Gönderen Konu: RAC Canada Winter Contest 2018  (Okunma sayısı 254 defa)

Çevrimdışı TA4RC

RAC Canada Winter Contest 2018
« : 23 Aralık 2018, 23:31:24 »
RAC Kanada Kış Yarışması Kuralları 2018

Her yıl Aralık ayında, Kanada Radyo Amatörleri (RAC), RAC Kanada Kış Yarışması'na sponsor olur . Tüm dünyadaki amatörler katılmaya davet edilir.

Yarışma Dönemi: 0000 UTC - 2359 UTC 29 Aralık 2018.

Bantlar ve Modlar: 160, 80, 40, 20, 15, 10, 6 ve 2 metre, CW ve telefon (SSB, FM, AM, vb.)

QSO Değişimi: Kanada'daki istasyonlar RS (T) ve il veya bölge gönderir. VEØ'lar ve Kanada dışındaki istasyonlar RS (T) ve bir seri numarası gönderir.

QSO: Kanada'da veya VEOS içinde istasyonlarıyla İletişim 10 puan değerinde. Kanada dışındaki istasyonlarla temaslarda 2 puan var. RAC resmi istasyonları ile temas 20 puan değerindedir. RAC resmi istasyonları: VA2RAC, VA3RAC, VE1RAC, VE4RAC, VE5RAC, VE6RAC, VE7RAC, VE8RAC, VE9RAC, VO1RAC, VO2RAC, VY0RAC, VY1RAC ve VY2RAC. Herhangi bir istasyonda, sekiz yarışma bandının her birinde iki modun her birinde bir kez çalışabilirsiniz.

Çarpanlar: Toplamda on üç, Kanada'nın 10 eyaleti ve üç bölgesi. Her çarpan, sekiz yarışma bandının her birinde her modda bir kez sayılabilir. Çarpanlar, kısaltmaları ve önekleri ile birlikte: Nova Scotia [NS] (VE1, VA1, CY9, CYØ); Quebec [QC] (VE2, VA2); Ontario [ON] (VE3, VA3); Manitoba [MB] (VE4, VA4); Saskatchewan [SK] (VE5, VA5); Alberta [AB] (VE6, VA6); British Columbia [BC] (VE7, VA7); Kuzeybatı Bölgeleri [NT] (VE8); New Brunswick [NB] (VE9); Newfoundland ve Labrador [NL] (VO1, VO2); Nunavut [NU] (VYØ); Yukon [YT] (VY1); ve Prens Edward Adası [PE] (VY2). Yarışma sırasında kullanılan bazı özel Kanada önekleri de geçerli olabilir; ancak her grup / modda 13'ten fazla çarpan olmayabilir. Lütfen çarpan kısaltmalarını yukarıda belirtilen köşeli parantez içinde kullanın.

Nihai Puan: Tüm gruplardan elde edilen toplam puan , tüm gruplardan elde edilen toplam çarpan sayısı ile çarpılır.

Kategoriler: Aşağıdaki dokuz kategori kuralların Ödül bölümünde ayrıntılı olarak verilen plaka veya sertifikalar için uygundur.

Tek Operatör Tüm Bantlar Yüksek Güç (> 100 watt) - Radioworld
Tek Operatör Tüm Bantlar Düşük Güç (maksimum 100 watt çıkış) - Contest Club Ontario
Tek Operatör QRP (maksimum 5 watt çıkış) Tüm Bantlar ve Tek Bant ** - Radioworld
Tek Operatör Tüm Gruplar sadece CW, herhangi bir yetkili güç - Maritime Contest Club tarafından Gary Bartlett VE1RGB Anıtı
Tek Operatör Tüm Gruplar Yalnızca PH, herhangi bir yetkili güç - Saskatchewan Contest Club
Tek Operatör Tek Bant, herhangi bir yetkili güç *** - Radioworld
Çok Operatörlü Tek Verici Yüksek Güç (> 100 watt) * - Alfa Radyo
Çok Operatörlü Tek Verici Düşük Güç (maksimum 100 watt çıkış) * - Tony Allsop VE3FTA Mississauga ARC Anıtı
Çok Operatörlü Çok Verici, herhangi bir yetkili güç - Radioworld
Kanada Kış Yarışması için Alan Goodacre, VE3HX'ten en yüksek Tek Operatör (güç sınıflandırması yok) Yabancı Giriş - Russ Coleston VK4XA Anıtı için özel bir ödül verildi .

Ödüller: Plaketler, kategori kategorisinde yukarıda belirtildiği gibi her kategorideki en yüksek puan alan katılımcılara verilecektir. Sponsorlarımıza sürekli destekleri için özel teşekkürler! Sertifikalar aşağıda açıklanan kategorilerde en yüksek puan alan katılımcıya verilecek.

RAC istasyonları, plaklara ve sertifikalara uygunluk için yarışacak ve diğer katılımcılar ile aynı olarak kabul edilecektir.

Sonuç için: Amatör Kanada Radyo Amatörleri tarafından yayınlanan dergi. Sonuçlar ayrıca RAC web sitesinde de yayınlanacaktır: https://wp.rac.ca/contesting-results/

Log gönderim e-post adresi : 31 Ocak 2019 tarihine kadar  şu adrese gönderiniz: canadawinter@rac.ca
Kağıt girişlerini şuraya gönder:
Kanada Radyo Amatörleri
720 Belfast Road, Süit 217
Ottawa, Ontario, Kanada K1G 0Z5

Herhangi bir giriş kategorisinin düzeltilmesine yardımcı olmak için son başvuru tarihinden sonra ve / veya teslim tarihinden sonra ve / veya sonra RAC web sitesine girilen logların ve kategorilerin bir listesini yayınlayacağız.

Yarışma komitesi Cabrillo formatlı başvuruları tercih ederken, yarışma yazılımının eski sürümlerinden gelen elektronik kayıtları kabul etmeye devam edeceğiz, ancak dosyanız ASCII / Metin biçiminde olmalı ve gerekli tüm bilgilere sahip olmalıdır. Ancak “.adi” dosyaları kabul edilmez. RAC yarışmalarını destekleyen ve kabul edilebilir bir Cabrillo girişi oluşturan birkaç ücretsiz program olduğu için, bu programlardan birini aramanızı öneririz.
Yardıma ihtiyacınız varsa veya başka sorularınız varsa, lütfen Sam Ferris, VE5SF: ve5sf@rac.ca.

 Başarılar Dilerim TA4RC Ali Kütahya