Gönderen Konu: Bir Magnetic Loop Anten macerası  (Okunma sayısı 10663 defa)

Çevrimdışı TA2ANL

Ynt: Bir Magnetic Loop Anten macerası
« Yanıtla #20 : 03 Ocak 2018, 22:11:39 »
Ateş Bey, muhteşemsiniz. Ellerinize sağlık.

Çevrimdışı TA8AT

« Yanıtla #21 : 04 Ocak 2018, 06:46:28 »
Elinize sağlık Ateş bey. Teori ve anlatımınızla sitemize değerli bir bilgi ilavesi daha kattınız. Tebrik ederim, başarılı çalışmalar dilerim..
I LOVE İCOM

Çevrimdışı TA2LLS

« Yanıtla #22 : 04 Ocak 2018, 13:43:22 »
Tebrik ederim çok harika bir dille, çok açıklayıcı olarak harika bilgiler paylaşmışsınız. Emeklerinize sağlık..
TA2LLS

Seyit Tekirdağ
seyitttekirdag@gmail.com
0532 464 55 50
QTH KN40RT GEBZE/KOCAELİ

Çevrimdışı TA1ED

« Yanıtla #23 : 04 Ocak 2018, 18:51:29 »

ATEŞ Bey merhaba,

tek kelimeyle harika bir iş çıkartmışsınız,ayrıca eğitici,öğretici ve özendirici paylaşımınız içinde tekrar teşekkürler.yurt dışında örneklerini görüp''TA da neden yapılamıyor?'' diye düşündüğüm tarz bir sıfırdan bir proje olmuş.ellerinize sağlık. saygılarımla
      TA1ED
METİN KORKMAZ
   TEKİRDAĞ
TA1ED
  METİN KORKMAZ -TEKİRDAĞ

Çevrimdışı TA3MHA

« Yanıtla #24 : 06 Ocak 2018, 13:07:41 »
Değerli arkadaşlar,
Yazıyı yazar yazmaz yola çıkıp dün akşam eve dönecek şekilde yoğun günler geçirdim. O yüzden her ne kadar yazılanları okuyabilmiş olsam da cevap yazamadım. Gecikme için kusuruma bakmayın lütfen.

Öncelikle değerli yorumlarınız, iltifatlarınız için hepinize çok çok teşekkür ederim. Özellikle ustalardan bunları duymak insanı gururlandırıyor. Tüm isimleri ayrı ayrı zikretmek mümkün olmasa da birkaç isim için birşeyler yazmak istedim.
Bir isme dikkatinizi çekmek istiyorum. Kendisi pek ortalarda görünmez, ondan dolayı  pek çoğumuz tanımayız. TA5ARU Rüştü ağabeyle 20 yıl kadar aynı iş yerinde çalışma şansım oldu. Tanıdığım en iyi mühendislerdendir. Üstelik hem teoride, hem pratikte. Şimdi bana kızacak ama, boş bırakmayın :) Ayrıca QRZ sayfasına da göz atmanızı öneririm. Ne demek istediğimi göreceksiniz ;)
TA2FE Emin Bey, sizi TA3FE yapmak için sabırsızlanıyorum :)
TA3ALS Ali Şahin Bey, lazerciye 100 takım için malzeme dahil 270TL ödemişim.
TA2AD Şua Bey, sizin çalışmalarınızın yanında esamesi okunmayacak bir proje için yorum yazmanızdan ayrıca gururlandım. Teşekkür ederim.
TA2GC Engin Bey, bu projenin temel taşlarından biri de sizsiniz. O güzelim ayarlı vakum kondansatörü devretmeniz (neredeyse hediye etmeniz) sayesinde bu proje nihayetlenebildi. Step motor ve kontrolleri hakkında sadece teorik bilgiye sahibim. Hiç uygulama yapmadım. Biraz da bu yüzden uzak durmuştum. Bu konuda birşeyler yazarsanız çok makbule geçer.
TA4SO Şadan hocama da ayrıca bir teşekkür etmek istiyorum. Proje yürürken epey başını ağrıttım.
Keza TA4LYL Yiğit Beye de bir teşekkür borcum var. İlk başlardaki bir çok şaşkın soruma sabırla cevap vermişti.
Bir de bu yazının hazırlanmasında emeği geçen TA4SO Şadan hocam ve TA1MFR Alguhan Beyin de emekleri var. Onlara da teşekkür ederim.

Anten bu boyutlarıyla 160M'de de rezonanza gelebiliyor. Fakat şu sıralar 80M'de 100 dxcc peşinde olduğum için 160M'ye pek ilgi göstermiyorum.

73 de TA3MHA Ateş
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2018, 13:09:17 Gönderen: TA3MHA »

Çevrimdışı TA2GC

« Yanıtla #25 : 04 Eylül 2023, 01:09:15 »
Sevgili Bilal amca , bu muhteşem çalışmanın fotoğraflarını merak edenler çok , acaba resim linklerini kurarabilme şansınız varmı ? saygılar..

Çevrimdışı TA8A

« Yanıtla #26 : 04 Eylül 2023, 09:00:00 »
Engin amca,

Resimlere tıkladım. Ateş beyin kullandığı site kapanmış gibi görünüyor. Ben ulaşamadım.

Fakat www.tacallbook.org/TA3MHA-MLA2.pdf linkinde bu yazının PDF hali var. Orada resimler var. Ben bir ara bu resimleri sayfaya eklemeye çalışırım. Fakat resimler ancak her mesajın altında görünür. İyi çalışmalar dilerim. 73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TA2GC

« Yanıtla #27 : 04 Eylül 2023, 12:54:29 »
teşekkür ederim ,yüreğinize sağlık 73.