Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

arduino mega 2560 ile anten rotatörü yapımı

<< < (6/6)

TA2NC:

--- Alıntı yapılan: TA4PR - 27 Ocak 2020, 17:41:26 ---Onur hocam orjinal rotor yok biliyorsun elimde. Milin altına potansiyometre veya rotary encode bağlayacağız muhtemelen. Araştırmalarım devam ediyor.

--- Alıntı sonu ---

Ben reduktorun miline HH-12 Magnetic Encoder bagladim.
0.01 derece gibi bir hassasiyete sahip.
Ileride GHz EME planlari oldugu icin kafamda bu kadar yuksek bir hassasiyete ihtiyacim var.

Daha onceki rotorlarimda potansiyometre kullanmaktaydim.1-2 derece hassasiyetle olcum alabiliyordum.

Digital Compass kullanımı hic pratik olmayacagi gibi, hata payi da oldukca yuksek oluyor. RF altında ya da yakindaki metallerden cok fazla etkileniyor.

TA1LC:
  Sanırım potansiometre mutlaka pas yapar digeri ise pusula mı ne o da demir cisimden etkileniyor pratik degil.  Birşeyler ögrenmek için egitimsel olabilir sadece.                                                                                                           
 EME için olmasa da  Reed role ile 10 derece açı Hf Spider Beam için güzel.   Bu reed role sistemini yapmıştım 21-28 MHz quad anten de yogun kullanıldı deneme imkanım oldu çıtalar buzlanmadan kırılana kadar kusursuz çalıştı.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git