Gönderen Konu: DEĞERLİ ARKADAŞLAR  (Okunma sayısı 4501 defa)

Çevrimdışı TA2VW

TA Callbook kaydı

Hayati Yazdıran
    ANKARA
  • OM/YL
  • BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR. 0506 053 27 68
DEĞERLİ ARKADAŞLAR
« : 05 Mayıs 2018, 20:40:59 »
Hayati Bey,

Lütfen, herkesin bir tek aramayla Google'dan bulacağı konuları ayrıca TELSİZCİLER sitesinde paylaşmayınız. 73

Bilal Ekmekci, TA8A

Değerli arkadaşlar,yönetici tarafından böyle bir ikaz aldım
artık üyeliğime son vereceğimden,hepinize allaha ismarladık diyorum
hepinize bol QSO lar hepinize 73,üzerimde emeği geçen arkadaşlara
teşekkür ediyorum 
birileri paylaşımlarımdan rahatsız olmuş anlaşılan uygun fiyata uygun malzeme paylaşımımdan bunun neresi kötü olabilir hala
anlamış değilim bizde bu zihniyet olduktan sonra niye radyo amatörlüğünün ilerlemediği ortaya çıkıyor
hepinize iyi çalışmalar. her şey TA için. 

Çevrimdışı TA8A

Ynt: DEĞERLİ ARKADAŞLAR
« Yanıtla #1 : 05 Mayıs 2018, 20:58:39 »
Kıymetli Arkadaşlar,

Kendi isteği üzerine Hayati beyin TELSİZCİLER sitesi erişimi kapatılmıştır. 73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TB6BHK

« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2018, 11:42:59 »
Hayati Bey
Sizin meselelerin derinliğine vakıf değilim ama, sizden evvel benzer problemler yaşandı.

Bazı arkadaşlara rica etmiştim, bize şu şu programları telsizciler sitesi sayfalarına yazın diye.  Duyarlı bir arkadaş bana mail attı. Dedi  ki
--Hüsnü Bey   programların sahibi var, telif hakkı vs gibi durumlar var, bunları izinsiz yayınlamak mahzurlu olur, istediğiniz şeyi umuma kapalı sadece size açık olarak şahsınıza ulaştıracağım dedi.

Bu çeşit veya benzer durumları site yöneticileri çok daha iyi bilirler. Yöneticiler bu baskıları eminim hayli hissediyorlar. Dolayısıyla TA8A Beyin bu tür hareketi doğrudan bana veya size karşı yapılmış değil, umuma bir uyarıdır. Sizin üyelik iptalini anında tasdiklemek TA8A Beyin  bir görevidir. Siz üyeliğinizin açılmasını istediğiniz an TA8A Bey yine anında açacaktır. sizin gibi değerli bir üyemizin siteye yakında döneceğini umarak yazıma son veriyorum
73    Hüsnü Köktürk

Çevrimdışı TA2NC

« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2018, 12:27:44 »
Merhaba,
Bilal bey'in uyarisini yerinde, Hayati bey'İn ayrılmasını da uzuntuyle karşıladım.Kişiselleştirmemesi gerekirdi.

Açıkçası burada site paylaşıması gayet yerinde.
Yani aliexpress.com diye bir site var, rsdelivers.com diye bir yer var
dx.com diye bir site buldum
güvenilir ürünleri çok vs şeklınde yazılabilir.
Ancak, aliexpress ten her işime yarayan parçanın linkini buraya yazmaya kalksam forum çöplüğe döner diye düşünüyorum.

73

Çevrimdışı TA5SO

« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2018, 13:31:40 »
öncelikle hayati beyin ayrılmasına üzüldüm bana göre art niyetli degildi kaldıki bugüne kadar bir çok yararlı dökümanlar yayınlamıştır grupta arkadaşlara menfaat beklemeden yardımı seven birisiydi böyle bilgili arkadasları kaybetbek üzücü

Çevrimdışı TA2CR

« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2018, 20:53:27 »
Şerif abi söylediklerine harfiyen katılıyorum bende çok üzüldüm

Çevrimdışı TB5X_SK

« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2018, 11:30:46 »
Bu tür konulara yorum yazmayı pek sevmiyorum ama;
Benim kişisen görüşüm şudur ki;

Hayati Beyin forumdan ayrılması Bilal beyin değil kendisinin kararıdır..

Aliexpressteki pek kimsenin bilmediği amatörlerin işine yarayacak bir parçayı burada paylaşmak güzel bir davranıstır bunu kabul etmek lazım.

Ancak açık söyleyim bizim evin bitişiğindeki hırdavatçıda 1.5 -2 liraya bulunabilen silikon çubuğun Aliexpress linkini  paylaşmak biraz tuhaf gelmişti banada..

Bilal Bey de kibarca bunu belirtmiş.

Daha önce 70 bin kişilik bir forumda yöneticilik yapan biri olarak yöneticiliğin ne kadar zor olduğunu bilirim.

Konunun daha fazla uzamamasını umuyorum..

73
TB5X
QTH : Niğde LOC : KM77hx | http://www.mehmetdivili.com