Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

Amatör İstasyon Masası Yapımı

(1/4) > >>

TA7OM:
      Her Amatör tüm ekipmanlarını koyup rahat ulaşabileceği bir masaya sahip olmayı arzu eder. Ben de kendi ekipmanlarıma göre tasarladığım Masa Projemi sizlerle paylaşmak istedim. Bu tür masaları Marangozlara anlatarak yaptıramıyorsunuz. Birtakım çizim veya ölçüleri  ve ayrıntılarını üşenmeden anlatmanız gerekmektedir.

Ben marangoz değilim ancak aşağıda ayrıntılarını vereceğim Masayı kendim tasarlayıp yaptım. Öncelikle kuracağım yerin durumuna ve sonrada istasyonda kullandığım veya kullanmayı planladığım cihazlara göre bir çizim yaparak işe başladım. Masanın tüm çizim  işlemleri bittiğinde Marangozlardan fiyat almaya başladım. Karşıma Bir HF Alabilecek meblağlar çıkarttılar. Ben de bunu kendim yapabileceğim düşüncesinden harekat ederek çıkarttığım ölçüleri Sunta-lam Panel Kesim yapan ve kenarlarını bantlayan bir firmaya kesimleri yaptırdım. Resimler dede göreceğiniz gibi montajını yapmam da çok ta zor olmadı.

İki tür çizim planlaması yaptım. Birinci çizimde Etejer(Kesonlar) daha sonra yapılmak üzere bir planlama yaptım.

Masa Kesim Ölçüleri;

73 X 40cm           3cm           2 Adet
54 x 40cm           3cm           2 Adet
194 X 40cm   1.8cm   2 Adet
194 X 40cm   1.8cm   1 Adet
26 X 40cm           3cm           2 Adet
17 X 40cm           3cm           2 Adet
5 X 40 cm           3cm           2 Adet
200 X 90cm   3cm           1 Adet
72 X 70cm           3cm           2 Adet
194x10cm           3cm           1 Adet

ilk Çizimde olduğu gibi Etejerleri seyyar bir şekilde olmasının daha kullanışlı olacağını düşünerek ilk çizimi yapmaya karar verip Kesim işlemlerini de ilk çizime göre yaptırdım. Etejer olarak iki adet etejer planlaması yaparak kesim işlemini yaptırdım.

Be yaptım oldu! Yapacak arkadaşlara başarılar diliyorum.

TA4J:
Huda hocam ellerinize sağlık fakat resimleri göremedim.

TA7OM:
Merhaba Ali bey,
Resimleri web sayfama link vererek koymuştum. sanırım benim serwer de bir kesinti meydana gelmiş. Şimdi normal..

Ayrıca çok teşekkür ederim dilekleriniz için.

TA7OM:
Resimlerin görünmesinde zaman zaman sorun çıktığından tekrar ekliyorum..

TA4CS:
Teşekkürler paylaşım için 73.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git