Gönderen Konu: TC3COTA, camporee on the air 1-31 Ekim,  (Okunma sayısı 3986 defa)

Çevrimdışı TA3X

TC3COTA, camporee on the air 1-31 Ekim,
« : 28 Eylül 2018, 11:29:41 »
TC3COTA, COTA (İzcilerin Havada Buluşması) etkinliği için 19, 20 ve 21 Ekim 2018 tarihlerinde QRV olacaktır.
Etkinlik WOIS (Uluslararası Bağımsız İzciler Organizasyonu) tarafından yürütülmektedir.

https://www.qrz.com/db/TC3COTA

Band; all
Mode :all ( ssb,cw,rtty,ft-8,psk,sstv )

ABOUT COTA

COTA ,Camporee on the air organization is held by WOIS to facilitate scouts to communicate each other and with all scout-friends over the world via radio communication technologies. While the COTA mission of the WOIS is a continuous action, the most important stage is at COTA activity between 19 to 21 october 2018. This is the first COTA of WOIS and we invite all HAM friends to join us at the activity.

ABOUT THE CALLSIGN

TC3COTA is a Turkish special activity callsign, valid between 1 to 31 October 2018. The station will serve as the official Operation Control Center for WOIS's COTA. TeamPapa supports all HF operations, and the station will be on the air all among the month for testing, promoting, and certificate program.

CERTIFICATES

1 - KING OF THE HAM

Make at least 3 QSO with TC3COTA ]or other COTA stations in different bands or modes. No submission required. After evaluating our logs , the winners will be announced on the web pages provided. Scores and ratings will also be indicated on the results.

2- FRIEND OF SCOUT

Thanks for your time. Scouts will be happy to communicate with you. Return their "CQ Campore" and chat with at least 3 WOIS scout at the activity on any available band or mode. Exchange your name, age and location, share good wishes. No submission required. After evaluating our logs , the winners will be announced.

3- COTA SUPPORTER

Support a WOIS COTA scout station in your country. Join their activity, manage portable stations the the camp ground. Be a part of WOIS scouting.

4- LISTENER

Short Wave Listeners are welcome. Seek and listen TC3COTA or any WOIS's COTA station. Send us a reception report as usual.
73,88
Nuri, TA3X
www.teampapa.org
Nankörlere yakın durma, iyilik ve öğütlerin kaybolur, sırtından vurulursun.

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: TC3COTA, camporee on the air 1-31 Ekim,
« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2018, 21:39:57 »
Tebrik eder başarılar dilerim 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA2NC

« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2018, 21:23:26 »

Bilmemek degil ogrenmemek ayip sonucta.
Eski izciyim. Amatorlugu de orada ogrendim . Biz JOTA yapardik. Jamboree On the Air..
Bu sene de 19-20-21 EKkim tarihlerinde duzenlenecekti.

Ama COTA yi ilk defa duyuyorum.
Daha dogrusu Izcilikle ilgili olarka ilk defa duyuyorum.
COTA Castles On The Air 'in kisaltmasi olarak kullanilmaktaydi genelde.

Yeni bir aktivite sanirim. WOIS organizasyonunda da Turklerin ismini goruyorum.
Tebrik ederim.

Basarilar.

Çevrimdışı TA1L

« Yanıtla #3 : 02 Ekim 2018, 16:01:24 »
Çiğdem, asfalya, domat, darı darı, gevrek, kordon, boyoz gibi İzmir'e özgü bir JOTA / JOTI yorumu galiba 🤔
Jamboree On The Air etkinliğinde ülkemizin yer alması gurur verici...

Çevrimdışı TA2NC

« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2018, 17:23:27 »
Biraz baktim da, JOTA etkinliginden bagimsiz bir olusum

Bagimsiz izciler federasyonu gibi birseydi simdi web sayfasina bakmaya usendim.
Jota tarihinde cota olarak katilacaklar gibi. Muhtemelen karisikliklar olacaktir ama basarilar.

Çevrimdışı TA4SO

« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2018, 09:20:00 »
Ben de merak edip baktım, Jamboree tüm ülke ve dünya genelinde bir izcilik faaliyetiyken Camporee kamp tabanlı daha bölgeel bir faaliyet gibi görünüyor.

http://www.experts123.com/q/what-is-the-difference-between-a-jamboree-and-a-camporee.html

73
http://www.qrz.com/db/TA4SO?
TA4SO - Eski TA4ASO - TB4FP - Şadan ÖZDEN

Çevrimdışı TA3CX

« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2018, 15:06:54 »
Degerli dostlar tespitleriniz çok dogru. COTA farkli bir etkinlik, WOIS tarafindan organize ediliyor ve bu sene ilkini yapiyoruz. JOTA ile COTA arasindaki farkı anlamak için WOSM ile WOIS arasındaki farkı da anlamak gerekir. Sunlari söyleyebiliriz:

1- Dünyada ve Türkiye'de izcilik farklı anlayışlara sahip, farklı organizasyonlar altında yapılandırılıyor. Izciliğin evrensel ortak noktası ise Baden Powel ögretileri, kendine özgü sembolik çerçevesi, izci töresi, izci andi, izci kültürü ve izci metodudur.

2- WOIS (Dünya Bağımsız Izciler Teskilatı) 2010 senesinde kuruldu, su anda merkezi Venezuella'da ve dünya yapilanmasi devam ediyor.

3- Merkezi Sakarya'da bulunan TiB 7217 izcisiyle WOIS'e bağlı olarak yapılanmış durumda. Türkiye WOIS'in en aktif üyelerinden biri. Su anda WOIS komiserliklerinden beşine Türk liderler atanmis durumda.

4- WOIS'in COTA misyonu izcilerin telsiz teknolojileri kullanarak birbirle haberlesmesini amaçlıyor. Yılda bir değil, sürekli bir etkinlik öngörüyoruz. WOIS'e bağlı her ülkede COTA komiserleri var. Programın yönetimi su anda Türkiye'de ve WOIS'in COTA misyonunu biz sekillendiriyoruz. Amatör camiayi önemsiyoruz, beklentilerini dikkate aliyoruz. Gelecekte, yarışma ve diploma programları öngörüyoruz.

5- TIB bu sene COTA ya 8 istasyondan katılıyor, bu anlamda Türkiye COTA'nin en aktif ve model ülkesi.

6- TeamPapa COTA'ya gönüllü olarak tanıtım ve operasyon desteği veriyor. Ay boyu TC3COTA özel çağri isareti ile havada olacak. 19-21 ekimde ise izciler kendi istasyonlarinin çağri isaretleriyle havada olacaklar, TC3COTA ise operasyon kontrol merkezi olarak destek verecek. TeamPapa 4 izci mekaninda istasyon kuracak.

7- Etkinlik haftasonu (19-21 ekim) havada izciler olacak; ister "CQ jamboree" desinler iserse "CQ camporee", bütün izciler kardestir. Biraz zamanınızı ayırıp birkaç izci ile görüşebilirseniz memnun oluruz.

73