Gönderen Konu: CQ WW WPX Contest, SSB 2019  (Okunma sayısı 1572 defa)

Çevrimdışı TA5FA

CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« : 25 Mart 2019, 00:59:26 »


Bakınız Türkçe kurallarımız yayınlandı https://www.cqwpx.com/rules/rules_tr.pdf

CQ World-Wide WPX 2018 Yarışması
SSB: Mart 30-31, 2019 CW: Mayıs 25-26, 2019
Başlangıç: 0000 UTC C.tesi Bitiş: 2359 UTC Pazar
I. Amaç: Radyo Amatörlerinin dünya çapında mümkün olduğunca çok istasyon ve prefix ile QSO yapmalarını sağlamak.
II. Çalışma Süresi : 48 saat. Tek operatör en fazla 36 saat çalışabilir minimum 60 dakika dinlenme süresi vardır bu süre zarfında log kaydı olmamalıdır. Çoklu operatörler için saat kısıtlaması yoktur 48 saat full çalışabilirler
III. Bandlar: 1.8, 3.5, 7, 14, 21, ve 28 MHz bandları kullanılabilir. Band planlarına riayet maksimum şarttır (IARU Band planları)
IV. QSO Değişimi : RST raporu + 001 'den başlayan seri numarası değişimi yapılır
Not: Çoklu-iki radyo ve Çoklu-sınırsız radyo katılımları için her band için ayrı seri numarası blok-dizinleri kullanılabilir (Multi-Two ve Multi-Unlimited olarak geçer)
V. PUANLAMA/SKOR:
A. Skor: Skor sonucu toplam QSO puanları ile Toplam multipuanların çarpımına eşittir.
B. QSO Puanları: Bir istasyon her band içinde aynı istasyonla bir defa QSO yapabilir
Hesaplama:
1. Farklı Kıt'a istasyonları ile 28, 21 ve 14 MHZ QSO'ları için (3) puan, 7, 3.5 ve
1.8 MHZ QSO ları için (6) puan.
2. Aynı Kıt'a farklı ülke istasyonları ile 28, 21 ve 14 MHZ QSO'ları için (1) puan,
7, 3.5 ve 1.8 MHZ QSO'ları için (2) puan
3. Aynı ülke istasyonları ile band ayırmaksızın QSO'ları için (1) puan
C. Prefix Çarpanları: Her prefix her banda ilk ve tek kez çarpan alır.
1. ÖNEK-PREFİX çağrı işaretinin ilk harf ve rakam kombinasyonunu oluşturan kısmıdır. Örnek: N8, W8, WD8, HG1, HG19, KC2, OE2,OE25, LY1000, vb.
numaralandırma, yazı, ya da aynı sırayla herhangibir fark ayrı bir önek-prefix olarak sayılacaktır.
2. Özel etkinlik çalışmalarında benzersiz Önek-Prefix li çalışmalar teşvik edilmelidir. Örnek: TC2DX Önek-Prefix o ülkenin lisanslama kurumları tarafından verilmektedir..
VI. GİRİŞ KATEGORİLERİ:
A. Single Operator / Tek Operatör Kategorileri: Tüm yarışma operasyonu boyunca log kayıt ve radyo-telsiz kullanımı sadece 1 ve aynı operatör ile yapılabilir. Tüm operasyonda sadece 1 Radyo-telsiz kullanılmasına izin verilir.
1. Tek Operatör / Single Operator: Herhangibir türde QSO uyarı yardımı almak yasaktır (bakınız kural açıklaması IX.2).
a. Yüksek Güç / High Power (Tüm Bandlarda yada Tek Band): Toplam çıkış güç 1500 watt’ı aşmamalıdır.
b. Düşük Güç / Low Power (Tüm Bandlarda yada Tek Band): Toplam çıkış güç 100 watt’ı aşmamalıdır.
c. QRP (Tüm Bandlarda yada Tek Band): Toplam çıkış güç 5 watt’ı aşmamalıdır.
2. Tek Operatör Yardımlı / Single Operator Assisted: Bu kategoride katılımlarda yardım alabilirsiniz (bakınız kural açıklaması IX.2).
a. Yüksek Güç Yardımlı / High Power Assisted (Tüm Bandlarda yada Tek Band): Toplam çıkış güç 1500 watt’ı aşmamalıdır.
b. Düşük Güç Yardımlı / Low Power Assisted (Tüm Bandlarda yada Tek Band): Toplam çıkış güç 100 watt’ı aşmamalıdır.
c. QRP Yardımlı / QRP Assisted (Tüm Bandlarda yada Tek Band): Toplam çıkış güç 5 watt’ı aşmamalıdır.
B. Tek Operatör Yardımcı-Ek Kategoriler / Single Operator Overlay Categories:
Tek operatör katılımı yapanlar Cabrillo log başlığında ek satır ekleyerek aşağıda gösterilen kategorilerden biri için log sunabilirler. Tüm yardımcı-ek kategorileri Yüksek güç ve düşük güç olarak sınıflandırılmıştır.
1. Üç Bandlı / Tek Elemanlı Tribander/Single Element (TB-WIRES): Bu kategorinin amacı, antenleri sayısı ve tür kısıtlamaları nedeniyle, benzer donanımlı istasyonlar ile rekabeti sağlamaktır. Kural şöyle der: Üç Bandlı / Tek Eleman ( TB -WIRE ) : Yarışma sırasında bir aday 10 , 15 ve 20 metre( vericiden antene tek bir besleme hattı ile herhangi bir tip), yalnızca üç bandlı tek elamanlı anten kullanmak zorundadır, ve aynı şekilde 40 , 80 ve 160 metre' de
tek eleman bir anten kullanmak zorundadır. Alıcı antenleri ayrı olanlar bu kategoriye dahil değildir.
2. ACEMİ – ÇAYLAK / Rookie (ROOKIE): Acemi kategorisi Yarışma zamanında 3 yıldan daha az Amatör telsiz lisansına sahip olanlar içindir. 3 yıldan daha fazla lisans süresine sahip olan amatörler için uygun değildir.
C. Çoklu Operatör Kategorileri (Sadece Tüm Bandlarda) / Multi-Operator Categories (All Band only): Birden fazla operatör yarışma boyunca sonuç skoruna yardımda bulunabilir. Kategori seçimi çıkış yapılacak Radyo-Telsiz sayısına bağlıdır.
1. Tek Radyo-Telsiz / Single-Transmitter (MULTI-ONE): Çoklu operatör Tek radyokapsamlıdır, yarışma boyunca sadece bir radyonun çıkışına izin verilir. 1
saat boyunca maximum 10 band değişikliği yapılabilir. Örneğin : 20mt'den 40mt'ye sonra tekrar 20mt'ye geçiş iki grup değişiklik sayılır. Yarışmada tek seri
numarası bloğu kullanılır.
a. Yüksek Güç. Her Radyo-Telsiz’in toplam çıkış gücü 1500 watt’ı aşmamalıdır.
b. Düşük Güç. Her Radyo-Telsiz’in toplam çıkış gücü 100 watt’ı aşmamalıdır.
2. İki Radyo-Telsiz / Two-Transmitter (MULTI-TWO: Çoklu operatör iki Radyo ile çalışabilir kapsamındadır. Aynı anda iki radyo farklı bandlarda çalıştırılabilir. Her Radyo bir saatte en fazla 8 band değişikliği yapabilir. Her radyo için ayrı seri numarası bloğu kullanılır. Toplam çıkış gücü 1500 watt’ı geçmemelidir.
3. Çoklu Radyo-Telsiz / Multi-Transmitter (MULTI-UNLIMITED): Yarışmada kullanılabilecek 6 band başına bir radyo kullanılabilir yani aynı anda 6 band da 6
radyo kullanılabilir. Her radyo-band için ayrı bir seri numarası bloğu kullanılır. Toplam çıkış gücü 1500 watt’ı geçmemelidir.
D. Checklog: Log kontrollerine yardımcı olmak için gönderilir. Bu kategoride sonuç skoru olmayacak ve Log içeriği yayınlanmayacaktır.
VII. ÖDÜLLER : Elektronik ortamda sunulan loglar için ödül uygulanır. Tek band log sadece tek band ödülüne uygun olacaktır. Ödül alabilmek için tek operatör istasyonlarının en az 4 saat, çoklu operatör çalışmaları için en az 8 saat asgari çalışma süresi gereklidir.
A. Plaketler kategorilerde bir dizi üst performansı tanımlamak için verilir. Plaket ve sponsorlarının geçerli listesi şuradan görüntülenebilir <www.cqwpx.com/plaques.htm>. Katılım başına sadece bir plaket verilecektir. Bir alt kategori ödülü için üst kategoride ödül alan yararlanamaz.
B. Sertifikalar: Elektronik ortamda indirilebilir pdf sertifikalar sunulacaktır.
VIII. KULÜP YARIŞMA : Bu plaket ödülü üyeleri tarafından gönderilen loglardan en yüksek puanı alan klübe her yıl verilecektir.
A. Kulüp yerel yada ulusal organizasyon olmalıdır (Örneğin ARRL, DARC) gibi olmalıdır.
B. Kulüp katılımı üyelerinin içinde yaşadığı ülkelerinin coğrafi alanı ile sınırlıdır
C. DX Kulüpleri: Katılım, kulübün bulunduğu DXCC ülkesinin yerleşik ve faaliyet gösteren kulüp üyeleri ile sınırlıdır. Kulüp alanı içinde 400 km'lik bir yarıçap içinde olmalıdır
D. Tek operatör çalışanlar sadece bir kulübe katkıda bulunabilir . Multi - operatör skorları operasyona katılan kulüp üyelerinin sayısının yüzdesi olarak birden kulüplerine tahsis edilebilir.
IX. HÜKÜM VE TANIMLAR:
1. İstasyon yeri: tüm vericilerin, alıcıların ve antenleri yer aldığı alandır. Tüm vericiler ve alıcılar tek bir 500-metre çapında bir daire içinde olmalıdır. Antenler fiziksel olarak alıcı ve vericiye RF iletim hatları ile bağlanmalıdır.
2. QSO bulma yardımı : Operatöre frekans bilgileri ile birlikte çağrı işareti ya da çarpan kimlik bilgisi sağlayan herhangi bir teknoloji veya başka kaynak kullanımıdır.
X. TÜM KATILIMCILAR İÇİN GENEL KURALLAR:
A. Katılımcılar kendi seçtikleri kategorinin sınırları içinde çalışması gerekir .
B. Bireysel her katılımcı farklı çağrı işareti kullanır.
C. Herhangi bir band üzerinde seçilen kategorinin toplam çıkış gücü sınırlaması aşılmamalıdır.
D. DX Summit ve bezeri DX clustterlara kendi kendinizi yayınlamak yasaktır.
E. Tüm çalışma bir istasyona bağlı olmalıdır. Tüm vericiler, alıcılar ve antenlerin fiziksel konumu bir istasyonda ise uzaktan çalışmaya izin verilir. Uzaktan kumandalı bir istasyonun, operatörün lisansı ve yarışma kategorisine uymalıdır.
F. İstasyon yerinden uzak alıcı kullanımına izin verilmez
G. Aynı bandda aynı anda yazlızca tek radyo çıkış yapabilir. İki veya daha fazla radyonun aynı bandda çıkış yapabilmesi için tek radyonun çıkışına izin verebilecek ekipman kullanılabilir.
H. Yarışmaya katılan operatör yarışma süresince tüm çağrıları yanıtlar ve QSO değişimlerini yerine getirmesi gerekir.
I. Kaydedilen log bilgileri herhangi bir veritabanı kullanılarak veya e-mail ile teyit ile QSO bilgilerinin değiştirilmesine, düzeltilmesine izin verilmez.
J. Yarışma sırasındaki alınan verilen bilgiler log kaydı ile aynı olmalıdır.
XI. LOG TALİMATI : Yarışmaya giriş ve Elektronik log kullanımı, sunumu için bilgisayar kullanımı gereklidir.
A. Log'larda her QSO için aşağıdaki bilgileri göstermek zorunludur : doğru tarih ve UTC saati , Frekans yada band, çalışılan istasyonun çağrı işareti, değişimde verilen , ve değişimde alınan bilgiler. Gerekli bilgilerin olmaması durumunda log Checklog statüsüne alınacaktır. Dünya ve Kıta ödül için yarışan İstasyonların loglarına çalışılan tam frekansları yazmalıdırlar.
B. Tek band ve çok band'da yarışma süresince yaptıkları tüm QSO ları kayıt etmeleri gerekir. Cabrillo başlığında ve özet sayfasındaki band ve QSO bilgileri puanlamaya esas olacaktır. Sadece tek bandlı log bilgileri tek band katılım statüsünde değerlendirilecektir.
C. Log'lar için CABRILLO dosya biçimi standarttır. CABRILLO dosya biçimi ve başlık formatını görmek için www.cqwpx.com/cabrillo.htm adresine bakınız. Yanlış başlık ve kategori bilgisi Checklog statüsü ile sonuçlanabilir.
D. E-posta veya Web üzerinden upload yöntemiyle log gönderilmesi: SSB log CABRILLO formatında <ssb@cqwpx.com> adresine gönderilmelidir. CW log
CABRILLO formatında <cw@cqwpx.com> adresine gönderilmelidir. E-posta gönderimlerinde konu başlığına sadece çağrı işareti yazılarak gönderilmelidir. Web üzerinden Log yükleme adresi <www.cqwpx.com/logcheck/>.
E. CABRILLO fotmatında olmayan log'lar için talimatlar: Eğer loğunuz Cabrillo formatında değil ise Yarışma komitesine başvurarak hangi formatta teslim edilebileceği yardımı alınabilir.
F. Kağıt üzerine kayıtlı log'lar için talimatlar : Kağıt üzerine kayıtlı log'lar CQ WPX Contest, P.O. Box 481, New Carlisle, OH 45344, USA adresine gönderilmelidir. Her kağıt kayıtlı log'da tüm puanlama bilgileri, katılım kategorisini ve katılımcının adı ve eposta adresinizi listeleyen Özet bilgiler olmalıdır.
G. Katılım bilgilendirmesi: Gönderilen tüm sorunsuz loglar alındı e-postası ile bilgilendirilecektir. Log alındı listesine www.cqwpx.com adresinden ulaşılabilir.
H. Yarışmadan çekilme: Bir katılımcı, gönderilen Log’unu herhangi bir sebeple, son başvuru gününden sonraki 30 gün içinde geri çekebilir. Ne nasıldır için Yarışma Direktörüne başvurun.
XII. SON LOG GÖNDERİMİ:
A. Tüm yarışmacılar loglarını yarışma bitiminden sonra beş (5) gün içinde göndermelidir. SSB yarışmasının log’u en geç 23:59 UTC 5-Nisan 2019 tarihine kadar CW yarışmasının log’u ise en geç 23:59 UTC 31-Mayıs 2019 tarihine kadar gönderilmesi gerekir. Son başvuru tarihinden sonra gönderilen log'lar geç gönderilme statüsünde geçersiz sayılacaktır.
B. Ek süre e-posta ile talep edilebilir <director@cqwpx.com>. Geçerli uzatma sebepleri son başvuru tarihinden önce iletilmelidir. Ek süre Yarışma Direktörü tarafından onaylandıktan sonra verilebilir.
C. Son başvuru tarihinden sonra sunulan veya gönderilen log’lar sonuç listesinde gösterilir ancak ödül verilmez.
B. DEĞERLENDİRME: CQ WPX RTTY Yarışma Komitesi yarışmaya katılanları kontrol ve sonuçlandırmayla sorumludur. Katılımcılar'dan kurallara uyma iyi bir amatör radyoculuk sergilemeleri beklenmektedir. Yarışmada sportmenlik dışı davranış veya kurallarının ihlali Yarışma Komitesi tarafından disiplin cezasına neden olabilir.
A. Sportmenlik dışı Davranış: sportmenlik dışı davranış örnekleri arasında, ancak bunlarla sınırlı değildir:
1. Radyo kullanılmadan herhangi bir sohbet odaları, mesajlaşma, VOIP, sosyal medya üzerinden QSO yapılmış gibi teyid almak.
2. Lisans sınırlamaları dışındaki frekanslar üzerinde katılımcı tarafından çıkış yapmak.
3. Zaman sınırlaması dışındaki band değişiklikleri
4. Çok fazla doğrulanamayan QSO ve doğrulanamayan çarpan puan
5. Aşırı band genişliği ve kullanılan bandın dışında harmonik oluşturmak
B. Gözlemci programı: Komite, her katılımcıdan, yarışma süresi içinde, bir gözlemcinin ziyaretini kabul etmesini isteyebilir. Yarışma süresi içinde, Komite'nin
görevlendirdiği gözlemcinin istasyona tam erişimini sağlamamak, katılımcının diskalifiye edilmesi ile sonuçlanabilir.
C. Ses Kaydı: Dünya, Kıta veya ABD bölgesel seviyelerinde en üst üç sıralama için yarışan herhangi bir tek operatör (bakınız VI.A.1), Tüm QSO seslerini operatör tarafından duyulduğu şekilde kaydetmelidir. Kayıt ortak bir biçimde (ör. Mp3) olmalı ve ses her kulağı ayrı bir kanal olarak kayıt edilmelidir. Ses Kaydı, Komite tarafından, Logların sorgulanması açısından son başvuru tarihinden sonraki 90 gün içinde talep edilebilir. Kayıt dosyaları, talep sonrası 5 gün içerisinde katılımcı tarafından sağlanmalıdır. Kayıt yapılmaz, veya sunulamaz ise Komite katılımcıyı yeniden sınıflandırır veya diskalifiye edebilir.
D. Disiplin İşlemleri : İhlal durumunda, yarışmacı Komitenin diskalifiye takdirine tabidir.
1. DİSKALİFİYE : Katılımcıların sonuç listesinde yayınlanacak ancak ödül hakkı verilmeyecektir.
2. Komitenin verdiği kararların bildirimleri yarışmacının Log gönderiminde sunduğu email adresine gönderilecektir. Bildirimden sonra yarışma komitesine 5
gün içinde itiraz etmeleri gerekir süre sonunda itiraz edilmeyen kararlar kesinleşir.
3. Katılımcı log tesliminden sonra 30 gün içerisinde kendi isteğiyle log'unu geri çekebilir, konuyla ilgili talimat Yarışma komitesinden alınabilir.
4. Yarışma komitesi log üzerinde kendi incelmesine dayanan herhangi bir log bilgisini değiştirme hakkını saklı tutar.
E. Log Kontrol: Tüm log'lar özel yazılım ve insan sorgusu kullanılarak kontrol edilir .
1. Duplicate / Çift çağrı işareti ile ayn bandda yapılan QSO lar herhangi bir ceza verilmeden log'dan çıkartılır.
2. Yanlış kayıt edilen değişim bilgili QSO log'dan çıkartılır
3. İki istasyon arasındaki QSO'daki Çağrı işareti hataları yada bir log'da bulunmayan QSO puan değerinde ek ceza verilir.
4. Multi - operatör kayıtları için band değişiklik kurallarını uymayan bilgileri hiçbir ek ceza verilmeden kaldırılır.
XIV. BEYAN-DEKLARASYON: BEYAN-DEKLARASYON: CQ WPX yarışmasına log'unu gönderen yarışmacı, incelemek ve değerlendirmek için CQ WPX Yarışma Komitesi'nin çabalarını ve dikkatini koşulsuz kabul eder;
1) Bu kuralları okudum ve anladım
2) İstasyon ve yeri için amatör radyo yönetmelik ve kurallarına göre çalıştırdığını bunlara bağlı kalmayı kabul eder.
3) Log bilgilerinin halka açık listeleneceğini kabul eder
4) Komitenin diskalifiye ve diğer kararlarının kesin ve resmi olduğunu kabul eder Katılımcı yukarıdaki maddelerin tümünü kabul etmez yada isteksiz ise yarışma katılımına aday olmaz ve log kontrol ve incelenmesi için gönderimde bulunmaz
CQ WPX yarışması için soru ve sorunlarda CQ WPX yarışma yöneticisiyle, director@cqwpx.com e-mail ile iletişim sağlanabilir.« Son Düzenleme: 29 Mart 2019, 18:28:54 Gönderen: TA5FA »
//\\ YOUTUBE KANALIMA ABONE OLURSANIZ MEMNUN OLURUM  https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1 
\\// QSL KART ARŞİV  https://qsling.blogspot.com/
//\\

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2019, 07:13:00 »
N1MM & AATEST
Destekliyor yarışmaya katılacak arkadaşlara başarılar dilerim. 73
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA2DX

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2019, 02:16:57 »
Yarışma bu hafta sonu zannedersem, katılacak tüm TA amatörlerine başarılar dilerim.

2019 CQ World-Wide WPX Contest

SSB: March 30-31, 2019

Starts: 0000 UTC Saturday Ends: 2359 UTC Sunday

Çevrimdışı TA3DJ

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #3 : 30 Mart 2019, 18:07:31 »
Şartlar oldukça kötü, herkese bol şans...

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2019, 21:16:15 »
Log gönderenler;

TA1AJJ
TA1API
TA1LHJ
TA2BS
TA2DE
TA2LP
TA2OLS
TA3EP
TA4CS
TA4LYL
TA4MA
TA4PR
TA4RC
TA5BS
TA7OHM
TC3N
TC7C
YM2KY
//\\ YOUTUBE KANALIMA ABONE OLURSANIZ MEMNUN OLURUM  https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1 
\\// QSL KART ARŞİV  https://qsling.blogspot.com/
//\\

Çevrimdışı TA2TC

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #5 : 02 Nisan 2019, 22:53:21 »
+ 1

Çevrimdışı TA7OM

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #6 : 02 Nisan 2019, 23:06:14 »
------------------------------------
73s
TA7OM
Hüdaverdi GÜNEŞ
www.ta7om.com
https://www.youtube.com/user/TA7OM

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2019, 23:53:37 »
Hüdaverdi Bey bende sizi iki kere frekansda yakalamıştım   ;
https://www.youtube.com/watch?v=7SkBM6zbNtY
https://www.youtube.com/watch?v=kv-nz5q31lM

Tebrikler...
//\\ YOUTUBE KANALIMA ABONE OLURSANIZ MEMNUN OLURUM  https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1 
\\// QSL KART ARŞİV  https://qsling.blogspot.com/
//\\

Çevrimdışı TA7OM

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2019, 09:01:10 »
Teşekkür ederim Mehmet bey, güzel olmuş.
------------------------------------
73s
TA7OM
Hüdaverdi GÜNEŞ
www.ta7om.com
https://www.youtube.com/user/TA7OM

Çevrimdışı TA3EP

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2019, 10:02:56 »
Hüdaverdi beyle ben de sinek sıklet istasyonumla QSO yaptım. Balkon antenime pırıl pırıl 59 geliyordu. Ben Mehmet bey gibi baskı da almıyorum, o nedenle çok rahat bir QSO oldu. Çok teşekkür ederim sayın TA7OM, 73.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #10 : 10 Nisan 2019, 10:51:55 »
Kesin olmayan ön sonuçlar için bakınız :https://www.cqwpx.com/raw.htm?mode=ph


WORLD sıralamasındaki TA


Single-Op Low 40 Meters

RC7KY..........1,175,584
LY5Q (T).........983,418
TA7MHZ...........724,480
IW2BZY (T).......570,648
S50X.............510,156
UA9SMU...........463,554
9W2SAF...........409,752
LZ7DX............313,866
EA5EOR...........291,890
RK3E.............256,230

-------------------

Assisted Low 160 Meters

HG0R.............385,476 (HA0NAR)
LY4ZZ............158,935 (LY2BMX)
OK6Y..............84,060 (OK2PTZ)
SP5EWX............24,360
DL4VAI............10,868
TA3EL................216
MX5BAE................72 (G4PVM)


*****************************************************

ASIA sıralamasındaki TA

Multi-Single High

P33W..........31,414,820
UP2L..........18,539,072
9K2HN.........12,160,890
TC7C...........7,450,956
YM7KA..........5,256,227
TC2MK..........4,399,960
A61QQ..........4,162,040
JI2ZEY.........2,680,944
BI8FZA.........2,634,496
B4T............1,579,992


------

Multi-Single Low

BD7DT..........1,831,398
TC3B.............536,352
E27EK............353,562
TC3N.............331,814
E28AI............181,536
JK2VOC...........142,628
9M4COO............88,944
BH2RO.............53,845
BG4HUL............52,416
YM2KY.............40,768

-----

Assisted Low All Bands

A41NN..........1,808,800
UA9R...........1,707,255
A61FK..........1,464,172
RV9UP............880,152
UN7ZAF...........504,652
UA0SE (T)........441,554
UN4Q.............368,742 (UA4Z)
BX3AC............358,715
RK9UE............260,160
TA4RC............205,158

-------

Single-Op Low All Bands

RF9C...........2,273,920 (RV9CBW)
R8CT...........2,142,459
4Z4AK (T)......1,807,204
7Z1IS..........1,477,060
JH1EAQ...........527,310
UA0SU (T)........470,452
TA4MA (T)........323,904
R9CZA............231,768
UN7MBH (T).......211,972
UD8D.............208,103


-----

Single-Op Low 20 Meters

RZ8U.............291,708
TA4LYL...........266,085
BA3MM............260,190
A71AE............199,947
RA9SDT...........159,891
UP160AP..........155,870 (UN5GV)
R2ET/9...........134,568
UN7LV............101,840
R9MI..............95,407
HS3LSE............84,363


------


Single-Op Low 40 Meters

TA7MHZ...........724,480
UA9SMU...........463,554
9W2SAF...........409,752
9W2JST...........176,985
HS1LCI............91,000
9W2JQD............47,618
9W2ADV............31,640
9W2SFX............25,776
9W2BDG............17,136
TA7OHM............15,606


------


Single-Op Low 80 Meters

4Z5UN............889,742
JE1SPY (T)........10,431
JH4CES.............1,088
TA2TC................910
JH2GZY...............294
JL3DQX...............196
JA1GZK (T)............60


-----


Assisted High 160 Meters

TA3LHH................96

------

Assisted Low 160 Meters

TA3EL................216

*****************************************
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2019, 16:23:24 Gönderen: TA5FA »
//\\ YOUTUBE KANALIMA ABONE OLURSANIZ MEMNUN OLURUM  https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1 
\\// QSL KART ARŞİV  https://qsling.blogspot.com/
//\\

Çevrimdışı TA2NC

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #11 : 10 Nisan 2019, 13:49:13 »
Asya siralamasinda 3 tane TA istasyonu var Mehmet hocam

TC7C...........7,450,956
YM7KA..........5,256,227
TC2MK..........4,399,960

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #12 : 10 Nisan 2019, 16:21:48 »
Gözlük  numaramı değiştirmem gerekecek  hi... "oysa alt alta sıralıymış "
güncelleme yapacağım
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2019, 16:24:26 Gönderen: TA5FA »
//\\ YOUTUBE KANALIMA ABONE OLURSANIZ MEMNUN OLURUM  https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1 
\\// QSL KART ARŞİV  https://qsling.blogspot.com/
//\\

Çevrimdışı TA3EL

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #13 : 10 Nisan 2019, 23:24:47 »
Merhaba

Birde Multi Multi katılan Trac izmir Sb.

YM3KC var
Alirıza ÖZSARAN - TA3EL - 555 025 16 77 
Küçük şahsiyetler; kişilerle uğraşır.
Vasat şahsiyetler; olaylarla uğraşır.
Büyük şahsiyetler; Fikirlerle uğraşır.

Çevrimdışı TA3LKC

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #14 : 19 Nisan 2019, 10:19:36 »
merhabalar

Çevrimdışı TA2BS

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #15 : 03 Eylül 2019, 22:16:11 »
.

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WW WPX Contest, SSB 2019
« Yanıtla #16 : 03 Eylül 2019, 22:59:51 »
İlginç Kıta birinciliklerinin alındığı bir yarışma olmuş ...
Sertifika linkleri ;
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TC7C&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=YM7KA&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TC2MK&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=YM3KC&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA7MHZ&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TC3B&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA4CS&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TC3N&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA4MA&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA4LYL&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA4RC&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA5BS&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA2LP&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA2JU&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA2RG&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=YM2KY&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA3PZ&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA4PR&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA2BS&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA4/OH2KW&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA7OHM&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA2OLS&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA3LKC&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA3EP&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA2TC&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA4SO&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA0ACL&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA3EL&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA3LHH&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA2DE&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA1API&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA1BX&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA1ED&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA1LHJ&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA1CM&year=2019&mode=SSB
https://www.cqwpx.com/certificate/index.htm?call=TA1AJJ&year=2019&mode=SSB
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2019, 23:04:35 Gönderen: TA5FA »
//\\ YOUTUBE KANALIMA ABONE OLURSANIZ MEMNUN OLURUM  https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1 
\\// QSL KART ARŞİV  https://qsling.blogspot.com/
//\\