Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

4926 tamsat kit modifiye serüveni

<< < (5/7) > >>

TA3OAS:
Söz konusu kabloyu iptal ettim.
Her işte olduğu gibi bunda da suprizler oldu.
4926 uhf cihazım vhf gösterge ile açıldı. 😁😁
Artık gerekli kontrolleri iftardan sonraya bırakıyoruz.

TA3OAS:
Tamsat kiti takmış olduğum, 4926 uhf cihazım vhf frekanslarını gösterince sorunun tamsat kitte yüklü olan porogramdan kaynaklandığına karar verdim. Biraz arduino çalışmak gerek. 😁
Bu arada kontrol kartlarının benzerliği dikkatimi çekti. Yeni yapmış olduğum tamsat kitli 4926 nin kontrol kartını olduğu gibi 4822 cihazıma aktardım. Sürpriz cihaz çok güzel çalışıyor. Tüm düğmeleri kontrol ettim. Anten analizörü hariç scan ve diğer fonksiyonlar  hepsi çalışıyor.

TA3OAS:
Tabiki macera bitmedi. Şu an %50 başarılı buluyorum kendimi. Tamsat kitim çalıştı.
4926 kısmında ilerleme sağladıkça paylaşımlarım devam edecek.

TA2OD:
Sizin kitte hangi versiyon yüklü

TA3OAS:
Benim kitte her iki versiyon (uhf-vhf) yüklü. Bana gelen mealde de belirtmişlerdi.
Benim en bahtsızliğim. Yeni tamsat sitesinden haberim olmaması. ( https://yeni.tamsat.org.tr/tr/ ) bu yeni sitede yayınlanan tamsat kiti kurulumunda adamlar belirtmişler. Her iki band da mevcut siz hangisini istiyorsanız #0151* şeklinde tuslayin diye.
Ayrıca macera daha bitmedi. Uhf hex dosyası yüklerim diye Arduino yu bilgisayara bağladım. İçinde ne vardı 4800 yeni hex dosyasını yükleyeyim derken kitin içini sildim.
Neyse biz amatörüz önümüzdeki maçlara bakacağız.😁😁

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git