Ana Sayfa > Ben yaptım oldu! ***

GAZİANTEP-KONYA / EREĞLİ LİNK SİSTEMİNDE KULLANILAN YAGİ ANTEN PROJESİ

(1/2) > >>

TA1O:

Gaziantep - Konya/Ereğli link sistemi için yapmış olduğumuz 6 elemanlı yagi anten projesi.

Yapmış olduğumuz bu antenden çok güzel verim aldık. Bundan dolayı siz değerli radyo amatörleri arkadaşlarımızla bilgi paylaşımında bulunma ihtiyacı duyduk.

Anteni kullandığımız mevki ile Konya / Ereğli rölesi arası yaklaşık 400 km. Yapmış olduğumuz denemelerde 5w'lık bir el cihazı ile sorunsuz qso yaptık. Ve Gaziantep-Ereğli link sistemininde kullanmaya başladık.

Yapmış olduğumuz bu anten projesinin her türlü ayrıntısını bol resimlerle birlikte. GAZİANTEP RADYO AMATÖRLERİ DERNEĞİNİN web sayfasında bulabilirsiniz.

www.grad.org.tr

Sehat SERTAKAN
     TA1O/8

TA3GO:
Merhaba,
paylaşımınız için teşekkür ederim.
İyi günler.

TA5BF:
merhaba

Ülkemizdeki en geniş kapsamlı rf sistemine gaziantep GRAD radyo amatörlerinin büyük katkıları ile sisteme zaman zaman katılmaları gerçekten güzel bir çalışma.145 700 mhz 88,5ton ve -60 shıft ile çalışna EREĞLİ TELSİZ VE RADYO AMATÖRLERİ DERNEĞİ rölemiz toros dağları 3430 rakımda olması ve türkiye de en yüksek rakımlı röle olması sebebiyle diğer bölge amatörlerininde  bu çalışmayı görerek bizde bizde diyerek yükseklere çıkmak için çalışmalar yaptıgı açıkca görülmektedir. radyo amatörlüğüne ülkemizde örnek olmak ne kadar güzel .GRAD radyo amatörlerini  kutluyoruz.gaziantepden Ankara ya,Kıbrıs .Adana ,Mersin E İçanadoluya.EREĞLİ ye havadan kesintisiz ulaşmaları ne kadar güzel..paylaşım için tşk çalışmalarınızda başarılar

TA5BF   Recep PEKER
EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ___ERAD
ÜLKEMİZE çalışkan üretken yapıcı gerçek radyo amatörleri yetiştiriyoruz..

TA1GO:
Çalışmalarınızdan ötürü tebrik başarılarınız devamını diliyorum.....İSTANBULDAN    Selamlar.....   de ta1go  73's

TA1O:
Doğan abi çok teşekürler . Görüşmek üzere.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git