Gönderen Konu: MIGUEL DE CERVANTES AWARD  (Okunma sayısı 28207 defa)

Çevrimdışı TA5FA

MIGUEL DE CERVANTES AWARD
« : 07 Eylül 2016, 22:19:26 »

Kimdir Bu : Miguel de Cervantes Saavedra (29 Eylül 1547 — 23 Nisan 1616),

İspanyol romancı, şair ve oyun yazarıdır. Modern Avrupa'nın ilk romanı olarak kabul edilen magnum opusu Don Kişot, Batı edebiyatının klasikleri arasında yer alır ve bugüne kadar yazılmış en iyi kurgusal eserlerden biri sayılır.

Genç yaşta başladığı edebiyat hayatında denemeleri ve tiyatro eserleri ile kısa sürede tanınan bir yazar olmuştur. Ayrıca İspanyol edebiyatında roman geleneğinin başlatıcısı olarak kabul edilir.

15 Eylül 1569'da Madrid'de bir yaralama iddiasıyla Miguel de Cervantes adlı biri hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Verilen cezaya göre sağ eli kesilecek ve 10 yıl sürgünde kalacaktı.[kaynak belirtilmeli] Bir ad benzerliği söz konusu değilse bu olay Cervantes'in İtalya'ya gidişinin nedeni olabilir. 1570'te II. Selim Kıbrıs'ı ele geçirince Papa V. Pius Osmanlılara karşı birlik çağrısında bulundu. Çağrıya yalnızca İspanya ve Venedik karşılık verdi. Cervantes Roma'daki İspanyol birliğine katıldı. 7 Ekim 1571'de Osmanlı donanmasıyla Lepanto (İnebahtı) Körfezinde yapılan İnebahtı Deniz Savaşı'na katılan Marquesa adlı kadırgada bulunan Cervantes, iki kez göğsünden yaralandı, bir top güllesiyle sol elini kaybetti. Daha sonra Osmanlılar tarafından tutsak edilen Cervantes, 1575-1580 yılları arasında Cezayir'de esir olarak yaşamıştır. Osmanlı esaretinde bulunduğu süre zarfında 4 kez kaçma teşebbüsünde bulunduğu tahmin edilmektedir. . Hiçbirinde başarı kazanamamasına rağmen bu teşebbüsler sonucunda ceza da almamıştır. Ancak orada da dolandırıcılıkla itham edilip hapse atılmıştır. Burada yazmaya daha sıkı sarılmıştır.

Yaşamının sonlarına doğru ünlü eseri Don Quijote (Don Kişot)'u hapishanede kaleme almıştır ve bu eseri sayesinde tüm dünyada tanınmıştır. Eserde yazarın kendi hayatıyla alay ettiği ve kahramanla aralarında çokça benzerlikler olduğu görülür. Don Kişot dünyanın en çok okunan eserlerinden biridir ve 38 dile çevrilmiştir. Bu eser hâlâ dünyanın en çok okunan romanları arasındadır.

_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________

Ölümünün 400. yılı anısına  İspanyolların URE 'si  bir award programı düzenlemiştir.

Programdaki 14 ayrı çağrı işareti bulunmaktadır:

AN400M, AN400I, AN400G, AN400U, AN400E, AN400L, AN400D, AN400C, AN400R, AN400V, AN400A, AN400N, AN400T, AN400S

Aktivite Program süresi :
19 Eylül - 09 Ekim 2016

Diploma Sertifikalar:
3 ayrı Award kategorisi vardır

Silver: 
Avrupalı istasyonlar  band ve mode gözetmeksizin 9 ayrı AN400xx istasyonu ile QSO
Diğer Kıt'a istasyonları band ve mode gözetmeksizin 6 ayrı AN400xx istasyonu ile QSO

Gold:
Avrupalı istasyonlar   mode gözetmeksizin 3 farklı band da , 9 ayrı AN400xx istasyonu ile QSO (3 band x 9 = 27 QSO)
Diğer Kıt'a istasyonları   mode gözetmeksizin 3 farklı band da , 6 ayrı AN400xx istasyonu ile QSO (3 band x 6 = 18 QSO)

Platin:
Avrupalı istasyonlar  mode gözetmeksizin 3 farklı band da , 14 ayrı AN400xx istasyonu ile QSO (3 band x 14 = 42 QSO)
Diğer Kıt'a istasyonları   mode gözetmeksizin 3 farklı band da , 10 ayrı AN400xx istasyonu ile QSO (3 band x 10 = 30 QSO)

Kristal Madalyon:
World top 20:Dünya çapında en yüksek skoru elde eden ilk 20
North America top 5:    İlgili Kıt'a da en yüksek skoru elde eden ilk 5
South America top 5:   İlgili Kıt'a da en yüksek skoru elde eden ilk 5
Asia top 5:                    İlgili Kıt'a da en yüksek skoru elde eden ilk 5
Africa top 5                    İlgili Kıt'a da en yüksek skoru elde eden ilk 5
Oceania top 5                İlgili Kıt'a da en yüksek skoru elde eden ilk 5

**Başvuru gerekliliği yoktur online web Log yayınlanacaktır
**Diploma Award Pdf formatında indirilebilir olarak yayınlanacaktır.
**Diploma Award  Kağıt baskısı isteyenler  1 diploma için 8 EURO  2 ve üzeri içinse 10 EURO ödemelidir (Posta masrafı içerisindedir)
**Madalyon hakkı kazananlar 25 EURO ödemelidir (Posta masrafı içerisindedir)

http://cervantes.ure.es   
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2016, 18:22:47 Gönderen: TA5FA »
https://www.youtube.com/user/ta5fa?sub_confirmation=1
https://ta5fa.blogspot.com/
İzle >>> https://youtu.be/Kt_XnG0Th4M      Sonuç ;      "Etkili iletişimin %20'si bildikleriniz ve %80'i bildikleriniz hakkında nasıl hissettiğinizdir." - Jim Rohn

Çevrimdışı TA5FA

Ynt: MIGUEL DE CERVANTES AWARD
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2016, 00:47:45 »
İzle >>> https://youtu.be/Kt_XnG0Th4M      Sonuç ;      "Etkili iletişimin %20'si bildikleriniz ve %80'i bildikleriniz hakkında nasıl hissettiğinizdir." - Jim Rohn

Çevrimdışı TA3ST

« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2016, 11:02:27 »
Takdir etmek lazım, her band ve mod da neredeyse tüm çağrı işaretleri online.
Hayal ettiğim şekilde bir etkinlik düzenlemişler.

Çevrimdışı TA3ST

« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2016, 22:24:35 »
Aferin bana, dur kendimi ödüllendireyim, kahveye gidip çay içeyim.

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #4 : 23 Eylül 2016, 00:27:08 »
Aman Allahım neler yaptın ? :-) Tebrikler 73
Dürüstlük Pahalı Bir Mülktür Ucuz İnsanlarda Bulunmaz.
'' Okumazsan yerin şantiye; Dinlenmeden parmak.banma krem şantiye.''
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3MHA

« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2016, 08:52:02 »
Sayın TA3AER Abdukadir beyi tebrik ediyorum.
FAKAT
- Dünya sıralamasında ilk 200 içerisinde hiç TA amatörü yok ☹
- Türkiye dünya sıralamasında 48. (Bizden sonra Azores, Balearic islands, Bosna gibi Türkiye'nin bir bölgesinden küçük ülkeler geliyor 😔)
- Asya sıralamasında sadece 18 TA amatörü sayabildim.Evet koskoca Türkiye'den sadece 18 😔

Değerli arkadaşlar, tabii ki herkesin kendine göre işi gücü, sorumlulukları var. Fakat kağıt üzerinde bunca amatörü olan bir ülkenin bu kadar alt sıralarda olmaması gerekmez mi?

Bu forumda bulunan amatörlerin, "ben de radyo amatörüyüm" cümlesini sağda solda kullanabilmek için lisans alanlardan farklı olduklarından eminim.
Hadi bir el atalım. EA şurada burnumuzun dibi. Ben bile (4 aylık ve ssb özürlü bir amatör olarak) çok rahatlıkla ulaşabiliyorum. Adamlar (dün bir ara saydığımda) 50 civarı istasyonla sürekli aktifler. Bu sayı neredeyse hep böyle ve çoğu zaman pile-up altında çalışıyorlar. Biri olmazsa diğerine ulaşmak olası.

Haydi TA'yı coşturalım.

Saygılarımla
TA3MHA Ateş erim

Çevrimdışı TA3ST

« Yanıtla #6 : 23 Eylül 2016, 16:49:32 »
Şuana kadar Toplam QSO: 185.433
Çağrı işareti: 26.502
DXCC: 182

iyi hazırlanıp süper organize olmuşlar.

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2016, 18:34:05 »
  Adamlarda Amatör ruh var sen ben yok Armatör olarak düşünmeden çalışıyorlar darısı TA nın başına biraz zor da olsa ümit etmekte güzel
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #8 : 24 Eylül 2016, 13:10:18 »
Çeşitli sebepler yüzünden geri kaldığım ödül programına bugün AN400E ile 14.255 de ilk QSO mu yaparak başladım. HF uzak iletiminin çok düşük olması nedeniyle uyduruk antenim çok etkisiz kalıyor. İş güç nedeni ile mobil çalışma da yapamıyorum. Bu ödül programında hedefim 6 QSO ile gümüş ödül alabilmek. Ödül almak için emek harcayan tüm amatör arkadaşlarıma başarılar diliyor, HF de etkinlik yapan herkesi, özellikle de güzel skorlara imza atan arkadaşlarımı çok çok tebrik ediyorum. 73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA3EP

« Yanıtla #9 : 24 Eylül 2016, 13:33:31 »
Maalesef propagasyon aşağıda resimde de görüldüğü üzere çok kötü. Güneş lekelerinin çok azaldığı ve bizler için çok olumsuz olan bir zaman dilimine girdik. Benim gibi balkon anteni kullananların işi böyle zamanlarda çok zor. Eskiden az da olsa kendi çapımda tıkırdıyordum, Kanada, Brezilya, Japonya falan gelirdi. Artık oltaya hiç balık vurmaz oldu. HF bantlarda boşluk gürültüsü dinlemekten kulaklarım paslandı. Acayip geriliyorum, bir gün iyi bir anten kurmak için gereken arazi, bina vb. şartlara kavuşabilirsem yasalara uygun olan en yüksek standartlara sahip anten ve lineerleri kullanmak üzere hazırlanıyorum. Ama o günü dünya gözüyle görebilecek miyim bilmem. Hepimizin bahtı açık, şansı iyi olsun inşallah. 73
I ♥ HF SSB
I ♥ 20m BAND

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2016, 13:53:14 »
İnşallah güzel dilekleriniz gün gelir sizin olur bizlerinde Aydın'dan 73
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E

Çevrimdışı TA2TC

« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2016, 21:55:24 »
20 ve 17 Metreleri tamamlamak üzereyim. Ancak bazı loglar galiba kayıt edilmiyor. Yoğunluktan olabilir. Biraz daha asılmak gerekiyor. Herkese başarılar. 73

Çevrimdışı TA2L

« Yanıtla #12 : 26 Eylül 2016, 03:32:51 »
İyi gidiyoruz....

Çevrimdışı TA2NC

« Yanıtla #13 : 26 Eylül 2016, 12:22:03 »
bandlar cok iyi durumda degil,
EA burnumuzun dibinde ama 10 metrede hic duyulmuyor.. es kaza 12 de birkac kere duydum..
ozellikle An400L ve AN400U ulasilamamak icin herseyi yapiyor sanirim.
80 ve 160 antenim de olmadigi icin kafadan 3 bandi elemis oldum.
Malesef bu hafta da sehir disinda oldugum icin ancak uzaktan RTTY ile (Sagolsun teamviewer) otelde vakit buldukca qso yapabilecegim gibi gorunuyor.
Yine de su an asya 20. gorunuyorum ki guzel bir derece gibi..bu sartlara ragmen

Çevrimdışı TA5FA

« Yanıtla #14 : 26 Eylül 2016, 21:29:04 »
Gold ve Platin  için mücadele eden arkadaşlarım  kurallardaki güncellememi dikkate alınız........

Başarılar....

« Son Düzenleme: 26 Eylül 2016, 21:45:50 Gönderen: TA5FA »

Çevrimdışı TA2NC

« Yanıtla #15 : 27 Eylül 2016, 00:11:13 »
diplomalar verilmeye baslamis sanirim

Çevrimdışı TA2NC

« Yanıtla #16 : 27 Eylül 2016, 00:25:17 »
Bu arada bizi avrupadan mi sayiyorlar asyadan mi anlamadim
skorlarda asya diye cikiyoruz. Bu hesaba gore platinde almam gerekiyordu sanirim.Ya da toplam qso sayis'idegil tekil istasyon basina hesapliyorlar
Asya ise, 3 band'ta 10 ar qso yeterli.
Avrupa ise 3 bandta 14er qso..
Kastettikleri birbirinden farkli istasyonlar sanirim kuralda cok acik yazmasa da.
Asagida benim scoreboard mevcut.
15 metrede 14 qso (9 tekil)
20 metrede 20 (12 tekil)
30 metrede 10 (6 tekil)

Çevrimdışı TA2NC

« Yanıtla #17 : 27 Eylül 2016, 00:26:19 »
Pardon 5FA yazmis zaten ayri istasyonlar diye
:))

Çevrimdışı TA3ATA

« Yanıtla #18 : 27 Eylül 2016, 02:49:04 »
DİPLOMA OLSUN ..*GÜMÜŞ* OLSUN..(y)
***UNUTMA...!!   
SANA IŞIK TUTANA ARKANI DÖNERSEN; GÖRECEĞİN TEK ŞEY KENDİ KARANLIĞINDIR..***

TA3ATA.M.TURGAY
Best Regards
(Ex..TB3JJ)
ta3ata@hotmail.com

Çevrimdışı TA4CS

« Yanıtla #19 : 27 Eylül 2016, 02:54:29 »
Olsun birde yanında Balık Rakı Rokada olsa şahane Tebrikler 73
EFELER-AYDIN
KM37WU
37° 50' 05'' N
27° 50' 22'' E