Gönderen Konu: **MAGNETIC LOOP ANTEN NEDİR? NASIL YAPILIR?**  (Okunma sayısı 7164 defa)

Çevrimdışı TA3ATA

**MAGNETIC LOOP ANTEN NEDİR? NASIL YAPILIR?**
« : 16 Mayıs 2017, 00:56:51 »
MAGNETIC LOOP ANTEN NEDİR? NASIL YAPILIR?
HF bandlarında 5w 10w tercihinize ve dizaynınıza göre 100w gibi güçler ile 5.000Km ila 15.000Km, belki de şartlar elverdiği hallerde daha da uzaklar ile devasa mesafeler ile QSO'lara imkan sunacak, Herkesin yapabileceği, en az QRM alan, maliyeti en düşük ve boyuna göre en yüksek performansı sergileyecek bu anten hakkında tüm bildiklerimi, deneyimlerimi 40 sayfalık bir .pdf dosya üzerinde topladım ve bir download edilebilecek siteye yükledim.
İçinde yine herkes tarafından çok ucuza ve kolayca kendi kendilerine yapabilecekleri Magnetic Loop Anten ölçüleri de koydum. 10m 15m 20m 30m ve 40m bandlarında %70 ve daha da performanslı çalışan %95 gibi verimlilik üretecek farklı farklı ölçü ve hesaplamaları da verdim.
Resimler ile çok anlaşılır seviyede tutarak hazırladım. Böyle olunca da face'te yayınlanamayacak kadar kapsamlı ve büyük oldu.
Sanırım bu anten hakkında TA'da ilk ve tek çalışma olacak!
Size gereken tek şey dikkatlice okumak. Azim, istek ve beceri. Gerisi birkaç metre Heliax kablo veya birkaç metre bakır borudan ibaret. Sonra bool bol dua edeceksiniz. Tabi inş. :)
Ben, hazırlamak için yaptığım onca Magnetic loop anten çalışmalarını bir kenara bırakırsam, sadece şu yazıları yazmam çizmem bile 3-4 günümü aldı. Bu sebep ile baştan söylüyorum.
40 sayfalık bir çalışmadır ve tamamını dikkatlice okuma zahmetinde bulunmayacak isen lütfen sen indirme.
http://www.dosyaupload.com/hkeY
Kalın Sağlıcakla..
73 de TA4LYL Yiğit KAYNAK

**TA4LYL Yiğit Kaynak arkadaşa buradan da teşekkür ederim .. Güzel bir çalışma için epeyce emek harcamış..**
***UNUTMA...!!   
SANA IŞIK TUTANA ARKANI DÖNERSEN; GÖRECEĞİN TEK ŞEY KENDİ KARANLIĞINDIR..***

TA3ATA.M.TURGAY
Best Regards
(Ex..TB3JJ)
ta3ata@hotmail.com

Çevrimdışı TA7BB

Ynt: **MAGNETIC LOOP ANTEN NEDİR? NASIL YAPILIR?**
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2017, 01:26:16 »
Merhaba.
Paylaşım için teşekkürler
Pc de oldugumda indirip okuyacağım.
İyi çalışmalar dilerim.

Çevrimdışı TA5AE

« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2017, 02:16:32 »
Kitap halinde çıktısını alıp okudum.
Yazarımız,  sanırım bu yaz dönemi  bazı denemelerin sonuçlarını yayımlayacağından bahsediyordu.
Beklediğimi ifade eder ve paylaşım  için teşekkür ederim.
73deTA5AE

Çevrimdışı TA2BS

« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2017, 10:25:11 »
İçinde çok faydalı bilgiler bulunan ve hayli emek harcanmış bu bilgi paylaşımı için teşekkürler.

73

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2017, 11:16:50 »
Yiğit beyin paylaşımlarını sosyal medyada büyük ilgi ile izliyorum. Bu vesile ile kendisine bir kez daha teşekkür ederim.
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA1LC

« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2017, 12:46:34 »
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı TA2FE

« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2017, 13:01:39 »
Paylaşım için teşekkürler
Emin
TA2FE
Emin Bora DEMİREL
05322930222
Loc: KN 40 PT
Tuzla - İstanbul

Çevrimdışı TA2GC

« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2017, 14:04:51 »
çok değerli bir çalışma olmuş,bizim anlayabileceğimiz samimi dilde yazılmış olması harika,emeğinize sağlık..

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2017, 20:28:54 »
Paylaşım için teşekkürler.73
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA2LJG

« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2017, 15:51:09 »
Paylaşım için teşekkür ederim, uzun süredir bu anten üzerinde araştırma yapıyordum, dosyayı indirip okudum , amatorlere yeni deneyimler kazandiracagina eminim. 73.

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi