Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

4926 tamsat kit modifiye serüveni

<< < (6/6)

TA3OAS:
sizlerin alıp uygulayacağınız tamsat kitlerde ilk açılışında
uhf cıhazlar için *998♯
vhf cıhazlar için *999♯
tuşlamalısınız. :)
lütfen mart 2020 tarihli aselsan 48XX TAMSAT modifikasyon kit kılavuzu V3.0 okuyunuz. benim gibi uğraşmak zorunda kalmazsınız.

TA3OAS:
Arduino nun kendi programı ile hex dosyalarını yükleyemiyorsunuz bu denendi. 😁 Benim gibi Arduino yu daha önce hiç kulanmadıysanız içinde mevcut programında sile bilirsiniz.
Buna benzen bir durum olursa XLOADER programı ile tamsat kitinizi yükleye bilirsiniz. Hatta elinizdeki eski versiyon kitinizi yükseltme ihtimaliniz de var.
Ben silinen hex dosyamı yükleyerek ve ilk açılışta *998♯ tuşlayip tamsat kitli bir uhf telsize kavuştum. Allah herkesin gönlüne göre versin. İnşallah buna benzer çalışmalar diğer ASELSAN telsizler içinde yapılır, biz amatörlerin hizmetine sunulur.
Tamsat kiti ayrılan zaman ve emek boşa gitmeyeceğini garanti ederim.
Ayrıca bunun hazırlanmasında emeği geçen
Bariş Dinç TA7W
RUHA Uslu TA2IRU
Cem Karagöz TA2GY
Süleyman Öztürk TA4LSX
Buradan Yorumlarıyla, gerekse telefondan yol gösteren amatör arkadaşlarıma
Ve
 Tüm TAMSAT camiasına teşekkür ediyorum.

TA2OD:
 XLOADER Proğramıyla bende v3 yaptım yanlız bende sorun var cihaz tx yapıyor fakat dinleme esnasında ton sqelçi açmadıktan sonra dinleme yapmıyor.
 v1.0 da iken sadece mandala bastığımda rx ve tx led leri aynı anda yanıyor. Sıkıntının nereden kaynaklandığını bilemiyorum entegreleri söküm esnasında ya bir yerlere hasar verdik öyle oldu yada yazılımsal sıkıntı var diye düşünüyorum.
Her ihtimale karşı bir tane daha kontrol kartı hazırlayıp deneme yapacağım öncesinde bir kart daha hazırlamıştım ondada cihazı on off yapamıyordum sürekli açık kalıyordu.

TA3OAS:
sorun yazılımsal da ola bilir. şöyle ki benim cihazda sgulehc bastırma kapatılmış gibi RX de. sgulehcin ayarı düşükmüş gibi. Ben bunu sorun olarak görmedim sgulehcin değerleni nasıl yükseltirim arayışındaydım. bir ihtimalde onunla ilgili ayak için gerekli işçiliğim iyi olmadığı için görev yapmıyor diye düşündüm.
bu maceraya atılırken fikir vermesi için almış oldugum eski versiyon tamsat kit te bazı bacaklar fonksiyonel değil diye kullanılmamıştı. sizdeki tamsat kit cihaza her bacağı ile irtibatlandırılmış mı buna bakmak gerek bence.

TA6ALI:
Hocam Merhaba. Acaba bıttımı merak ettım. Bende kitin gelmesını beklıyorum.  Cihazın güç kablosu elimde yoktu dün KArt üzerinden ek alarak dışarıya kablo çıkarttım ve cihaz çalıştı.  Ptt kargonun aramasını beklıyorum.

ta6ali 73

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git