Gönderen Konu: PARDUS V.2 QRP PROJEM  (Okunma sayısı 19066 defa)

Çevrimdışı TA3ALS

Ynt: PARDUS V.2 QRP PROJEM
« Yanıtla #20 : 07 Nisan 2017, 01:04:59 »
Eline sağlık, güzel olmuş Hocam, Pardus 3 ü  çok bantlı yapmayı düşün bence. Kolay gelsin.

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #21 : 10 Nisan 2017, 12:20:44 »
İnşallah Ali Şahin Bey.

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #22 : 30 Nisan 2017, 20:07:15 »
         Merhaba Arkadaşlar,
         Pardus v.2 QRP'nin şemasını kısım kısım kağıtlara çizmiştim. Bu defa çizimleri birleştirerek iki dosya kağıdına çizdim.
Birisi RX diğeri TX şeması. Web sayfamda da yayınladım. Oradan çözünürlüğü yüksek zip olarak indirilebilir. Çeşitli devrelere
ihtiyaç duyanlar içinden çeşitli bölümlerini yapabilirler.
         Elle çizmek zorunda kaldım. Benim bildiğim Sprint Layot ile şema çizilmiyor. Şema çizen arkadaşlar hangi programları
kullanıyorlar acaba?
         www.ta3en.com
         Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.               73...
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2017, 17:13:27 Gönderen: TA8A »

Çevrimdışı TA3ALS

« Yanıtla #23 : 30 Nisan 2017, 20:28:52 »
Çok güzel.Ben Şema çizmek için eagle programını kullanıyorum ama yeni öğrenecekseniz s-plan programını tavsiye ederim çok güzel, basit ve kullanışlı imiş.

Çevrimdışı TA3IHD

« Yanıtla #24 : 03 Mayıs 2017, 08:22:05 »
Cihazı gören,  kullanan şanslı kişilerden biriyim.
Çok başarılı mükemmel bir proje. Sanırım bende bir benzerini yapmak için kolları sıvamak üzereyim.
Tebrikler Hüseyin  bey. 73

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #25 : 03 Mayıs 2017, 11:50:44 »
           Teşekkür ederim Hulusi Bey,
Yeni projende şimdiden başarılar dilerim. Yardımıma ihtiyaç duyduğun bir konu olursa seve seve yardıma hazırım.
           Kolay gelsin.        73...

Çevrimiçi TA3ALL

« Yanıtla #26 : 03 Mayıs 2017, 17:43:48 »
Hüseyin bey merhaba

Çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum, Pardus V.2 QRP şema çizimlerini daha net çekip paylaşabilirmisiniz, resimlerin çıktısını aldım ama elemanların değerleri okumakta zorlanıyorum.

73..

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #27 : 04 Mayıs 2017, 11:57:54 »
       Ali Şahin Bey merhabalar,
       Resimlerin çöünürlülüğünü azalttım da buraya atabildim. Tam çözünürlüklü olanları web sitemde  "Dökümanlar " kısımında bulunuyor.
Buraya da zip dosya atayım iyi olacak. Yalnız şunu belirteyim arkadaşlar, Çizim üzerinde sürekli değişiklikler yapıyorum. Basma işlemi yacaklar takip ederlerse iyi olur.           
       İki defa denedim 2560kB sınırında aşamadım. Daha da küçültmem gerekiyor. O zaman da yine okunamaz değerler olacaktır. WEB sayfamdan pardusv2.qrp.htm linkinde "Dökümanlar" dan alabilirsiniz.

Kolay gelsin.           73...

Çevrimdışı TA8A

« Yanıtla #28 : 04 Mayıs 2017, 16:08:35 »
Hüseyin hocam,

Bana resimleri e-posta ile gönderin. Ben gereğini yapayım. 73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #29 : 04 Mayıs 2017, 19:12:02 »
Bilal Bey zipleyip mail ile gönderdim. Kolay gelsin.

Çevrimdışı TA8A

« Yanıtla #30 : 05 Mayıs 2017, 17:15:15 »
Hüseyin Hocam,

Yukarıdaki mesajdaki şemaları yenileri ile değiştirdim. Üzerine tıklayınca daha büyük görebiliyorsunuz. Elinize sağlık. 73

Bilal Ekmekci, TA8A

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #31 : 08 Mayıs 2017, 13:55:16 »
Teşekkür ederim Bilal Amca, kolay gelsin.   

Çevrimdışı TA2LJG

« Yanıtla #32 : 06 Haziran 2017, 15:27:05 »
Hüseyin hocam öncelikle harika bir çalışma olmuş, Pardus V2 için kolları sıvamış ve projeye başlamış bulunmaktayım. Qrp yapımında ilham kaynağı olduğunuz için de teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı TA3CM

« Yanıtla #33 : 06 Haziran 2017, 15:53:13 »
Hüseyin hocam merhaba,

Öncelikle güzel bir çalışma olmuş tebrik ediyorum.Ben de yapım aşamasındayım.Yalnız pcb görüntüsünde 1 khz işaret devresinin yanında yer alan bc547 li devreyi çözemedim.Çizimde bu devre yer almıyor.Tx'e giden Osilatör sinyalini yükselttiğini tahmin ettiğim kısma bir açıklık getirelim hocam.Tx ve Rx aynı seviyede osilatör sinyalimi alıyor?  Yoksa tx'e giden osilatör sinyali burada yükseltiliyor mu?

Selamlar 73

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #34 : 06 Haziran 2017, 19:57:00 »
       Mıusa Hocam Merhabalar,
       Cevap yazarken bir karışıklık oldun. Bir baktım ki cevap yarım olarak yayına girivermiş. Öncelikle Pardus v.2'yi yapmaya karar verdiğini bilmiyordum. Hayırlı olsun. Gerek duyduğun her zaman yardımcı olmaya hazırım. Bu bir mute devresi. Musa Hocam o bahsettiğin devreyi şöyle açıklayayım. Bir TX devresi 13.8v aldığında bu devredeki transistörün beysine voltaj giriyor. Sonra Kullandığım dds vfo nun ekranında "TX" yazısının çıkması için bir pin var. O pinin şaselenmesi gerekiyor. Bunu bir role ile yapabileceğimiz gibi daha ucuza ve da kolay böyle bir devreyle de halldebiliyoruz. Benim yaptığım v.2 versiyonunda yok. haricine yapmak zorunda kaldım. Bu eksikliği hemen çizime aktardım. Siz şanslısınız. Bir kaç değişikliği siz uygulamış olacaksınız.
      1KHz devresinin çok faydasını göreceksiniz. Çünkü evde  "0 0 0 " diye diye millet rahatsız oldu. Bizim olmadıüğımız zaman yap şunu diye ikazlar aldım. Bundan kurtardı beni. Biliyorsun insan sesi 1-1,5 KHz civarında. Bunu bir butona bağlıyorum. Ön panelde yerini alıyor. Tune ayarında falan süper oluyor.
       Kolay gelsin....     73

Çevrimdışı TA3CM

« Yanıtla #35 : 07 Haziran 2017, 16:38:53 »
Anladım Hüseyin hocam güzel düşünmüşsün.Bende montajı neredeyse bitirmek üzereyim,az kaldı.Devrenin temizliğini yapıp denemelere başlayacağım.İnşallah görüşürüz.Selamlar.

Çevrimdışı TA3EN

« Yanıtla #36 : 07 Haziran 2017, 17:00:12 »
Neredeyse bitmiş Hocam. Ben yeni başlayacaksın sanıyordum. Çıkış mosfeti 510 göremedim. Tama gibi... Haydi kolay gelsin.

Çevrimdışı TA1LC

« Yanıtla #37 : 08 Haziran 2017, 01:35:09 »
kutulamayı begendim. kolay gelsin.

Çevrimdışı TA3OM

« Yanıtla #38 : 08 Haziran 2017, 10:00:46 »
Hüseyin hocam tebrikler elinize sağlık, kolay gelsin. İzmir'den 73.

Çevrimdışı TA2LJG

« Yanıtla #39 : 10 Haziran 2017, 21:24:41 »
Hüseyin hocam bu da benim pardus v2. Bitirmek üzereyim, bir kaç eksik kaldı pazartesi inşallah tamamlicam, 73.

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi