Gönderen Konu: ARRL Mobile DXCC Award  (Okunma sayısı 4091 defa)

Çevrimdışı TA5FA

ARRL Mobile DXCC Award
« : 16 Şubat 2018, 09:46:40 »
Geçtiğimiz hafta yayınlanan habere göre Mobil araç üzerinden 100 DXCC tamamlayana verilecektir. Detaylar http://www.arrl.org/mobile-DXCC« Son Düzenleme: 16 Şubat 2018, 09:50:40 Gönderen: TA5FA »
https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1
https://ta5fa.blogspot.com/
İzle >>> https://youtu.be/Kt_XnG0Th4M      Sonuç ;      "Etkili iletişimin %20'si bildikleriniz ve %80'i bildikleriniz hakkında nasıl hissettiğinizdir." - Jim Rohn

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: ARRL Mobile DXCC Award
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2018, 18:17:12 »
Mobil DXCC Ödülü

Bu ödül, taşıta taşınabilen en az 100 DXCC kuruluşuyla temas kuran amatörlere, yalnızca taşıtla taşınabilen güç ve antenler (mobil istasyon tanımını ve aşağıda mobil operasyonunu okuyun) kullanarak ulaşabilir. Geçmişte herhangi bir zaman yapılmış kişi sayısı ve iletişim belgesi (QSL kartları veya LoTW) gereklidir, ancak başvurunuzla birlikte gönderilmesine gerek yoktur. ARRL, talep edilen QSO hakkında herhangi bir sorunuz varsa irtibat kanıtı isteyebilir. MOBILE DXCC, bir kerelik bir ödültür ve onaylamaz. Hak kazanmak için ARRL üyesi olmak zorunda değilsiniz.

Mobil İstasyon Tanımı ve Mobil İşletim

Bu ödül için uygun bir mobil QSO, QSO'nun öncesinde, sonrasında veya sırasında harekete geçebilen ve yasal olarak ruhsatlı, kendi kendine tahrik edilen, kara temelli bir araçta bulunan ve tüm güce sahip olmak için bir mobil istasyondan yapılan QSO olarak tanımlanmaktadır. radyo ekipmanı (ticari ya da harici elektrik enerjisi kullanılamaz) ve sadece aynı taşınabilir araçta ya da direkt bağlantılı bir aparata monte edilmiş antenlerin kullanılması ve aracın her hareket halindeyken birlikte hareket etmesi anlamına gelir.   Araç istasyonu QSO'yu DX varlığı ile münhasıran ve doğrudan yalnızca mobil istasyonu kullanarak yapmalıdır.   QSO'nun yapılmasına yardımcı olmak için herhangi bir uzak istasyon, radyo tekrarlayıcı ve internet arabirimli istasyon ya da sistemin kullanılması yasaktır.   Antenlerle kurulan herhangi bir temas veya sadece QSO'yu yapmak için durdurulduğunda (örneğin bir dipol veya yagi) kullanılabilir olduğunda "taşınabilir" ve "mobil" olarak sınıflandırılamaz.

Bu ödül için.   Mobil istasyonlar, bulundukları varlık için herhangi bir yasal gücü kullanabilir.   Bu ödül, özellikle havacılık veya denizcilik istasyonları tarafından yapılan KKO'ları hariç tutmaktadır .

Nasıl Başvurulur?

Mobil DXCC'ye başvurmak için, arama işaretleri,
ülkeler / kuruluşlar ve iletişim tarihleri de dahil olmak üzere kişilerinizin bir listesini gönderin . QSL göndermeyin. Listede ayrıca, tarafların tümünün
, yukarıda tarif edildiği gibi bir mobil istasyondan yapıldığına dair imzalı bir bildiri taşıması gerekir .

Kişi listenizle birlikte, ABD sertifika gönderileri için 16 ABD Doları veya
uluslararası sertifika gönderileri için 18 ABD doları ekleyin . Lütfen, ücretinizi
ABD para fonlarında çek veya havale şeklinde ekleyin .
Sertifikada görünmesini istediğiniz posta adresinizi ve adınızı belirttiğinizden emin olun . Her şeyi e-posta ile gönderin: Mobile DXCC,
ARRL, 225 Main Street, Newington, CT 06111.
Araçda HF olsaydı iyidi :-)
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA2FE

Ynt: ARRL Mobile DXCC Award
« Yanıtla #2 : 18 Şubat 2018, 15:31:13 »
Mehmet Abey Selamlar

Benim bildiğim kadarı ile mobil istasyonlarda log mecburiyeti yoktu. Tabi bilgi eski olabilir. Ama zaten mobilde QSO yapmak zaten bir zorluk birde log tutalım dersek Nasıl olacak bu iş ?
Ben mobil olarak oldukça uzun havada oluyorum ama log işini çözemedim hala :) .
Hatta CW işini halletmek içinde çözüm arama derdindeyim. Koleksiyoncumda bulunan bacak bağlamalı manileri bile kullanmayı düşündüm ama gidip gelip log işine takıldım . Hatta QSL problemi olmasın diye QSO bile yapmayıp dinlemeyi tercih ediyorum.
Halletelim bu işi de yapalım bu DXCC yi .
Selamlar
Emin
TA2FE
Emin Bora DEMİREL
05322930222
Loc: KN 40 PT
Tuzla - İstanbul