Gönderen Konu: Arduino Mega 2560 + 3.2" TFT LCD + Si5351 ile kapsamlı bir VFO Projesi..  (Okunma sayısı 47774 defa)

Çevrimdışı TB5X_SK

Yüksel Bey USB girişinin montesi güzel ve sağlam olmuş.

Ben de bu girişi kablo ile uzatarak cihazın arkasına kasaya monte etmiştim.
Ara sıra modifiye için yazılımı yeniden yüklemek gerektiğinde çihazı açmaya gerek kalmıyor o zaman.

Elinize sağlık kolay gelsin iyi çalışmalar.. 73..
TB5X
QTH : Niğde LOC : KM77hx | http://www.mehmetdivili.com

Çevrimdışı TA4EM

Değerli arkadaşlarım.
Öncelikle bayramınızı kutlarım.Bu DDS VFO nun menüsünü düzenlemede hayli zorlanıyorum.QRP te bfo için 10 mhz yi kullanıyorum.Buna göre örnek bir menü düzenleme konusunda yardımlarınızı bakliyorum.Saygılarımla.E.Çiçek ta4em ısparta
Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı TA4EM

Değerli arkadaşlarım
Mega 2560 arduinolu DDS VFO ile ilgili takıldığım konular,Arkadaşımız Mehmet Divili yardımıyla çözülmüştür.Kenisine teşekkür ederim.Ekrem Çiçek TA4EM.
Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir
M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı TA1LC

Piyasada bulunmayan 430om, 300om ve 200 om smd drençlerin değerleri tutturmak için mevcut olan  430om için 470om+4,7kiloom,  300om için 330om+3.3kiloom  ve  200 om için 220om+2,2 kiloom  paralel baglandı.

Çevrimdışı TA6UMI

bende yeni karta dizdim çalıştırdım fakat arduinoya kodları yükleyemiyorum hata veriyor, X Loaderle yüklüyorum geçerli olmuyor eskisi çalışıyor.

Çevrimdışı TA2GC

Boot Loader yer kaplayıp işlemciyide biraz ağırlaştırdığı,için genelde hex dosyası veriliyor,Xloader ile yükleyim dedim küt ATmega gitti Boatloaderi silindi,artık Arduino 'yada cevap vermiyor,bakalım nasıl halledeceğiz,bir tane usbapp dandik programlayıcı edinmiştim,Xloader Fuse Map'ten SPien fuse'sinide bozduğu için artık handshake'de yok,adam gibi ino dosyasını verseler,hiç macera yaşamayacağız...

Çevrimdışı TA1MRT

Boot Loader yer kaplayıp işlemciyide biraz ağırlaştırdığı,için genelde hex dosyası veriliyor,Xloader ile yükleyim dedim küt ATmega gitti Boatloaderi silindi,artık Arduino 'yada cevap vermiyor,bakalım nasıl halledeceğiz,bir tane usbapp dandik programlayıcı edinmiştim,Xloader Fuse Map'ten SPien fuse'sinide bozduğu için artık handshake'de yok,adam gibi ino dosyasını verseler,hiç macera yaşamayacağız...

Xloader'in normalde bootloader'ı silmemesi lazım.
Elinizde başka Arduino kart varsa, onunla bootloader atabilirsiniz.  https://wp.me/p3AuGZ-3c

73

Çevrimdışı TA7BB

merhaba.
r35 r40 dirençlerin degerini ne olarak belirlediniz.
kolay gelsin

Çevrimdışı TA1LC

R35:  5,6- 10 om arası ve R40: 51- 82om arası standart değerler. Bu drenç ler yok ise dalga şekli sinüs olmayabilir.

Çevrimdışı TA5AAT

Bu projeyi yapmaktan vaz geçtim hazır uygun fiyata KENWOOD TS 50 Aldım isteyen arkadaşımız olursa arduuno mega ve tft ekranı aldıgım fiyata vericem ustalarım..73

Çevrimdışı TB2NDY

Fiyat nedir?

Çevrimdışı TA5AAT

100 tl..

Çevrimdışı TA3IHD

Benzer bir proje için 3 ay uğraştıktan sonra program yüklemeyi asla başaramadığım için, bilindik LU5DJV nin ad9850 VFO suna geri döndüm.

Çevrimdışı TA1OZH

Benzer bir proje için 3 ay uğraştıktan sonra program yüklemeyi asla başaramadığım için, bilindik LU5DJV nin ad9850 VFO suna geri döndüm.

neye hangi entegreye programı yukleyemedıgınızı ogrene bılırmıyız hulisibey bilindik entegrelerse yardımcı olmaya çalışırız...

Çevrimdışı TA3IHD

Arduino nano veya arduino uno ve çalıştırmak istexiğim  si5351 idi.
Ancak hiçbir programı nano ve uno'ya yükleyemedim. Bunlar bozuk diye düşünürken DK7IH in sayfasındaki atmega628 için yazılmış bir libraryi nano'ya yükledim. Sistem çalıştı ancak bu sefer enkoder çalışmadı. Bu işe harcadığım mesai o kadar çok idiyki sonunda aslında mükemmel bir vfo olan ad9850+pic16f628 projesine geri döndüm. Hedef ne? Hedef çok stabil bir VFO sinyali değilmi?

Çevrimdışı TA1OZH

Arduino nano veya arduino uno ve çalıştırmak istexiğim  si5351 idi.
Ancak hiçbir programı nano ve uno'ya yükleyemedim. Bunlar bozuk diye düşünürken DK7IH in sayfasındaki atmega628 için yazılmış bir libraryi nano'ya yükledim. Sistem çalıştı ancak bu sefer enkoder çalışmadı. Bu işe harcadığım mesai o kadar çok idiyki sonunda aslında mükemmel bir vfo olan ad9850+pic16f628 projesine geri döndüm. Hedef ne? Hedef çok stabil bir VFO sinyali değilmi?

oyne de azda görsellik önemli değilmi çagımız görsellik çağı arduini nano ve uno ya pragram atması diğerlerine göre birz bilgi istiyo çünkü digerlerinde direll hex dosyasını programlayıcı yardımıyla yazılıyo arduino acık kaynak oldugu ıcın yazan adamın dosyasının üzerinde değişiklik yapa bilirsiniz bilginiz var ise.....  atamadığınız dosyanın kaynak yerini veya dosyayı buraya koyarsanız hex formatına cevirip gondereyim downloader programıyla kolay bı sekılde yazarsınız.....

Çevrimdışı TA7BB

merhaba.
düzenleme yaparken
Rotary.h hatası veriyor.
nerede eksigim var.
arduino programlaması bilmiyorum. çagrı işaretimi yazmak istemiştim.
iyi çalışmalar

Çevrimdışı TA7BB

Merhaba gerek kalmadı arkadaşın yardımıyla hallettik.
Arkadaşıma teşekkür ederim
73

Çevrimdışı TA8AT

Arkadaşlar arduıno hakkında bir sorum olacak.

SI 5351 li vfo nun bir kaç versiyon yazılımlarını xloader ile arduıno ya tek tek yükleyip denerken yazılımdanmıdır bilemedim  arduıno mega 2560 çalışan versiyon yazılımda dahil düzgün çalışmamaya başladı.
Resimde görüldüğü gibi üstte çalışan arduıno ilk açılışta 3.6mhz de açılırken alttaki sorunlu arduıno 6.2 mhz de açılıyor. Daha sonra band değiştirdiğimde ikinci resimdeki gibi alttaki sorunlu olan arduıno da ekranda bozulmalar başlıyor.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

I LOVE İCOM

Çevrimdışı TA1OZH

Arkadaşlar arduıno hakkında bir sorum olacak.

SI 5351 li vfo nun bir kaç versiyon yazılımlarını xloader ile arduıno ya tek tek yükleyip denerken yazılımdanmıdır bilemedim  arduıno mega 2560 çalışan versiyon yazılımda dahil düzgün çalışmamaya başladı.
Resimde görüldüğü gibi üstte çalışan arduıno ilk açılışta 3.6mhz de açılırken alttaki sorunlu arduıno 6.2 mhz de açılıyor. Daha sonra band değiştirdiğimde ikinci resimdeki gibi alttaki sorunlu olan arduıno da ekranda bozulmalar başlıyor.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

Yuklemeden sonra dds yi sifirlayin duzelir ....