Gönderen Konu: lcd tv tos girişi ile güvenlik kamerasının çalıştırılması  (Okunma sayısı 4110 defa)

Çevrimdışı TA2VW

TA Callbook kaydı

Hayati Yazdıran
    ANKARA
  • OM/YL
  • BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR. 0506 053 27 68
Değerli arkadaşlar

çalışıp çalışmayacağını merak ettiğimden dolayı güvenlik kamerasını tv yi monitör olarak kullanabilirmiyim diye deneme yaptım sonuç başarılı oldu
toplam malzeme TOS girişi olarak biliyorum tv lerin arka kısmında bulunan sarı renkli SIDE AV girişine kamerayı bağladım tv yi de SIDE AV bölümüne aldığımda tv de kameradan gelen görüntüyü alabildim, bunun için kamerayı besleyecek 12 volt luk 3 amperlik güç kaynağı kendinizin de yapabileceği uzatma kaplosu kameradan tv ye ulaşacak şekilde yeterli  uzunlukta kablo, kameraya bağlamak için bir tane BNC konnektör  ve tv deki TOS girişine bağlamak için jak gerekli kamerayı istediğiniz yere sabitliyebilirsiniz dilerseniz giriş kapısına bağlayabilir dilerseniz izlemek istediğiniz yere monte edebilirsiniz sonuç gayet başarılı
bu işlem için dvr kayıt cihazına ihtiyaç yok direk bağlantı yapabilirsiniz
kameralar video çıkışı üretiyorlar bunu da tv değerlendiriyor sonuç olarak bunu söyleyebilirim.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2017, 11:43:11 Gönderen: TA2VW »

Çevrimdışı TA3EP

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Müsaadenizle benim de minik bazı hatırlatmalarım olacak.

Tos fiş: RCA jak veya Cinch/av jak diye de bilinir. Geçenlerde telsizime hoparlör bağlamak için bu jaka ihtiyacım oldu, RCA jak diye sorunca yok yanıtı aldım. Sonra tarif üzerine malzeme satan arkadaşla anlaştık :) RCA bizim de bildiğimiz Amerikan radyo telsiz vb. firması, sanırım ilk kullanan firma o olduğu için onun adı geçmekte.

BNC fiş: Telsiz HF çıkışlarında çok kullanılan bir malzeme, ancak dikkat edilmesi gereken nokta: Bunların 50 ohm ve 75 ohm empedanslı olmak üzere iki çeşidi vardır, kamera ve diğer görüntü/ses işlerinde 75 ohm olanlar kullanılır. Telsiz çıkışları ise 50 ohmdur, kamera için yapılan 75 ohm fişler telsizlerde kullanılırsa sıkıntı yaşanabilir. Piyasada satılan BNC fiş ve adaptörler aksi belirtilmediği sürece 75 ohmdur.

Bu yazdıklarım ustalar için zaten malum olan konulardır, ancak bazı yeni başlayan arkadaşların işine yarayabilir diye düşündüm.

73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND