Gönderen Konu: Sanal İşletim Sistemi Kurarak Cihaz Programlama  (Okunma sayısı 5051 defa)

Çevrimdışı TA1OES

Sanal İşletim Sistemi Kurarak Cihaz Programlama
« : 11 Kasım 2019, 23:48:02 »
Win 64 bitte ASELSAN T4000 çalışmıyor çözümü 32 bit sanal işletim sistemi kurarak buldum. Bu sistemde Win XP de çalışan tüm
programları kullana bilirsiniz. Linkte tüm görselleri ve gerekli programları paylaştım. Tüm arkadaşlara kolay gelsin.

https://yadi.sk/d/KBiHhNyOwW6_SA

Çevrimdışı TB6BHK

Ynt: Sanal İşletim Sistemi Kurarak Cihaz Programlama
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2019, 20:49:28 »
 Enis Sarıca Kardeş

Eline emeğine sağlık. Bir meselenin çözümünü yazmışsın. Birçok şeyler yazılabilir ama yazıların ne kadarından istifade edilir.?
 Linklerinize baktım, sanki bana bulutlara girecekmişim gibi geldi.  Bulutlarda dosya oluşturmak bedava değiL, email istiyorlar, şifre bulacaksın,  kullanım koşullarını kabul edeceksin,
 Oturduğum yerde gökteki dosyaları  nasıl kontrol ederim?
14 kasım 2019 bu akşam ekranın solunda birşeyler gördüm oradan  Tüm dosyalar.rar dosyasını kopyaladım,. benim programlar bu rar dosyasını  açamadı. Bozuk veya tanınmamış gibi bir yazılar çıkıyor.  xp içinde durum aynı Pdf dosyasının yazıları küçük ama okumaya çalışacağım.  Şimdilik durum böyle
73     Hüsnü Köktürk

Çevrimdışı TA3Q

TA Callbook kaydı

Türker Ali Başlayıcı
    MANİSA
  • OM/YL
  • Amatörlük ruhu yaşatanlar daim olsun
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2019, 22:26:13 »
Hüsnü ağabey;

Affına sığınarak kullanmış olduğun winrar programını güncelleme yapman gerekir diyeceğim. Bende önce kontrol ettim hata mı var diyecekken winrar güncelleme yapınca hatamı fark ettim, belki çözüm bu noktadadır. İSO dosyası mı diye öncede bakmışlığım oldu.
73
TA3Q
TÜRKER ALİ BAŞLAYICI

QTH locator:KM38
ESKİ ÇAĞRI İŞARETİM TA8EF

Çevrimdışı TB6BHK

« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2019, 16:36:59 »

Türker Ali  Başlayıcı
İlginizden memnun oldum. Yazınızı okuduktan sonra rar dosyalarını    76-zip File Manager ile okuttum, başarılı.
 Okuyamama probleminin ardında esasen daha fazla olumsuzluklar var. O da arşiv dosyalarını dolaşırken,belki  sağlam dosyaları hasarli sanıp, şu şu hasarlı dosyaları sileyim fikri.  Aynı şekilde Orta ucu emiter olan bir transistörü (kollektör farzederek) ölçerken, bozukmuş atayım gitsin denmesi gibi...
Yıllar önce  hatırlamadığım bir programın güncel olanını alıp kullanırdık. Günceli buldum, ama benim bilgisayar bu eski program, güncelini getir diyordu. Programı aldığım uzman kişi sen kurmayı bilmiyorsun dedi ve zahmet edip bulunduğum eve geldi. O da güncel olmayan program raporunu aldı.
Birkaç gün sonra kazara olayı çözdüm. Bilgisayarımın takvim ve saat bölümüne bakınca ileri bir tarihi gösterdiğini farkettim. Aynı tarihlerde Ankarada bir bilgisayarcı proramın güncelini bulamadım çalışmıyor deyince
--Bilgisayarının tarihini biraz geri al sonra çalıştır dedim.   Program çalışınca adam bayağı şaşırdı.  (tabii şimdiki programlar uyanık bu numaraları yutmuyorlar)
Konu ile ilgili benim yeni problemlerim daha var.
  Windows USB DWD tool pogramıyla DWD ye kayıt yapabiliyorum ama USB belleğe kayıt yapamıyorum. Sebebi  benim bilgisayarda sürücü harf sırası   A-B-C-D-E.. şeklinde. USB sürücüm gelelde  F harfindedir   Oysa Mikrosoftun DWD Tool programı A ve B harfini görmediğinden  C ile başladığından  USB yi  bazan H bazan  G harfine yerleştiriyor.
Yani iki harf ileri. 
DWD içinde CD rom yoksa  DWD harfi D oluyor.  İçinde CD rom varsa    D- E olarak iki harf oluyor.  USB yi kullanabilmem için iki adet boş USB gözünü Flash disklerle kapatmam gerekiyor
73       Hüsnü Köktürk     husnu66tr@yahoo.com

Çevrimdışı TA2NUH

« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2020, 18:47:06 »
...Konu ile ilgili benim yeni problemlerim daha var.  ... DWD içinde CD rom yoksa  DWD harfi D oluyor.  İçinde CD rom varsa    D- E olarak iki harf oluyor.  USB yi kullanabilmem için iki adet boş USB gözünü Flash disklerle kapatmam gerekiyor ...

Hüsnü hocam, sürücü harflerini değiştirmek sizin sorununuzu çözebilir belki. Şu adresteki tarifi denemenizi önerebilir miyim?

https://www.chip.com.tr/blog/soulmy/donanimlarinizin-surucu-harfini-degistirin_4446.html
"...Paramız yoktu. Bu büyük kuvvetten mahrumduk. Bizim elimizde tek kuvvet vardı: telgraf direkleri..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı TA1MD

« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2021, 19:47:47 »
Kurulumu yaptım, T4000'i çalıştırmaya çalışınca, "16-Bit Windows programı çalıştırılamıyor" uyarısı alıyorum.
"T4000.exe dosyası (veya bileşenlerinden biri) bulunamadı" diyor. Nasıl çözebilirim? Kullandığınız T4000 yazılımını link vermeniz mümkün mü?