Gönderen Konu: LCD ekran tamiri  (Okunma sayısı 1178 defa)

Çevrimdışı TA1CH

LCD ekran tamiri
« : 18 Aralık 2023, 22:21:57 »
Selam arkadaşlar  yaesu ft857 cihazımın ekranında çizgileri noksandı 
Kenan  bayram kardeşim  bir video yolladı lcd ekrana manyetolu çakmak ile çarptırıp araçlarda ki ekranları tamir ediyorlardı. Bir kaç ay geçti. Ve deneyeyim dedim  iyi ki de denemişim ekranda hiç. Bir sorun kalmadı. Daha önce  bir sürü para verip komple kafa aldığımı hatırlayınca. Bu bilgi sizlerin de işine yarayacaktır diye paylaşmak istedim inşallah uzun ömürlü olur   73

Çevrimdışı TA3EN

Ynt: LCD ekran tamiri
« Yanıtla #1 : 19 Aralık 2023, 19:40:10 »
           Merhaba Mesut Bey,
           Sorun uzun süreliğine çözülmüştür umarım. Tabi ki zaman gösterecek. Ama sizin adınıza sevindim. Şüphesiz bu tip sorun yaşayanların işine çok yarayacaktır. Bilgiler paylaşılınca ne kadar güzelliklere sebep oluyor. Manyatolu çakmağın ucunu lcd nin pinleri üzerine mi tutuyorsunuz? Yoksa ekranda sorun olan kısma yaklaştırıp manyato elektriğini oraya mı veriyorsunuz?
           Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Çevrimdışı TA1CH

« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2023, 14:14:37 »
Selam hocam  ekrana sorunlu olanyere  tutuyorsunuz  cihazın herhangi bir yerine tutmuyorsunuz öyle olsa cesaret edemezdim nihayetinde yüksek voltaj atlıyor ekranı yapalım derken bir yerleri bozmak  göze alınacak bir şey değil  73

Çevrimdışı TA1CAN

« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2024, 09:18:19 »
slm hocam aynı çihaz bendede var ekranda silinik kısımlar var en kısa zamanda bir deneme yapıcam umarım düzelir

Çevrimdışı TA2OD

« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2024, 19:11:55 »
mesut bey varsa video linki paylaşırmısınız
ZONGULDAK KDZ EREĞLİ DEN 73.
ta2aoz@hotmail.com
https://picasaweb.google.com/home?hl=tr
AHMET ÖZER TEL-0531 623 9066

Çevrimdışı TA3HEB

« Yanıtla #5 : 16 Ocak 2024, 01:51:13 »