Gönderen Konu: HF CIHAZIM  (Okunma sayısı 4450 defa)

Çevrimdışı TA2VW

TA Callbook kaydı

Hayati Yazdıran
    ANKARA
  • OM/YL
  • BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR. 0506 053 27 68
HF CIHAZIM
« : 29 Nisan 2016, 19:37:30 »
Değerli arkadaşlar,

bayağı üretim yılı eski olan hf cihazım çıkış yapmıyordu.
bu işlerden anlayan bir arkadaşıma gönderdim çıkış transitörlerinin arızalı olduğunu söyledi cihazı iade etmişti
cihazı teslim aldığımda dinleme bile yapmıyordu,çıkış zaten yok.
derken actım cihazı bütün trimer trimpot ne varsa sabit olmayan dönebilen yerleri, yağlı kontak spray
sıkarak aynı noktaya getirmek suretiyle spray sıktım bu işlemden sonra cihazın dinlemesi de yerine geldi çıkışı da 100 wat oldu.
daha da yükseltilebilir şimdi normal çalışıyor tx yapıyor dinlemesi normal frekans geçişleri bütün fonksiyonları normal
arkadaşlarıma bu bilgiyi vermek istedim trimer trimpot türü bu tür malzemeler zamanla demekki işlev görmüyor
böyle bir sıkıntıyla karşılaşırsanız malzemeyi de bulamazsanız değiştirmek için yağlı kontak spray bire bir ilac
cihaz dinleme yapmadığını,1 khz lik sinyal veriyorum cihaza hiç bir frekansta duymuyordu ilginç 1 khz lik sinyali
duymayan cihaz normal olabilirmiydi. neyse şimdi çalışıyor,aklınızda bulunsun ben yağlı kontak spraykullanıyorum bu malzemeyi
eksik etmeyin elinizin altında bir köşede bulunsun.hatta çalışan cihazlarınıza bile bu tür yerlere taşırmamak süretiyle sıkarsanız
zamanla oluşan oksit, pislik vs her türlü pisliği temizleyebilirsiniz cihaz şimdi hayata yeniden başladı. bilgilerinize
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2016, 19:45:10 Gönderen: TA2VW »

Çevrimdışı TA3IHD

Ynt: HF CIHAZIM
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2016, 06:27:24 »
Demekki oksit v.s. den trimerlerden bazıları kısa devre oldu.
Haliyle dinleme ve gönderme durdu.
Sprey den sonra herşey yenilendi mormale döndü. Gözünüz aydın. Sevindim.önemli tecrübe.

Çevrimdışı TA2VW

TA Callbook kaydı

Hayati Yazdıran
    ANKARA
  • OM/YL
  • BİLGİ PAYLAŞTIKÇA GÜZELLEŞİR. 0506 053 27 68
Ynt: HF CIHAZIM
« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2016, 22:38:22 »
doğrudur hulisi hocam şimdilik normal çalışıyor ancak youtubede bu cihazın bir videosunu izledim
cihaz 150 watı gönderiyor bırd bunu ölçüyor benimkisi şimdilik 100 wat bakalım kısıtlamayı nerede
yapmışlar bulabilirsem ayarını değiştirip 150 wata fixleyeceğim
çok sağolun ilgi ve alakanız için teşekkürler.