Gönderen Konu: TA5AGC-VCTCXO FREKANSMETRE  (Okunma sayısı 5005 defa)

Çevrimdışı TA7R

TA5AGC-VCTCXO FREKANSMETRE
« : 04 Temmuz 2015, 22:55:08 »
TA5AGC Gültekin hocamın modifiye edip pcb sini yayınladığı vctcxo lu frekansmetre projesini elimdeki tc1602d lcd ve u893brs prescaler de anakartta olacak şekilde pcb çıkarıp monte ettim.Yapanlar bilir devre çok iyi bir devre ancak bir sürü kablo kargaşası var ben lcd yi soketli ayrıca prescaleri de anakart üzerine alarak önemli ölçüde kablo tasarrufu yaptım. Yine de 6 adet switch ,1 adet reset buton epeyce kablo kullanımı ve ön panelde epeyce işcilik gerektiriyor. Şimdi switchleri de kaldırmanın yolunu arıyorum :-))
TA5AGC Gültekin hocaya çok teşekkür ederim. 73 ..

Çevrimdışı TA9AAP

Ynt: TA5AGC-VCTCXO FREKANSMETRE
« Yanıtla #1 : 23 Aralık 2020, 13:04:59 »
Merhabalar. Bunun şeması yada şemasına bakabileceğim bir internet sayfası linki var mı?

Çevrimdışı TA8A

« Yanıtla #2 : 23 Aralık 2020, 13:32:54 »
Türker Bey,

http://www.ta3en.com/frekans.metre.htm adresinde bir benzeri var gibi. İyi çalışmalar dilerim. 73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TA2BN

« Yanıtla #3 : 23 Aralık 2020, 19:19:40 »
Nevzat bey  iyi çalışmalar,
Frekansmetre projenizde OCXO 10MHz  bir osilatör kullanmayı düşünürseniz.
İstanbul Karaköy de TURUS ELEKTRONİK var, isotemp143-55 ;  OCXO143-55 ,elinde var.
Ben alıp  frekansmetre de kullandım, çok stabil çalışıyor.
Kolay gelsin,73. TA2BN

Çevrimdışı TA7R

« Yanıtla #4 : 23 Aralık 2020, 19:44:48 »
Nevzat bey  iyi çalışmalar,
Frekansmetre projenizde OCXO 10MHz  bir osilatör kullanmayı düşünürseniz.
İstanbul Karaköy de TURUS ELEKTRONİK var, isotemp143-55 ;  OCXO143-55 ,elinde var.
Ben alıp  frekansmetre de kullandım, çok stabil çalışıyor.
Kolay gelsin,73. TA2BN

Sayın Rebi  hocam ,
Aradan geçen zaman zarfında amatör ve elektronik projelerle uğraşmaya uğraşmaya çoğu şeyi unuttum. İlginiz ve öneriniz için çok teşekkür ederim. Yarım kalmış elektronik projelerimi tamamlayabilmeyi umut ediyorum , inşallah en kısa zamanda bunu gerçekleştiririm.
Tekrar teşekkür ederim ,saygılarımla.   73 ..