Gönderen Konu: CQ WPX RTTY Contest 2017  (Okunma sayısı 2563 defa)

Çevrimdışı TA5FA

CQ WPX RTTY Contest 2017
« : 06 Şubat 2017, 10:40:30 »


2O17 yılı Dünya çapında CQ WorldPrefix RTTY Yarışması

RTTY: 11-12 Şubat, 2O17  Başlangıç: 0000 UTC C.tesi    Bitiş: 2359 UTC Pazar

I. AMAÇ: Radyo Amatörlerinin dünya çapında mümkün olduğunca çok istasyon ve prefix ile QSO yapmalarını sağlamak

II. ÇALIŞMA SÜRESİ: 48 saat. Tek operatör en fazla 36 saat çalışabilir minimum 60 dakika dinlenme süresi vardır bu süre zarfında log kaydı olmamalıdır. Çoklu operatörler için saat kısıtlaması yoktur 48 saat full çalışabilirler

III. BANDLAR: Yanlız 3.5, 7, 14, 21, ve 28 MHz bandları kullanılabilir. Band planlarına riayet maksimum şarttır (IARU Band planları)

IV. QSO DEĞİŞİMİ: RST raporu + 001 'den başlayan seri numarası değişimi yapılır.
Not: Çoklu-iki radyo ve Çoklu-sınırsız radyo katılımları için her band için ayrı seri numarası blok-dizinleri kullanılabilir (Multi-Two ve Multi-Unlimited olarak geçer)

V. PUANLAMA / SKOR:

A. Skor: Skor sonucu toplam QSO puanları ile Toplam multipuanların çarpımına eşittir

B. QSO Puanları. Bir istasyon her band içinde aynı istasyonla bir defa QSO yapabilir hesaplama:

1. Farklı Kıt'a istasyonları ile 28, 21 ve 14 MHZ QSO'ları için (3) puan,
7 ve 3.5 MHZ QSO ları için (6) puan.

2. Aynı Kıt'a farklı ülke istasyonları ile 28, 21 ve 14 MHZ QSO'ları için (2)
puan, 7 ve 3.5 MHZ QSO'ları için (4) puan

3. Aynı ülke istasyonları ile 28, 21 ve 14 MHZ QSO'ları için (1) puan, 7 ve
3.5 MHZ QSO'ları için (2) puan

C. Prefix Çarpan puan: Her prefix her banda ilk ve tek kez multipuan alır

1. ÖNEK-PREFİX çağrı işaretinin ilk harf ve rakam kombinasyonunu
oluşturan kısmıdır. Örnek: N8, W8, WD8, HG1, HG19, KC2, OE2,
OE25, LY1000, vb. numaralandırma, yazı, ya da aynı sırayla herhangi
bir fark ayrı bir önek-prefix olarak sayılacaktır.

2. Özel etkinlik çalışmalarında benzersiz Önek-Prefix li çalışmalar teşvik
edilmelidir. Örnek: TC2DX
Önek-Prefix o ülkenin lisanslama kurumları tarafından verilmektedir.

VI. GİRİŞ / KATILIM KATEGORİLERİ:
A. Single Operator / Tek Operatör Kategorileri: Tüm yarışma operasyonu
boyunca log kayıt ve radyo-telsiz kullanımı sadece 1 ve aynı operatör ile
yapılabilir. Tüm operasyonda sadece 1 Radyo-telsiz kullanılmasına izin verilir.

1. Single Operator High (All Band or Single Band) / Tek Operatör Yüksek
güç (Tüm Bandlarda yada Tek Band'da)Toplam çıkış gücü 1500 W'ı
aşmamalıdır

2. Single Operator Low (All Band or Single Band) / Tek Operatör Düşük güç
(Tüm Bandlarda yada Tek Band'da)Toplam çıkış gücü 100 W'ı aşmamalıdır

3. Single Operator QRP (All Band or Single Band) / Tek Operatör QRP güç
(Tüm Bandlarda yada Tek Band'da)Toplam çıkış gücü 5 W'ı aşmamalıdır


B. Single Operator Overlay Categories / Tek Operatör Yardımc-Ek Kategoriler : Yardımcı-Ek kategoriler Yarışma içinde yarışma olarak nitelendirilip kendi ödül ve puanlama kriterinde değerlendirilir. Yardımcı-Ek kategori Tek operatör ve destekli tek operatör (Single Op. and Single op. assisted) katılımları için geçerli olup Çoklu operatör (Multi Op.) için uygun değildir.

1. Tribander/Single Element (TB-WIRES) / Üç Bandlı / Tek Elemanlı : Bu kategorinin amacı, antenleri sayısı ve tür kısıtlamaları nedeniyle, benzer donanımlı istasyonlar ile rekabeti sağlamaktır. Kural şöyle der: Üç Bandlı / Tek Eleman ( TB - WIRE ) : Yarışma sırasında bir aday 10 , 15 ve 20 metre( vericiden antene tek bir besleme hattı ile herhangi bir tip), yalnızca üç bandlı tek elamanlı anten kullanmak zorundadır, ve aynı şekilde 40 , 80 metre' de tek eleman bir anten kullanmak zorundadır.

2. Rookie (ROOKIE) / ACEMİ : Acemi kategorisi Yarışma zamanında 3 yıldan daha az Amatör telsiz lisansına sahip olanlar içindir. 3 yıldan daha fazla lisans süresine sahip olan amatörler için uygun değildir.

C. Multi-Operator Categories (All Band, High power only) / Çoklu Operatör Kategorileri (Tüm Band, Yüksek güç) : Birden fazla operatör yarışma boyunca sonuç skoruna yardımda bulunabilir. Seçilen kategori Çıkış yapılan Radyo sayısına bağlıdır. Çıkış yapan her radyonun toplam gücü 1500W 'ı geçmemelidir.1.   Single-Transmitter (MULTI-ONE) / Tek- Radyo (Çoklu-Tek) : Çoklu operatör Tek radyo kapsamlıdır, yarışma boyunca sadece bir radyonun çıkışına izin verilir. 1 saat boyunca maximum 10 band değişikliği yapılabilir. Örneğin : 20mt'den 40mt' ye sonra tekrar 20mt'ye geçiş iki grup değişiklik sayılır. Yarışmada tek seri numarası bloğu kullanılır.
a.   High Power (Yüksek güç): Toplam güç 1500W'ı aşmamalıdır
b.   Low Power (Düşük güç): Toplam güç 100W'ı aşmamalıdır

2.   Two-Transmitter (MULTI-TWO) / İki-Radyo (Çoklu - İki ) : Çoklu operatör iki Radyo ile çalışabilir kapsamındadır. Aynı anda iki radyo farklı bandlarda çalıştırılabilir. Her Radyo bir saatte en fazla 8 band değişikliği yapabilir. Her radyo için ayrı seri numarası bloğu kullanılır. Her cihazın toplam çıkış gücü 1500W’ı aşmamalıdır

3.   Multi-Transmitter (MULTI-UNLIMITED) / Çoklu-Radyo (Çoklu-Sınırsız):
    Yarışmada kullanılabilecek 5 band başına bir radyo kullanılabilir yani aynı
    anda 5 band da 5 radyo kullanılabilir. Her radyo-band için ayrı bir seri
    numarası bloğu kullanılır. Her cihazın toplam çıkış gücü 1500W’ı aşmamalıdır


D. Checklog/ Kontrol Log’u: Yarışmaya katılıp herhangi bir sıralama değerlendirilmek istemeyenler içindir. Log komiteye gönderilir QSO yapılan istasyonla boşa düşmemesi için gönderilir. Komite tarafından Log içeriği yayınlanmaz, açıklanmaz.

VII. ÖDÜLLER: Elektronik ortamda sunulan loglar için ödül uygulanır. Tek band log
sadece tek band ödülüne uygun olacaktır. Ödül alabilmek için tek operatör istasyonlarının en az 4 saat, çoklu operatör çalışmaları için en az 8 saat asgari çalışma süresi gereklidir.
A. Sertifikalar: VI bölümünde belirtilen her kategoriden en yüksek skor alan
istasyona verilir.
1. Ülke bazında en yüksek skorlu
2. Amerika, Kanada, Rusya  ve Japonya da her çağrı bölgesi
3. Yarışma komitesinin takdiriyle 2. ve 3. lerede ödül verilebilir

B. Plaketler kategorilerde bir dizi üst performansı tanımlamak için verilir. Plaket ve sponsorlarının geçerli listesi şuradan görüntülenebilir; http://www.cqwpxrtty.com/plaques


VIII. KLÜP KATILIMI : Bir plaket ödülü üyeleri tarafından gönderilen loglardan en yüksek puanı alan klübe her yıl verilecektir.

A. Kulüp yerel yada ulusal organizasyon olmalıdır (Örneğin ARRL, DARC) gibi olmalıdır.

A. Amerika Kulüpleri: Kulüp merkezinden katılım veya kulüp merkezine 250 kilometre çapında bir daire içinde faaliyet gösteren kulüp üyeleri ile sınırlıdır.

B. DX Kulüpleri: Kulüp merkezinden katılım veya kulüp merkezine 400 kilometre çapında bir daire içinde faaliyet gösteren kulüp üyeleri ile sınırlıdır.

C. Genel kulüp kuralları:
1.   Kulüp yerel yada ulusal organizasyon olmalıdır (Örneğin ARRL, DARC) gibi        olmalıdır.
2.   Tek operatör çalışanlar sadece bir kulübe katkıda bulunabilir . Multi - operatör skorları operasyona katılan kulüp üyelerinin sayısının yüzdesi olarak birden kulüplerine tahsis edilebilir.
3.   Kulüp katılımcıları listesinde yer alabilmek için en az Log gönderimi yapılmalıdır.IX. TERİMLER VE TANIMLAR:

1.   İstasyon alanı : Kullanılan tüm vericilerin , alıcıların ve antenlerin bulunduğu alandır. Tüm vericiler, alıcılar ve antenler 500 - metre çapında bir daire içinde olmalıdır. Antenler fiziksel olarak alıcı ve verici RF iletim hatları ile bağlanmalıdır.

2.   QSO alarm-uyarı yardımı: Teknoloji kullanılara internet üzerinden DX Cluster Telnet veya herhangi bir online data base kullanılarak çarpan istasyon yada DXCC bulma yardımını ifade eder.


X. TÜM KATILIMCILAR İÇİN GENEL KURALLAR:

A. Katılımcılar kendi seçtikleri kategorinin sınırları içinde çalışması gerekir .

B. Bireysel her katılımcı farklı çağrı işareti kullanılır.
C. Herhangi bir band üzerinde seçilen kategorinin toplam çıkış gücü sınırlaması
aşılmamalıdır

D. Tüm kategorilerde QSO alarm-uyarı yardımı almak serbesttir.

E. DX Summit ve bezeri DX clustterlara kendi kendinizi yayınlamak yasaktır.

F. Tüm operasyon bir istasyon merkezinde olmalıdır. Eğer Remote istasyondan katılmak istenir ise vericiler, alıcılar ve antenler fiziksel konumunu hepsi aynı noktada olduğunda izin verilir. Remote bir istasyon, istasyon lisans, operatör lisans ve kategori sınırlamalarına uymak zorundadır. Kullanılan çağrı işareti ya da istasyon yeri yerel Düzenleme Kurumu tarafından izin verilmiş olması gerekir.

G. İstasyon yerinden uzak alıcı kullanımına izin verilmez
H. Aynı bandda aynı anda yazlızca tek radyo çıkış yapabilir. İki veya daha fazla radyonun aynı bandda çıkış yapabilmesi için tek radyonun çıkışına izin verebilecek ekipman kullanılabilir.
I. Yarışmaya katılan operatör yarışma süresince tüm çağrıları yanıtlar ve QSO değişimlerini yerine getirmesi gerekir.
J. Kaydedilen log bilgileri herhangi bir veritabanı kullanılarak veya e-mail ile teyit ile QSO bilgilerinin değiştirilmesine, düzeltilmesine izin verilmez.
K. Log'a kaydedilen tüm bilgiler QSO sırasında alınan bilgiler olmalıdırXI. LOG TALİMATI : Yarışmaya giriş ve Elektronik log kullanımı, gönderimi için bilgisayar kullanımı gereklidir.
A. Log'larda her QSO için aşağıdaki bilgileri göstermek zorunludur : Doğru tarih ve UTC saati , Frekans yada band, çalışılan istasyonun çağrı işareti, değişimde verilen , ve değişimde alınan. Gerekli bilgilerin olmaması durumunda log Checklog statüsüne alınacaktır. Dünya ve Kıta ödül için yarışan İstasyonların loglarına çalışılan frekansları doğru kayıtları sağlanmalıdır.
B. Tek band ve çok band'da yarışma süresince yaptıkları tüm QSO ları kayıt etmeleri gerekir. Cabrillo başlığında ve özet sayfasındaki band ve QSO bilgileri puanlamaya esas olacaktır. Sadece tek bandlı log bilgileri tek band katılım statüsünde değerlendirilecektir.
C. Log'lar için CABRILLO dosya biçimi standarttır. CABRILLO dosya biçimi ve başlık formatını görmek için www.cqwwrtty.com / logs.htm adresine bakılmalıdır. Yanlış başlık ve kategori bilgisi Checklog statüsü ile sonuçlanabilir.
D. Log'lar e-posta veya Web üzerinde sunulması istenmektedir. CABRILLO formatındaki log rtty@cqwpx.com adresine konu başlığına sadece çağrı işareti yazılarak gönderilebilir. Web üzerinden ise www.cqwpx.com/logcheck/ adresi kullanılarak log upload edilebilir . Gönderilen tüm log'ların listesi www.cqwpxrtty.com/logs_received adresinden takip edilebilir.
E. CABRILLO fotmatında olmayan log'lar için talimatlar: Eğer logunuz Cabrillo formatında değil ise Yarışma komitesine başvurarak hangi formatta teslim edilebileceği yardımı alınabilir.
F. Kağıt üzerine kayıtlı log'lar için talimatlar : Kağıt üzerine kayıtlı log'lar CQ WPX RTTY Contest, P.O. Box 1877, Los Gatos, CA 95031-1877, USA. adresine gönderilmelidir. Her kağıt kayıtlı log'da tüm puanlama bilgileri, katılım kategorisini ve katılımcının adı ve e-posta adresinizi listeleyen Özet bilgiler olmalıdır.

G. Log alındı Onayı: Gönderilen tüm loglar için Log alındı teyid e-postası gönderilecek olup  www.cqwpxrtty.com/logs_received  adresinde liste yayınlanacaktır.

H. Log geri çekmek: Yarışma bitiminden 30 gün içersinde kendi isteğiniz ile Log’unuzu geri çekebilirsiniz bunun için yarışma direktörüne başvurmalısınız.

XII. LOG GÖNDERİMİNDE SON TARİH :
A. Tüm yarışmacılar loglarını yarışma bitiminden sonra beş (5) gün içinde gönderilmelidir. RTTY Log 17-Şubat 2O17 UTC 23:59 tarihine kadar gönderilmesi gerekir. Son başvuru-gönderi tarihinden sonra gönderilen log'lar geç gönderilme statüsünde geçersiz sayılacaktır.
B. Ek süre questions@cqwpxrtty.com adresinde talep edilebilir. Geçerli uzatma sebepleri son başvuru tarihinden önce iletilmelidir. Ek süre Yarışma Direktörü tarafından onaylandıktan sonra verilebilir.

C. Son başvuru tarihinden sonra sunulan veya gönderilen loglar sonuç listesinde
gösterilir ancak ödül verilmez.


XIII. DEĞERLENDİRME: CQ WPX RTTY Yarışma Komitesi yarışmaya katılanları kontrol ve sonuçlandırmayla sorumludur. Katılımcılar'dan kurallara uyma iyi bir amatör uygulaması beklenmektedir. Yarışmada sportmenlik dışı davranış veya kurallarının ihlali Yarışma Komitesi tarafından disiplin cezasına neden olabilir.
A. Sportmenlik dışı Davranış: sportmenlik dışı davranış örnekleri arasında, ancak bunlarla sınırlı değildir;
1. Radyo kullanılmadan herhangi bir sohbet odaları, mesajlaşma, VOIP, sosyal medya üzerinden QSO yapılmış gibi teyid almak.
2. Lisans sınırlamaları dışındaki frekanslar üzerinde katılımcı tarafından çıkış yapmak.
3. Zaman sınırlaması dışındaki band değişiklikleri
4. Çok fazla doğrulanamayan QSO ve doğrulanamayan çarpan
5. Aşırı band genişliği ve kullanılan bandın dışında harmonik oluşturmak
6. Çalışan istasyon en fazla 1 dakika içerisinde çağrı işaretini tekrarlar şekilde operasyon yürütmelidir.
B. Gözlemci programı: Komite, her katılımcıdan, yarışma süresi içinde, bir gözlemcinin ziyaretini kabul etmesini isteyebilir. Yarışma süresi içinde, Komite'nin görevlendirdiği gözlemcinin istasyona tam erişimini sağlamamak, katılımcının diskalifiye edilmesi ile sonuçlanabilir.
C. Disiplin İşlemleri : İhlal durumunda, yarışmacı Komitenin diskalifiye takdirine tabidir.
1. DİSKALİFİYE : Katılımcıların sonuç listesinde yayınlanacak ancak ödül hakkı verilmeyecektir.
2. Komitenin verdiği kararların bildirimleri yarışmacının Log gönderiminde sunduğu e-mail adresine gönderilecektir. Bildirimden sonra yarışma komitesine 5 gün içinde itiraz etmeleri gerekir süre sonunda itiraz edilmeyen kararlar kesinleşir.
3. Yarışma komitesi log üzerinde kendi incelmesine dayanan herhangi bir log bilgisini değiştirme hakkını saklı tutar.

D. Log Kontrol: Tüm log'lar özel yazılım ve insan sorgusu kullanılarak kontrol edilir .
1. Duplicate / Aynı çağrı işareti ile aynı bandda yapılan QSO lar herhangi bir ceza verilmeden log'dan çıkartılır.
2. Yanlış QSO değişim bilgisi olan QSO lar herhangi bir ceza verilmeden log'dan çıkartılır.
3. İki istasyon arasındaki QSO'daki Çağrı işareti hataları yada bir log'da bulunmayan QSO puan değerinde ek ceza verilir.
4. Multi - operatör kayıtları için band değişiklik kurallarını uymayan bilgileri hiçbir ek ceza verilmeden kaldırılır.


XIV. BEYAN-DEKLARASYON: CQ WPX yarışmasına log'unu gönderen
yarışmacı, incelemek ve değerlendirmek için CQ WPX Yarışma Komitesi'nin çabalarını ve dikkatini koşulsuz kabul eder;
1) Bu kuralları okudum ve anladım
2) İstasyon ve yeri için amatör radyo yönetmelik ve kurallarına göre çalıştırdığını bunlara bağlı kalmayı kabul eder.
3) Log bilgilerinin halka açık listeleneceğini kabul eder
4) Komitenin diskalifiye ve diğer kararlarının kesin ve resmi olduğunu kabul eder

Katılımcı yukarıdaki maddelerin tümünü kabul etmez yada isteksiz ise yarışma katılımına aday olmaz ve log kontrol ve incelenmesi için gönderimde bulunmaz
CQ WPX RTTY için soru ve sorunlarda yarışma yöneticisiyle questions@cqwpxrtty.com adresinden e-mail ile iletişim sağlanabilir.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2017, 10:48:46 Gönderen: TA5FA »
//\\ Bilgi paylaşırsan bilgidir
\\// http://www.qrz.com/db/TA5FA
//\\ http://qsl99.blogspot.com.tr/
\\// https://www.youtube.com/watch?v=vbvK4G5bZOU&list=UUXUgVDY7AEiDXCZgt8dFxaA
Bencil olma paylaş Bildiğini öğretki millet de öğrensin...
https://lotw-ham.blogspot.com.tr/

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2017, 13:13:32 »
Gönder gelsin Mehmet bey beklemedeyim N1MM ve AATEST için Aydın'dan 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimiçi TA4SO

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2017, 13:19:17 »
Mehmet Bey hoş geldiniz.

Bu yarışma benim en çok DXCC topladığım yarışmadır. Çok farklı nadir istasyonları yakalayabilirsiniz. Basit bir ara birim ve N1MM kullanarak güzel bir hafta sonu geçirebilirseniz.

73...
http://www.qrz.com/db/TA4ASO?
TA4SO - Eski TA4ASO - TB4FP - Şadan ÖZDEN

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2017, 19:49:12 »
  N1MM & AATEST
Destekliyor yarışmaya katılacak arkadaşlara başarılar dilerim. 73
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA1L

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2017, 15:05:32 »
Katılacak arkadaşlara başarılar dilerim.

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2017, 08:01:17 »
  Dün İstanbul dan gelince yorgundum üstüne baş ağrısı eklenince tuzu biberi olmuştu akşam saat 21.30 da yatmak zorunda kaldım sabaha karşı 02.50 de uyandım cihaz başına geçtim şu ana kadar 08.00 tek band 7 mhz de 51 qso yaptım işe gitmek zorunda olduğum için contest'e ara verdim inşallah devamı akşama yarışmada TA yı temsil eden arkadaşlara başarılar dilerim Aydın'dan 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3AER

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2017, 20:47:20 »
saat 18:00 oturdum cihazların başına 21:00 oldu neredeyse henüz siftah yok,
bu RTTY nasıl çalışıyor arkadaş, kafayı yiyeceğim az kaldı.
oynamıyorum ben :(
N1MM + MMWARI  ???

Çevrimdışı TA4PR

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2017, 14:30:10 »
Pacc ssb contest daha avantajlı geldiğinden pek qso yapamasam da 30 qso ile yarışmayı bitirdim TA7AMF ile qso yaptım . 73s
TA4PR
Ali PARGAN
Aydın

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2017, 17:30:16 »
   Hayırlısı ile bu yarışmada TA nın adını duyurduk yarışmaya katılan arkadaşlara teşekkür eder saygılar sunarım Aydın'dan 73.
TC2C istasyonundan 1061 sayısını almak ayrı bir güzellik kaydı tebrik eder başarılarını dilerim.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimiçi TA4SO

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #9 : 13 Şubat 2017, 14:39:01 »
Öncelikle katılan herkesi tebrik ederim. TC2C ile bende görüştüm hemde 80m'de. Fırsat buldukça 4 bantta da çalıştım (80, 40, 25 ve 15m). Öğle saatlerinde kontrol ettim ama 10m'de hiç istasyon duyamadım yoksa 5 bant olacaktı.

Benim açımdan propagasyon şartları kötüydü, neredeyse tamamen Avrupa istasyonları ile ve birkaç Orta doğu istasyonu ile görüştüm. Akşam üzeri USA ve Kanada istasyonları denk gelirdi bu sefer onlar bile olmadı. Yine de 210 QSO ve 43 farklı DXCC olmuş. Yeni DXCC olarak ITU HQ istasyonu var ve farklı bantlarda özellikle 80M'de listeye eklenenler oldu. WPX yarışması olduğu için çok nadir ve özel çağrı işaretleri vardı.

RTTY yarışmaları için sıkıntı yaşayan arkadaşlar, http://www.telsizciler.org/index.php/topic,31772.msg121339.html#msg121339 linkinde Mehmet Beyin yazdıkları ve benim naçizane hazırladıklarıma bakarsanız yardımcı olacağını düşünüyorum. Yine de takıldığınız bir yere olursa bana mesaj, mail veya telefonla ulaşabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım...

73
http://www.qrz.com/db/TA4ASO?
TA4SO - Eski TA4ASO - TB4FP - Şadan ÖZDEN

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #10 : 13 Şubat 2017, 18:54:45 »
   Şadan bey  tebrikler ben yalnızca 7 mhz çalıştım benim biraz daha iyidi USA istasyonları bölgenize düşmemiş sağlık olsun Aydın'dan 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #11 : 07 Mart 2017, 10:01:24 »
TA1BM   SINGLE-OP   ASSISTED   ALL   LOW      
TA1BX   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   20M   LOW      
TA1CM   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   80M   LOW      
TA1L   SINGLE-OP   ASSISTED   ALL   LOW      
TA3LSD   SINGLE-OP   ASSISTED   20M   LOW      
TA4A   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   ALL   LOW      
TA4CS   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   40M   LOW      
TA4PR   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   20M   LOW      
TA7AL   SINGLE-OP   ASSISTED   40M   LOW      TRAC TRABZON
TA7AMF   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   20M   LOW      
TA7AO   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   40M   LOW      TRABZON CONTEST
TA7ASF   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   ALL   LOW      
TA7I   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   ALL   LOW      TRAC TRABZON
TA7JE   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   ALL   HIGH      
TA7P   SINGLE-OP   NON-ASSISTED   40M   LOW      TRAC_TRABZON
TC2C   MULTI-OP ONE   ASSISTED   ALL   HIGH       TURKISH SPECIAL WIRELESS ACTIVITY TEAM
//\\ Bilgi paylaşırsan bilgidir
\\// http://www.qrz.com/db/TA5FA
//\\ http://qsl99.blogspot.com.tr/
\\// https://www.youtube.com/watch?v=vbvK4G5bZOU&list=UUXUgVDY7AEiDXCZgt8dFxaA
Bencil olma paylaş Bildiğini öğretki millet de öğrensin...
https://lotw-ham.blogspot.com.tr/

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #12 : 04 Temmuz 2017, 10:07:12 »
Sonuçlar  CQ Magazine Temmuz sayı
//\\ Bilgi paylaşırsan bilgidir
\\// http://www.qrz.com/db/TA5FA
//\\ http://qsl99.blogspot.com.tr/
\\// https://www.youtube.com/watch?v=vbvK4G5bZOU&list=UUXUgVDY7AEiDXCZgt8dFxaA
Bencil olma paylaş Bildiğini öğretki millet de öğrensin...
https://lotw-ham.blogspot.com.tr/

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #13 : 04 Temmuz 2017, 13:25:19 »
Teşekkürler Mehmet bey 73
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #14 : 04 Ağustos 2017, 08:58:37 »
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2017, 09:04:29 Gönderen: TA5FA »
//\\ Bilgi paylaşırsan bilgidir
\\// http://www.qrz.com/db/TA5FA
//\\ http://qsl99.blogspot.com.tr/
\\// https://www.youtube.com/watch?v=vbvK4G5bZOU&list=UUXUgVDY7AEiDXCZgt8dFxaA
Bencil olma paylaş Bildiğini öğretki millet de öğrensin...
https://lotw-ham.blogspot.com.tr/

Çevrimdışı TA4PR

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #15 : 04 Ağustos 2017, 22:26:03 »
Mehmet hocam tsk ederim bilgilendirme için. Ayrıca linkler için çok tskler
TA4PR
Ali PARGAN
Aydın

Çevrimdışı TA4CS

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #16 : 05 Ağustos 2017, 01:58:40 »
Teşekkürler Mehmet bey 73.
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner.
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA1BX

Ynt: CQ WPX RTTY Contest 2017
« Yanıtla #17 : 05 Ağustos 2017, 08:54:57 »
Teşekkürler Mehmet bey emeklerinize sağlık 73.