Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

PARDUS v.4 DSB QRP ON AIR

(1/4) > >>

TA3EN:
          Merhaba Radyo Amatörü Arkadaşlarım,
          Pardus serisi elyapımı qrp'lerin 4.sünü iki belkide üç ay önce bitirdim. Ancak kutulama konusunda bir gecikme oldu.  Bitirip yayınlamak bugüne kısmetmiş. cihazıın büyüklüğü 14,5x14,5x 5,5cm ebatlarında.  Bir kaç gündür masamda sefa sürüyor.  Band genişliği önceleri 7000MHz ile 7190KHz arasıydı. Ama kristal bu kadar geniş frekansta rx te sorun olmasa da tx te ses karşı tarafa anormal gidiyor. Yani kristalin kendi odak frekansının çevresinde bu tip vfo ile randumanlı çalışmıyor. DDS vya PLL de sorun olmuyor. Ben de bunun üzerine 7.085MHz - 7.156MHz arası dinliyor. Ancak 7.140 -7155MHz arasında tx te sorun yok. Aslında dds'li yapmak lazımdı.
           Web sayfamda yayınladım. Ama ayarların anlatımı çekebilirsem video falan da koymayı düşünüyorum. Burada bir kaç resim paylaşabildim. Geri kalan resim ve bilgiler için   http://www.ta3en.com/pardus.v4.dsb.qrp.htm ziyaret edebilirsiniz.

TA1OZH:
hayırlı olsun Hüseyin usta güle güle kazasız belasız hafetsiz günlerde kullanmanız dileğiyle......  dediginiz gibi dds li yaparsanız daha iyi olurdu aslında

TA3EN:
            Buraya yorum yazan ve telefonla bana ulaşıp arayanlara teşekkür ederim.
Pardus v.4 DSB QRP'nin ayar ve anlatımıyla ilgili web sayfama yazı ekledim. Merak edenler okuyabilirler.

Herkese kolay gelsin.           http://www.ta3en.com/pardus.v4.dsb.qrp.htm                      73...

TA2LJG:
Hocam elinize sağlık, bu ne hızdır, aynı anda kaç proje hayata geçiyor, biz amatörlere ilham kaynağısınız. Bende 2 yıl önce 1 dsb yapmıştım, beach vk3ye şemalarını modifiye ederek çalışmalarım olmuştu.  Qrp başka bir heyecan ve yine muhteşem bir qrp, hayranlıkla izliyoruz. Başarılar Hocam 73

TA3EN:
        Merhaba Arkadaşlar,
        Arkadaşlar Pardus v.4 DSB nin şemasını sayfamda yaynladım ama pcbsini hazırlarken bazı kompenantlarda değişiklik yaptım. Şemayı Splan ile çizince tekrar yayınlayacağım.  Pardus v.4 DSB nin çalıştırılması ayarlamaları ve muayyenlerin sarımlarıyla ilgili web sayfama  bir makale yazdım. Merak edenler okuyabilir.
        Herkese kolay gelsin.           I love RF!           www.ta3en.com

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git