Gönderen Konu: Arduino Mega 2560 + 3.2" TFT LCD + Si5351 ile kapsamlı bir VFO Projesi..  (Okunma sayısı 23085 defa)

Çevrimdışı TA8AT

Hüseyin bey arduıno hakkında fazla bilgiye sahip değilim ama üzerindeki reset tuşu ile resetde yaptım düzelmedi. DDS den kastınız sı5351 i mi resetlemeliyim? Tam olarak anlamadım. Şöyleki arduınoları kartdan çıkarıp yer değiştirdiğimdede aynı sorun devam ediyor. Üstelik aynı hatalı elimde 2 arduıno oldu. İkiside aynı yazılımı yükledikden sonra oluştu. Şuan elimde sağlam arduıno var ama 2 tanesi  yüklemeden sonra bu hale geldi. Bir yerlerde yanlışlıkmı yapıyorum anlayamadım.
I LOVE İCOM

Çevrimdışı TB5X

Hocam Sorunun kaynağı şu:

2. yazılımda siz editleme yapmışsınız. Ekrandaki yazı puntosunu ve fontu değiştirmişsiniz. Bunun sonucu olarak ta rakamlar için ayrılan yerlerden taşmalar oluyor ve alttaki aktif olmayan rakamların da kenardan görünmesine sebeb oluyor.

Mesela şöyle örnek vereyim:

RX ve TX yazıları aslında üstüste.
TX aktif olunca alttaki RX yazısını kapatıyor.

Rx ve TX yazılarının koordinatlarını değiştirdiğinizde TX e geçtiğinizde diğerinin kaybolmadığını farklı bir yerde çıktığını görürsünüz.

yazarak anlatması zor ama sorunun kaynağı kesinlikle bu. Benimde başıma geldiği için biliyorum..

Rakamların punto boyutu ve yerleşimi ile oynayın . Düzelmez ise o kısmın kodunu orjinalindeki gibi kopyala yapıştırla eski haline getirin düzelmesi lazım..

73
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2019, 19:52:49 Gönderen: TB5X »
TB5X
QTH : Niğde LOC : KM77hx | http://www.mehmetdivili.com

Çevrimdışı TA8AT

Haklısınız hocam sorun bozuk yazılımdanmış. Yazılımda herhangi bir editleme yapmadım direk buradan alıp yüklemiştim. Sorunu yine rus forumdan bulduğumuz daha güncel yazılımla çözdük. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
I LOVE İCOM