviyeleri
Karışık mod, yüksek düşük ve QRP güç seviyeleri
Tüm çalıştırma ve kayıt işlevlerini bir kişi gerçekleştirir ve istisnasız herhangi bir zamanda yalnızca bir iletilen sinyale izin verilir. Karma moddaki katılımcılar, bant başına mod başına bir kez stat iyonu çalıştırabilir.
Tek Operatörlü İki Telsiz
Tek modlu tüm bant, düşük güç
Tek modlu tüm bant, yüksek güç
Karışık mod tüm bant, yüksek güç
Karışık mod tüm bant, düşük güç
Çok Operatörlü Tek Verici
Tek bant
Karışık mod yüksek güç
Karışık mod düşük güç
Tüm grup
Karışık mod yüksek güç
Karışık mod düşük güç
Çok Operatörlü Çoklu Verici
Karışık mod tüm bant, yüksek güç
Karışık mod tüm bant, düşük güç
Tüm Çok işlemli çabalar karma mod kategorisine girmelidir. Çok işlemli veya SO2R QRP güç seviyesi yoktur. İstasyonlar, bant başına mod başına bir kez çalıştırılabilir.

Tüm kategorilerde, çapraz mod, çapraz bant ve tekrarlayıcı kontaklarına 
izin verilmez.

9. Çaylak(rokie) Ödüllerine Uygun Kategoriler

AMA yarışmasındaki çaylak ödülleri, yeni lisans amatörleri için çalışma prosedüründe esneklik ve beceri gösteren çabaları ekip çabalarından ziyade bireysel olarak ödüllendirmeyi amaçlamaktadır. 1.1.4 ve 1.2.4 kategorileri için mevcutturlar. İlk kez yarışma tarihinde veya yarışma tarihinde iki yıldan daha kısa bir süre önce ehliyet aldıysanız, log gönderiminizi bir çaylak giriş olarak işaretleyebilirsiniz. Çaylak kategorilerinden birine girerseniz, aynı yarışmaya farklı bir kategoriye giremezsiniz. Acemi olarak girmeniz zorunlu değildir, bu şekilde kalifiye olursanız, çaylak olmayan kategorilerden herhangi birine girmeyi de seçebilirsiniz.

10. Yarışma Değişimi Değişim , RS (T) değerinizdir (günlük kontrol işlemi sırasında kontrol edilmez), ardından "001" den başlayan artımlı bir seri numarası gelir. Modları veya bantları değiştirmek, farklı seri numarası aralıkları gerektirmez, yani seri numarası, tekli veya çok işlemli çalışmalar için herhangi bir kategoride QSO'ları kaydettiğinizde sırayla "001" den yukarı doğru ilerler. Her QSO için bir RS (T) ve seri numarasından oluşan eksiksiz bir değişim kaydedilmelidir. ta4rc 599 001  , ta5fa 59 001 gibi

11. Güç Seviyeleri Bu yarışmanın amaçları için, tüm katılımcılar giriş kategorilerini belirlerken aşağıda belirtilen güç seviyelerine (Zirve Zarf Gücü veya PEP olarak ifade edilir) uymalıdır. Buna ek olarak, tüm katılımcılar, müsaade edilen güç ve diğer düzenlemelerle ilgili kendi özel lisans gereksinimlerine uymalıdır; bunlar, yarışmada çalışırken yarışma tanımlı güç seviyelerinin önüne geçer.

QRP, vericideki anten bağlantı noktasında veya güç amplifikatöründe (kullanılıyorsa) ölçülen 5 watt PEP veya daha az olarak tanımlanır.
Düşük güç, 5 watt'tan fazla PEP olarak tanımlanır, ancak vericide veya güç amplifikatöründe (kullanılıyorsa) anten portunda ölçülen 100 watt PEP'den fazla değildir.
Yüksek güç, 100 watt'tan fazla PEP olarak tanımlanır, ancak vericide veya güç amplifikatöründe (kullanılıyorsa) anten portunda ölçülen 1 500 watt PEP'den fazla değildir.

1 2. Puanlar, çarpanlar ve puanlama

Puanlar
Afrika varlıkları olan tüm QSO'lara 10 puan, puan verilir; diğer tüm QSO'lara 1 puan verilir. 

Bant çarpanı
Bant çarpanı, bant bazında belirlenir. 
Bant çarpanı, çalışılan her AF-DXCC varlığı için, üç çalışma modunun her biri için birer birer artar: CW, SSB ve RTTY.

Bant puanı

Bant skoru, bant puanlarının bant çarpanı ile çarpımıdır. Bant puanı = (bant puanları) X (bant çarpanı) Toplam puan

Toplam puan, tüm grup puanlarının toplamıdır. Toplam puan = 10 m bant skoru + 15 m bant skoru + 20 m bant skoru + 40 m bant skoru + 80 m bant skoru + 160 m bant skoru

12. AF Varlık Tanımı

Bu yarışmanın amaçları doğrultusunda, Afrika kuruluşları, halihazırda gerçekleşmekte olan yarışmanın zamanında / yılında yayınlanan standart ARRL DXCC AF listesine göre değerlendirilir.
Gemi temelli ve havacılık istasyonları çalıştıkları zaman sadece 1 puan sayılır ve yarışma süresi boyunca uluslararası veya karasularında bulunmalarına bakılmaksızın çarpan olarak sayılmaz.
13. Cabrillo Bilgileri QSO : Gerekli bilgi alanları ve biçim. 

——– bilgi gönderildi ——- ——- bilgi rcvd ——– QSO: sıklık mo tarih saat araması ilk değişim çağrısı ilk değişim QSO: ***** ** yyyy-aa-gg nnnn ****** ******* nnn ****** ************* nnn ****** n QSO: 28080 RY 2014-09-12 0531 ZS6A 59001 W1AW / 5 59 073 0
 
 

Sütun 81 için not (verici numarası): MULTI-TWO kategorisi için, günlükteki son sütun QSO'yu hangi vericinin yaptığını gösterir. 0 veya 1 olmalıdır. Bu sütun diğer kategoriler için gerekli değildir.

14. Genel

Giriş Koşulları: Her katılımcı, bu belgede belirtilen hükümlere bağlı kalmayı kabul eder. Güney Afrika Radyo Ligi Yarışma Komitesinin kararları nihai ve bağlayıcıdır.
Herhangi bir yolla paket üzerinde kendi kendini tespit etme kullanımı, bu yarışmanın ruhu ve amacı ile tutarsızdır.
Yarışma süresi boyunca iletişim talep etmek için amatör olmayan telsiz iletişim araçlarının (örneğin telefon veya internet) kullanılması, bu yarışmanın ruhu ve amacı ile tutarsızdır.
Yarışmada tercih edilen segmentlerin bölgesel bant planlarına dahil edildiği durumlarda, katılımcılar bunları gözlemlemelidir.
Cezalar ve diskalifiye: Bu belgede belirtilen hükümleri ihlal eden katılımcılar, yarışma komitesi tarafından kararlaştırılan puan kesintisine veya ciddi durumlarda diskalifiye edilmeye tabi tutulabilir.
Yinelenen QSO'lar herhangi bir ceza almaz, ancak ek puanlar için de sayılmaz.
Antenler hariç tüm vericiler ve alıcılar 500 metrelik bir daire içinde yer almalıdır.
Uzaktan alım veya iletme kurulumlarının kendi varlığınızın dışında kullanılması yasaktır.
Sayın TA5FA takibe başlamışsınız teşekkür ederim...İnşallah daha da iyi olacaksınız.Size ihtiyacımız var..de TA4RC Ali başarılar