Gönderen Konu: Döner Bobin (rotary Coil ) pozisyoner..  (Okunma sayısı 4777 defa)

Çevrimdışı TA2GC

Döner Bobin (rotary Coil ) pozisyoner..
« : 18 Mart 2017, 23:22:26 »
Döner Bobin (rotary Coil ) pozisyoner..

uğraşıyorum bakalım ne olacak..
https://youtu.be/3H4kkBQS8zw

Çevrimdışı TA2N

Ynt: Döner Bobin (rotary Coil ) pozisyoner..
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2017, 15:33:50 »
Neticeden çok iyi bir şey çıkacağına eminim.merakla bekliyorum. Position registry unutmazsın.
Kolay gelsin.73

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #2 : 19 Mart 2017, 18:04:40 »
Emeğinize sağlık tebrikler 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA2VW

TA Callbook kaydı

Hayati Yazdıran
    ANKARA
  • OM/YL
  • BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR. 0506 053 27 68
« Yanıtla #3 : 20 Mart 2017, 12:07:47 »
SWR ve WAT için bir skala, dedectör devresi yine bu bobinin yarısı kadar ufak uzunlukta diğer ikinci bir bobin 5 ve 7,5kw lık kondansitör grubu ile yüksek güçlere dayanabilecek porselen komitatör,ve her iki bobine numaratör ile birlikte kullanıldığında rf 302 antenna tunere benzetilebilir çok da sağlıklı manual olarak çalışır. bobin üzerinde ileri giden sarı yuvarlak daire şeklinde olan yuvarlak parcanın miline de rf için üretilen yağlar var rf yi geçiriyor ve milin yenmesini önleyebilirsiniz zamanla bu mili sarı parça yemeye başlar bunu önleyebilirsin

http://www.worthpoint.com/worthopedia/harris-rf-302a-antenna-tuner-coupler-swr-watt
« Son Düzenleme: 20 Mart 2017, 12:17:32 Gönderen: TA2VW »

Çevrimdışı TA2GC

« Yanıtla #4 : 20 Mart 2017, 13:06:44 »
bunu yüksek güç değilde,yüksek Q degeri için düşünüyorum,birde 7.5Kv 7..600pF Jensen vakum kapasitörüm var,
TA2FE Emin sağolsun, kapasitem bir adet olduğu için Pi yapı imkanım yok, bende RSGB klubünün düşündüğü gibi, LowZ 'de sağ tarafa High Z'de sol tarafa kapasiteyi transfer etmeyi düşünüyorum..

yıllar evvel bunu gerçekleştirmiştik redüktörlü DC motorlar ile,simdiki MCU teknolojisi sayesinde Fuzzy Logic yada PID kontrolü sayesinde,bir şeyler yapabilmek.

ben eski kafalıyım tunerin yada Couplerin hep antenin dibinde olması gerektiğine ,birde transmisyon  kablosunun kapasitesi ve Velocity Factörü ile boğuşmak istemeden ,bir şeyler yapmaya çalışıyorum sağolsun bobin takımını TA2LJ Hakan Güner vermişti,bende yollara düştüm buna bir seramik yada Teflon Coupling aramaya birde ne göreyim 5Kv isalation Coupling 90 Euro ,Emin her zamanki gibi imdadıma yetişti bunlarıda sağladı.

Analog Device AD8302 dedektörde temin ettim tek sıkıntım Phase nasıl ölçülür nasıl yorumlanır ,50Ω dan büyükmü küçükmü kapasite motorunumu çalıştırayım, bobin motorunumu çalıştırayım soruları zaman içinde bunlarıda aşmaya çalışacağım..

Çevrimdışı TA0G

« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2017, 12:26:18 »
Engin Devam:)

Çevrimdışı TA2IB

« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2017, 22:19:20 »
Engin selam, kolay gelsin, başarılar dilerim, sonrada rotor pozisyoner ile ilgili bir çalışma bekleriz. Temel de benzer devreler, çok daha kolay olacaktır senin için, 73.